Prezidentūra: antros bangos pikas praėjo, tačiau ribojimus švelninti reikia labai palengva

Antrosios koronaviruso (COVID-19) bangos pikas praėjo, tačiau karantino ribojimus švelninti reikia labai palengva, sako prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas ekonomikos klausimais Simonas Krėpšta.

„Tikrai galima tvirčiau sakyti, kad tas antros bandos pikas yra praėjęs, situacija gerėjanti, bet jei mes žiūrėtume, kiek žmonių serga šiuo metu, ta situacija nėra tokia, kokia buvo rugsėjo ar rugpjūčio mėnesį, (...) reikia labai atidžiai vertinti apribojimų švelninimą, tą daryti labai palengva, nes tikrai nesinori matyti blogėjančios situacijos, o tokių pavyzdžių matėme ne vieną“, – ketvirtadienį interviu Lietuvos radijui sakė S. Krėpšta.

„Jau matėme prieš keletą savaičių pirmuosius ženklus, kad tas didžiausias pandemijos pikas, kai mes matėme daugiausiai užsikrėtimų, buvo metų sandūroje, ir kiekvieną sausio savaitę mes turime atvejų mažėjimą. Iš esmės turime keturias savaites, kai atvejų skaičius mažėja, palyginti su praėjusia savaite, ir, panašu, ši savaitė kol kas tų gerų tendencijų nekeičia“, – situaciją komentavo patarėjas.

Trečiadienį skelbta, kad per praėjusią parą šalyje buvo nustatyti 1232 nauji COVID-19 atvejai, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informavo, kad infekcinė liga plinta globos namuose, įmonėse, darželiuose.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 168 tūkst. 708 žmonės. Trečiadienį skelbtais duomenimis, nuo koronaviruso šalyje mirė 2494 žmonės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų