Prezidentė dar kartą įgėlė socdemams

Atsakomybę už valstybės valdymą suformavus valdančiąją koaliciją prisiima „valstiečiai“, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė, kitą savaitę teiksianti ministro pirmininko kandidatūrą Seimui.

„Pasirinkusi bendradarbiavimą su socialdemokratais, didžiąją atsakomybės naštą už valstybės valdymą prisiima Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga“, - teigė šalies vadovė, kurios pasisakymą trečiadienį išplatino prezidentės spaudos tarnyba.

(21 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koalicijos sutarties pasirašymas

„Kitą savaitę teiksiu Seimui ministro pirmininko kandidatūrą, - pridūrė ji. - Tikiuosi, kad išlaikydami skaidrumo ir kompetencijos reikalavimus bendromis jėgomis sklandžiai suformuosime Vyriausybę, kuri bus pasirengusi kokybiškai naujam valstybės valdymui“.

„Valstiečių“ ir socialdemokratų atstovai trečiadienį pasirašė valdančiosios koalicijos sutartį. Joje nurodoma, partijos suderino programines nuostatas, kurių pagrindu bus formuojama Vyriausybės programa.

Pasak Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovo Ramūno Karbauskio, svarbiausiais šios koalicijos darbais įvardijamas emigracijos stabdymas, demografinių problemų sprendimas, socialinės atskirties mažinimas, ypatingas dėmesys bus skiriamas švietimui.

Kadenciją baigiantis premjeras, socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius pažymėjo, kad taip pat bus tęsiami su energetikos sistemos reforma susiję projektai.

Socialdemokratų ir „valstiečių“ dauguma Seime turės 73 atstovus iš 141. Sutartyje dėl koalicijos įrašyta, kad premjero ir Seimo pirmininko kandidatūras teiks „valstiečiai“, o postai Seime ir Vyriausybėje bus paskirstyti atsižvelgiant į iškovotų mandatų parlamente skaičių.

Šalies premjeru greičiausiai bus teikiamas „valstiečių“ vedlys Seimo rinkimuose Saulius Skvernelis, kandidatu į Seimo pirmininkus tapo Viktoras Pranckietis.

Sutartyje nenurodyta, kokiai ministerijai kuri partija vadovaus. Per derybas sutarta, kad „valstiečiai“ teiks kandidatus į 11 ministerijų vadovus, socialdemokratai – į trijų. Pastariesiems teko Teisingumo, Užsienio reikalų ir Ūkio ministerijos.

REKLAMA

Taip pat koalicijos sutartyje numatoma, kad partneriai dėl vertybinių klausimų apsispręs savarankiškai. Tokiais atvejais jie Seime galės ieškoti kitų sąjungininkų ir tai nebus koalicijos sutarties pažeidimas.

Per spalį vykusius Seimo rinkimus „valstiečiai“ iškovojo 56 parlamentarų mandatus, socialdemokratai – 17.

 


Rašyti komentarą...
O
OG
2016-11-09 13:44:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikra Klintonaitė.
Atsakyti
0

O
Ona
2016-11-09 15:01:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Blusa irgi kanda vis kanda,nes daugiau nieko nemoka ir nesugeba.
Atsakyti
0

A
Algird
2016-11-09 15:21:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eik tu na...dalyte.Be taves kaip nors
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų