Vakcinacijos procesas Lietuvoje skiriasi – kai kur skiepyti pradedama anksčiau

Kai kuriose savivaldybėse konkrečios prioritetinės grupės vakcinacija prasideda anksčiau nei likusioje šalies dalyje, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Jos teigimu, taip nutinka dėl to, jog vakcinavimo dieną, atlikus antikūnų testą, paaiškėja, kad atėjusieji skiepytis jau yra persirgę COVID-19, numatytą vakcinavimo dieną asmuo negali atvykti ar atsisako skiepytis.

Taip pat ministerija atkreipia dėmesį, kad savivaldybių sudaromų rezervinių asmenų sąrašai (pagal prioritetines grupes) yra skirtingos apimties, be to, skiriasi savivaldybių gyventojų skaičius ir konkrečios prioritetinės grupės tam tikroje savivaldybėje dydis.

„Dėl minėtų priežasčių savivaldybės, pabaigusios skiepyti vieną prioritetų grupę, pereina prie kitos taip, kaip nurodyta ministro įsakyme“, – rašoma pranešime.

„Kiekviena savivaldybė, įvertinusi savo technines, žmogiškųjų išteklių, prioritetinių grupių dydžių ir kitas aplinkybes, vakcinavimo procesą organizuoja taip, kad jis atitiktų konkrečios savivaldybės poreikius“, – teigiama jame.

Anot ministerijos, savivaldybėms pristatomi COVID-19 vakcinos kiekiai priklauso nuo iš anksto pateikto vakcinų dozių poreikio prieš kiekvienos siuntos pristatymą.

Sveikatos apsaugos ministerija teigia nuolatos stebinti savivaldybių vakcinacijos pažangą ir, planuodama kitos savaitės paskirstymą, įvertinusi pažangą, vakcinas skirsto taip, kad būtų užtikrinta kuo tolygesnė pažanga visoje Lietuvoje.

SAM primena, kad šiuo metu naudojama „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina ją atšildžius galioja penkias dienas, vakcinai taikoma sudėtinga „šalčio kelio“ logistika.

Lietuvos gaunamas „BioNTech“ ir „Pfizer“ bei „Moderna“ vakcinų kiekis yra nedidelis, todėl svarbu, kad nei viena vakcinos dozė nebūtų sugadinta.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų