Prezidentė: Sirijos ir Rusijos vadovai turi žinoti raudonas linijas

Oro smūgius Sirijoje surengusios Jungtinės Valstijos tinkamai reagavo į mirtiną cheminę ataką, dėl kurios Vakarai kaltina prezidento Basharo al Assado režimą, sako Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Visas pasaulis, išskyrus Rusiją ir Assado režimą (...), vertina kaip karo nusikaltimą ir nusikaltimą žmoniškumui, todėl reakcija yra būtina. Tokią reakciją tiesiogiai ir pademonstravo Jungtinės Valstijos“, – penktadienį žurnalistams Vilniuje sakė prezidentė.

Paklausta, ar JAV ataka negali išprovokuoti didesnio konflikto, D.Grybauskaitė atsakė: „Manau, kad atvirkščiai. Ir Assadas, ir Rusija turi žinoti raudonas linijas, kas galima ir negalima“.

Prezidento Donaldo Trumpo (Trampo) sprendimu, reaguojant į zarino dujų ataką penktadienio paryčiais vietos laiku JAV į Sirijos oro bazę paleido 59 sparnuotąsias raketas „Tomahawk“. Vašingtonas mano, kad iš ten antradienį buvo pradėta pražūtinga cheminė ataka.

JAV pareigūnai teigia, kad oro ataka siekiama tik užkirsti kelią cheminių ginklų naudojimui, o ne surengti didesnę karinę kampaniją ir jėga nuversti B.al Assadą.

Rusijos ir Kinijos vadovai JAV veiksmus pavadino agresija.

Stebėtojų teigimu, D.Trumpo sprendimas surengti antskrydžius prieš Sirijos vyriausybę žymi akivaizdų mąstysenos pokytį, nes anksčiau jis prieštaravo didesniam kariuomenės įsitraukimui į Sirijos konfliktą.


Rašyti komentarą...
k
kaubojus
2017-04-08 10:54:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rusija pamato raudonas linijas, kai gauna į snukį; kaip ir jų šuniukas Asadas....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų