naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įsibėgėja lenktynės dėl sosto Prezidentūros rūmuose. Skirtumai tarp 3 pirmaujančių kandidatų nyksta. Gitaną Nausėdą vejasi, tiek Ingrida Šimonytė, tiek Saulius Skvernelis. Savo favoritus renkasi ir didieji Lietuvos miestai.

Įsibėgėja lenktynės dėl sosto Prezidentūros rūmuose. Skirtumai tarp 3 pirmaujančių kandidatų nyksta. Gitaną Nausėdą vejasi, tiek Ingrida Šimonytė, tiek Saulius Skvernelis. Savo favoritus renkasi ir didieji Lietuvos miestai.

REKLAMA

Gitanas Nausėda į savo rinkiminį štabą žengia su gėlėmis. Būsimas kandidatas praėjusį penktadienį pridavė daugiau nei 40 000 parašų. Nausėda štabo savanoriams už atlikta darbą atsidėkoja rožėmis.

Nors parašai surinkti, rinkimų kampanijos tai nelengvina. Naujausia „Vilmorus“ apklausa atskleidžia, kad kova dėl Prezidento posto bus ypač arši. Nausėda ir toliau lyderis, už jį ruošiasi balsuoti kone kas ketvirtas gyventojas, tačiau nuo artimiausios varžovės Ingridos Šimonytės jį skiria vos pusantro procento. Į nugarą abiem lyderiams kvėpuoja ir Saulius Skvernelis, jis nuo Nausėdos atsilieka 5, o nuo Šimonytės 2,5 procento.

„Kova bet kuriuo atveju bus labai įdomi, nes tikrai kandidatai yra tikrai pakankamai netoli vienas kito. Šiandien negalima tiksliai atsakyti į klausimą, kurie pirmieji 2 pateks į antrąjį rinkimų turą“, – TV3 sakė pretendentas Gitanas Nausėda.

REKLAMA

„Tai rodo, kad reikia kantriai dirbti ir aš tikiuosi, kad vis daugiau Lietuvos žmonių pradės vertinti savo pasirinkimą ne pagal viešųjų ryšių kompanijos įpakuotą kandidatą, jo įvaizdį. Bet apie galimybes, atliktus darbus, apie patirtį, potencialą. Tikiuosi, kad dar yra laiko tuos skaičiukus pagerinti“, – sakė pretendentas Saulius Skvernelis.

REKLAMA

„Dėl kiekvieno pakilimo ar nusileidimo daryti kažkokias labai gilias įžvalgas, nematau prasmės, nes tikras reitingas bus tada kada ateis žmonės ir įmes biuletenį į urną“, – kalbėjo pretendentė Ingrida Šimonytė.

Nors kandidatų reitingai nuolat kinta, sociologai tiki, kad intriga išsilaikys iki pat rinkimų dienos. Sociologai taip pat atkreipia dėmesį į skirtingus miestus.

„Vilnius tai Ingrida Šimonytė, Nausėda – didieji miestai ir rajonų centrai. O Sauliaus Skvernelio Stiprioji pusė – va, kaimas jį palaiko“, – kalbėjo sociologas Vladas Gaidys.

REKLAMA

Ingrida Šimonytė – vilnietė. Naujininkuose ir Antakalnyje praleido vaikystę ir jaunystę. Tiesa, ne visi gatvėse kalbinti vilniečiai tai sureikšmina.

„Kiekvienas kandidatas norėtų kuo platesnio palaikymo, bet, na Vilnius konkrečiai viena vienmandatė, bet yra vienu metu man labai didelė palaikymą išreiškusi, tai tikiuosi ne mažesnio“, – sakė I. Šimonytė.

Tuo metu Klaipėdoje, dalis miestiečių žeria komplimentus Gitanui Nausėdai, kuris užaugo pajūryje.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš net negalėčiau pasakyti, kas aš labiau vilnietis ar klaipėdietis. Vilniuje pragyvenęs gerokai didesnę savo gyvenimo dalį“, – sakė G. Nausėda.

Įdomiausia situacija Kaune. Saulius Skvernelis nors ir gimė Kaune, tačiau dar vaikystėje su tėvais persikėlė į Marijampolę. Tačiau Skvernelis sulaukė palaikymo iš Visvaldo Matijošaičio, kuris po triumfo savivaldos rinkimuose, vaišino Premjerą spurgomis ir ragino kauniečius balsuoti už Skvernelį.

„Kalbant apie Kauno merą. Jis neužsiima reklama agitacine. Jis tiesiog vertina labai aiškiai dalykines savybes ir manau, kad žmonės tą išgirs“, – sakė S. Skvernelis.

REKLAMA

„Žmonės nėra spurgos, kurias būtų galima krepšyje paskirstyti vienaip ar kitaip, ar paimti ir padovanoti savo politiniam partneriui, žmonės yra žmonės, jie turi savo pozicijas“, – teigė G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų