Prezidentų rinkimai Lietuvoje – dalis kandidatų liks už borto

Prezidentiniuose rinkimuose auga įtampa dėl rinkėjų parašų – liko mažiau nei savaitė, kai paaiškės, kas iš 13 pretendentų bus išmesti iš tolimesnės kovos. Vieni pretendentai jau surinko reikiamus 20 tūkst. parašų ir dabar nebent neoficialiai varžosi dėl kiekio su artimiausiais konkurentais. Kiti gi paknopstomis siekia susirinkti bent būtinus. O kai kurie, užsigeidę vadovauti visai šaliai, nesugeba surinkti parašų ir jau kapituliuoja.

Prezidento rinkimų favorito Gitano Nausėdos štabe pastarosiomis dienomis vyksta intensyvus rinkėjų parašų lapų skaičiavimas. Nors Nausėdą internetu jau palaiko beveik 25 tūkst. rinkėjų, pretendentui itin svarbios ir tokios dėžės su parašais primargintais lapais.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kandidatų į prezidentus daugėja: kai kurie jų stebina originalumu

„Artėjam prie 25 tūkst. 5 tūkst. viršijame kvalifikacinį reikalavimą. Popieriniai lapai su parašais plaukia iš atstovybių Lietuvoje. Konkretaus skaičiaus dar negalime pasakyti, jie vis dar keliauja į štabą, dar neskaičiavome“, – sakė Gitano Nausėdos atstovas Aistis Zabarauskas.

Nausėdai atsikvėpti neleidžia Ingrida Šimonytė, kurią vien internete jau parėmė per 37 tūkst. žmonių.

„Konkurentai turbūt sakys, kad tai kažkoks burbulas, gal žmonės, kurie aktyvesni socialinėje medijoje, erdvėse. Bet mums kiekvienas žmogus yra svarbus“, – tikino Ingridos Šimonytės atstovas Paulius Lukauskas.

Trečiasis pretendentas į prezidento postą vadinamoje pirmojoje lygoje – Saulius Skvernelis. Jo pasiekimai internete itin kuklūs – vos 6 tūkst. parašų. Tačiau premjeras didžiausias viltis deda į štai šiuos popierinius rinkėjų lapus. Būtent jų, o ne elektroninių, viliasi rinkimų komisijai privežti daug dėžių.

„Žmonės yra vyresnio amžiaus, gyvena regionuose, miestuose, patogiau pasirašyti ant lapo. Parašų reikiamas skaičius jau surinktas. Šiuo metu kalbame apie daugiau nei 30 tūkst. parašų. Pamatysime, kiek jų bus finale“, – sakė Sauliaus Skvernelio atstovas Skirmantas Malinauskas.

REKLAMA

Likus mažiau nei savaitei iki pirmojo rimto slenksčio, kurį pretendentams būtina įveikti norint toliau kovoti dėl prezidento posto, dauguma kitų kandidatų, kurie nesurenka reikiamo kiekio parašų internete, tvirtina surinksią juos popieriniuose lapuose. Tačiau jau randasi ir kapituliuojančiųjų. Štai parlamentaras Petras Gražulis pripažįsta, kad nesulaukia žmonių palaikymo ir nesugeba surinkti parašų, tad teks trauktis iš tolimesnės kovos.

„Mano rinkiminė kampanija bus baigta. Užstatą sumokėjau, jis liks valstybei. Nedidelis nuostolis, reikia valstybę paremti, 4600 eurų“, – tikino Petras Gražulis.

Sumokėtą beveik 5 tūkst. eurų užstatą susigrąžinti galės tik tie pretendentai, kurie pateks į prezidento rinkimų pirmąjį turą ir surinks ne mažiau kaip 7 proc. balsų.

„Kad būtų rimti argumentai, kodėl asmuo dalyvauja, ne šiaip sugalvojo. Tai rodytų tvirtą pasiryžimą ir dalies mūsų rinkėjų palaikymą kandidatų“, – sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovė Laura Matjošaitytė.

Ar pretendentai vos surinks reikiamus 20 tūkst. parašų, ar šią kartelę viršys du, tris ar daugiau kartų ir apie tai plyšaus visa gerkle, pasak politologų, tėra viešųjų ryšių žaidimai. Pagal surinktą parašų kiekį, esą, negalima prognozuoti rinkimų rezultatų.


Rašyti komentarą...
t
tikrai
2019-03-22 14:39:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik neadekvatus zmones gali pasirasyti, nebesusivokiantys realybeje.
Atsakyti
-1

M
Mano nuomone
2019-03-22 15:37:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Arklio galva Man ir mano hebrai netinka yra. koncervota izgamu gauje jei sakom ne
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų