Prezidentė: mes suprantame Rumunijos situaciją Juodojoje jūroje dėl Krymo

Lietuva ir Rumunija bendradarbiaus, siekdamos didesnio sąjungininkų indėlio į atgrasymo priemones Rytų Europoje, trečiadienį pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Mes suprantame tiek Rumunijos situaciją Juodojoje jūroje dėl Krymo okupacijos ir ten kaupiamų puolamųjų karinių pajėgumų, taip pat kaip ir mes turime panašią situaciją Kaliningrado srityje“, - bendroje spaudos konferencijoje su Vilniuje viešinčiu Rumunijos prezidentu Klausu Iohanissu sakė D.Grybauskaitė.

„Vieni kitus palaikydami sieksime, kad saugumo, atgrasymo elementų atsirastų abiejuose regionuose kuo daugiau. Todėl čia mūsų interesai visiškai sutampa“, - pridūrė ji.

Rumunijos prezidentas savo ruožtu teigė, kad abejose NATO rytinio sparno pusėse reikia proporcingo saugumo užtikrinimo iš sąjungininkų, siekiant išlaikyti jėgų pusiausvyrą.

K.Iohanissas į Vilnių atvyko artėjant NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje, kuriame Lietuva ir Rumunija tikisi sulaukti papildomų saugumo garantijų iš sąjungininkų.

Baltijos šalys prašo kiekvienoje iš jų dislokuoti po sąjungininkų batalioną, kurio sudėtyje yra iki tūkstančio karių, bei oro gynybos garantijų iš oro policijos misijos naikintuvų. Tuo metu Rumunija iš sąjungininkų tikisi palankių sprendimų dėl karo laivų flotilės Juodojoje jūroje dislokavimo.

 

 

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų