„Pamėginsime išsiaiškinti priežastis. Taip, bus griežtas pokalbis – arba mes bendradarbiaujame ir dirbame, arba neimituokite tokio bendradarbiavimo“, – po balsavimo Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.
„Galų gale jeigu žmogus skiriamas Seimo vicepirmininku ir sugeba nesilaikyti koalicinės programos ir susilaikyti arba nebalsuoti, manau, kad tai nėra tvarus bendradarbiavimas“, – pridūrė jis.
G. Paluckas turėjo galvoje Daivą Žebelienę, kuri balsuodama dėl Vyriausybės projekto susilaikė.
Premjeras taip atkreipė dėmesį, kad balsuojant dėl NT mokesčio posėdžių salėje nebuvo „Nemuno aušros“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio.
Šis tuo metu dalyvavo Vilniaus apygardos teismo posėdyje, kur yra teisiamas dėl žydų niekinimo.
Už Vyriausybės parengtą NT mokesčio įstatymo projektą balsavo septyni iš 19 Seimo „aušriečių“, septyni buvo prieš, trys susilaikė.
G. Paluckas pripažino, kad dalies „aušriečių“ nepritarimas jam nebuvo staigmena, kai kurie parlamentarai buvo iš anksto įspėję, jog nebalsuos už projektą.
Antradienio balsavimo Vyriausybės vadovas kol kas nevertina kaip koalicijos sutarties sulaužymo.
„Šiandien galbūt per daug to atsipalaidavimo, manant, kad ir taip balsų yra pakankamai. Šitas klausimas bus išspręstas dėl disciplinos“, – teigė G. Paluckas.
Anot jo, tikrasis koalicijos tvirtumas paaiškės, kai Vyriausybės teikti mokesčių pakeitimai bus priimami Seime.
„Tvirtumas (koalicijos – BNS) pasirodys, kai reikės priimti galutinį sprendimą, šiandien yra pateikimas, manau, kad tai yra viena iš priežasčių, kodėl (taip nutiko – BNS). Kai kas komandiruotėse, kai kas į salę nespėjo, kai kas nežino, ar bus atsižvelgta į jų siūlymus. Čia yra pirminė stadija“, – sakė G. Paluckas.
Koalicijos sutartyje socialdemokratai, demokratai ir „aušriečiai“ yra įsipareigoję „remti Vyriausybės programą atitinkančius teisės aktų projektus, svarstomus Seime ir Vyriausybėje.
NT mokesčio projekto nepalaikė ir viena socialdemokratė – Lilija Vaitiekūnienė. Ji balsuodama susilaikė.
„Dėl mūsų frakcijos narių jie bus svarstomi partijos atitinkamuose organuose, pirmiausia frakcijoje, nes toks balsavimas buvo įpareigojimas ir visi jo turėjo laikytis“, – sakė ministras pirmininkas.
Anot jo, Lietuvos socialdemokratų partijos statute už disciplinos nesilaikymą numatyta nuo įspėjimo iki papeikimo, kuris neleistų užimti partinių pareigų, pretenduoti ar kandidatuoti į Seimą socialdemokratų kandidatų sąraše.
Antradienį pateikimo stadijos Seime neįveikė Vyriausybės inicijuotos pataisos, kuriomis būtų nustatyti nauji NT mokesčio tarifai, o savivaldybės įpareigotos nustatyti pagrindinio gyvenamojo būsto vertės neapmokestinamą ribą, vadinamąsias grindis.
Už tai, kad pataisos būtų svarstomos, balsavo 62 Seimo nariai, prieš buvo 40, o susilaikė 24.
Pataisų nepalaikė ne tik opozicija, bet ir dalis valdančiųjų – dešimt „aušriečių“, trys demokratai ir viena socialdemokratė.
Valdančioji koalicija Seime turi 86 atstovus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!