Prezidentė kreipėsi į emigrantus: prašau visų paskubėti

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kviečia emigravusius lietuvius grįžti ir kurti verslą Lietuvoje „kol dar yra vietos“ bei rodo į tai jau sėkmingai padariusius tautiečius.

D.Grybauskaitė, viešėdama Šalčininkų rajone, iš Didžiosios Britanijos prieš 17 metų grįžusio Evaldo Masevičiaus ūkyje, tikino išgirdusi net kelis sėkmingus reemigravusiųjų pavyzdžius, įrodančius, kad ir Lietuvoje galima užsidirbti.

„Laimė ne piniguose ir ne politinėse deklaracijose, o realiuose veiksmuose. Matome pavyzdžių – čia susirinko septyni pavyzdžiai, kurie patys apsisprendė grįžti į Lietuvą. Jų manymu, Lietuvoje galima uždirbti ir daugiau, bendruomenė yra sava, giminės, gyvenimo kokybė yra geresnė, palyginti su daugeliu šalių. Laikas grįžti dabar todėl, kad tuščios vietos nebūna, ją užims kiti. Konkurencija net ir grįžus yra didžiulė“, – po pokalbio su buvusiais emigrantais žurnalistams sakė prezidentė.

Prezidentė: prašau paskubėti

D.Grybauskaitė taip pat susitiko su kitais verslą įkūrusiais buvusiais emigrantais: Modestu Vitkausku, įkūrusiu atostogų namus Druskininkuose, Tomu Kairiu, Anykščių rajone atidariusiu vandenlenčių parką.

Prezidentė pabrėžė, kad nors Ūkio ministerija ir siekia informuoti išvykusius Lietuvius apie galimybes grįžti ir įsitvirtinti Lietuvoje, valstybė turėtų teikti daugiau pagalbos ir informacijos atvykstantiesiems. Anot jos, net paskelbus apie būsimą vizitą į buvusio emigranto įmonę į Prezidentūrą kreipėsi devyni lietuviai, šiuo metu gyvenantys Norvegijoje.

Septyni Norvegijoje dirbantys staliai norėtų grįžti, bet nežino, kokia Lietuvoje mokestinė sistema, nes yra išvykę daugiau nei dešimtmetį.

„Reikėtų sukurti vieno langelio ne įstaigą, o struktūrą, kad žmonėms galėtų ir išaiškinti, ir pateikti analitiškai, sutrumpintai informaciją, kokie mokesčiai, kaip įsikurti, kaip su gyvenamuoju plotu, vaikų darželiais, mokyklomis – tokią informaciją pateikti, kad būtų lengviau grįžti mūsų žmonėms“, – teigė ji.

„O verslą tikrai Lietuvoje daryti galima, kol dar yra vietos, tikrai visus prašau skubėti“ - ragino D.Grybauskaitė.

REKLAMA

Sako, kad yra svarbi niša

Pats E.Misevičius sako Didžiojoje Britanijoje dirbęs septynerius metus, iki 2000-ųjų. Jis sakė užsienyje dirbęs visus „juodus darbus“ – nuo daržovių ravėjimo iki darbuotojų priežiūros. Šiuo metu E.Masevičiaus bendrovėje Sakalų kaime dirba 71 žmogus. Anot verslininko, atlyginimas priklauso nuo darbo našumo, tačiau dalis darbuotojų esą sugeba uždirbti „iki 1000 eurų“.


Rašyti komentarą...
A
AS
2017-04-03 14:52:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neimanoma skaityti kliedesiu!!! Grizau! Pradejau versla, apipyle kosminiais mokesciais! Jau planuoju isvykti su visa seima ir niekada nebegrizti! Niekada!
Atsakyti
-12

D
Dar neemigravusi
2017-04-03 20:30:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirma karta komentuoju straipsni.nes tikrai neiskenciau :) Noreciau paklausti gerb. Prezidentes, ka valdininkai padare gero tiems, kurie dar neisvaziave kapstosi tuose savo miniatiuriniuose versluose? Kiekvienais metais mokesciai tik kyla,reikalavimai dideja, vien tik popierius tvarkyti turi uzsikases vietoje to kad kurtum ir savo darba dirbtum. Is ne vieno girdziu kad "uzdirbu tiek,kiek sutaupau nemokedamas mokesciu".O ka daryti tiems, kurie nemoka "sutaupyti" mokesciu? Tik emigruoti. Srenkites islaikyti dar esamus darbingus zmones kol dar neisvaziavo, o ne stekenti juos vis auganciais mokesciais, nes juk kuo maziau dirbanciu tuo daugiau mokesciu kiekvienam tenka. Tik ir girdime "apmokestinsime ta", "apmokestinsime ana"..O fantazijos tikrai uztenka sugalvoti naujiems mokesciams. Manau kad dauguma Lietuviu pasvajoja isvykti tik ne visi dar drysta.
Atsakyti
0

M
Mantas
2017-04-03 18:49:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Durna kaip barabanas. 7gryzo kada tuo tarpu 7000 isvaziavo. Manau skaiciai patys uz save kalba.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (141)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų