REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karantino metu teises vairuoti praradę asmenys susidūrė su problema, kai už kelių eismo taisyklių pažeidimus numatytas bausmės terminas gali net padvigubėti, nes per karantiną negalima atlikti praktinės vairavimo egzamino dalies. Karantino ribojimai paveikia ne tik Lietuvos, bet ir Estijos piliečius.

Karantino metu teises vairuoti praradę asmenys susidūrė su problema, kai už kelių eismo taisyklių pažeidimus numatytas bausmės terminas gali net padvigubėti, nes per karantiną negalima atlikti praktinės vairavimo egzamino dalies. Karantino ribojimai paveikia ne tik Lietuvos, bet ir Estijos piliečius.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt skaitytojas Arūnas dėl kelių eismo taisyklių pažeidimo dvejiems mėnesiams prarado teisę vairuoti. Tačiau atgauti teisę vairuoti po dviejų mėnesių yra sudėtingiau nei gali pasirodyti.

Arūnas tikina, kad jis nėra pradedantysis vairuotojas, jau išklausė papildomą teorijos kursą, kuris reikalingas norint atgauti teises, tačiau praktinės 45 minučių vairavimo su instruktoriumi dalies vyras atlikti negali.

Taip yra dėl karantino metu įvestų ribojimų. Visi praktiniai vairavimai bei vairavimo egzaminai šiuo metu yra draudžiami. Tad vyro dviejų mėnesių teisės vairuoti atėmimo bausmė prailgėjo ir galimai vairuoti Arūnas galės tik atlaisvinus karantiną.

REKLAMA
REKLAMA

Galima netekti darbo

Vairavimo mokyklos „Rigveda“ komercijos direktorė Gerda Krisčiūnaitė-Krocienė tikina, kad bandymas kalbėtis su valstybinėmis įstaigomis – bevaisis, o bausmės terminas gali ir padvigubėti.

REKLAMA

„Žmonėms pratęsiamas bausmės laikas ir niekas iš valdžios šios problemos nesureikšmina. Praėjusio karantino metu, bandant užvesti konstruktyvią diskusiją su viena iš valstybinių įstaigų, gavome atsakymą, kuris pribloškė – „žmonės patys kalti, kad prisidarė tokių problemų“. Ar ir mes turėtume klientams pateikti tokį atsakymą?

Teisės aktai aiškiai apibrėžia, kokios nuobaudos yra taikomos už kelių eismo taisyklių pažeidimus, todėl savaime suprantama, kad žmonės tikisi, jog bausmė bus tokia, kokia numatyta, tačiau dabartinėje situacijoje bausmės terminas gali ir padvigubėti“, –  komentavo G. Krisčiūnaitė-Krocienė.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris tikina, kad būna atvejų, kai dėl užsitęsusios bausmės žmonės gali netekti darbo arba tai sukelti problemų šeimoje.

„Pasekmės akivaizdžios – griūna žmonių planai, netenkama darbo, problemų patiriama ir šeimose, kur, tarkime, tik vienas šeimos narys turi (turėjo) vairuotojo pažymėjimą, taip pat vairuotojo pažymėjimo neturėjimas užveria kelią įsidarbinti į daugelį Lietuvos įmonių arba tiesiog reikšmingai apriboja žmogaus judėjimo laisvę“, –  teigė G. Krisčiūnaitė-Krocienė.

Kreipėsi net Estijos ambasada

Lietuvos vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacijos prezidentė Jurgita Kuliešienė atvirauja, kad karantino ribojimai paveikia ne tik Lietuvos, bet ir Estijos piliečius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Turėjome atvejį, kai į mus kreipėsi iš Estijos ambasados. Vairuotojas profesionalas nuolat važinėja ilgaisiais reisais. Jam už pažeidimą Lietuvoje buvo atimta teisė ir jis dabar negali dirbti. Estijoje jis gali vairuoti, jam ten teisė nėra atimta, bet jis negali važiuoti į Lietuvą, nes sistemoje yra nuobauda, mokymų jis užbaigti negali.

Net ambasada mums rašė, klausė, kaip galime padėti šitam žmogui. Mūsų atsakymas buvo, kad šiuo metu niekaip, nes mokymų negalime vykdyti“, – pasakojo J. Kuliešienė.

Asociacijos prezidentė svarsto, kad mokymai pandemijos akivaizdoje galėtų būti pakeisti ir vietoje 45 minučių vairavimo, galima būtų suteikti vairuotojui psichologo konsultaciją ar ilgesnį teorijos kursą.

REKLAMA

„Jei tai būtų kažkoks ilgas mokymas, kaip pavyzdžiui pradedantiesiems, kurie neturi įgūdžių, tada vienareikšmiškai suprantame, kad neįmanoma išmokyti žmogaus per nuotolį, bet čia yra kiek kitaip. Jau yra vairuotojai turintys stažą galbūt net tikslingiau būtų su psichologu ilgiau pasišnekėti ir aptarti kas lemia rizikingą jų elgseną. O tos 45 minutės vairavimo... Idealiomis sąlygomis turbūt nėra blogai atnaujinti savo įgūdžius.

KET pažeidimai, kaip lenkimas ne vietoje, nesustojimas prie stop ženklo, kartais gali būti ir žmogiška klaida, tiesiog žmogus kažko nepastebėjo. Nesakau, kad pažeidimo kaina gali būti mažesnė nei kitų, bet tam tikrais atvejais gal galėtų kažkokių išlygų būti“, – svarsto J. Kuliešienė.

REKLAMA

Lengvatų nenumato

Pasidomėjus Lietuvos transporto saugos administracijos bei Susisiekimo ministerijos pozicija šiuo klausimu, portalas tv3.lt gavo panašius atsakymus, kad šiuo metu palengvinimų atgauti prarastas teises tikėtis nereikėtų.

„Susisiekimo ministerijoje šis klausimas aptartas, tačiau nenumatoma siūlyti keisti įstatymo nuostatas, reglamentuojančias esminius teisės vairuoti transporto priemones grąžinimo principus. Pažymėtina, kad teisė vairuoti transporto priemones atimama už šiurkščius KET pažeidimus, todėl ši teisė negali būti grąžinta kitokia nei įstatymuose numatyta tvarka.

Siekiantiems susigrąžinti teisę vairuoti transporto priemonę siūlome sulaukti Vyriausybės sprendimo, kuriuo bus leista vairavimo mokymo įstaigoms atnaujinti praktinio vairavimo mokymo veiklą“, – komentuoja Susisiekimo ministerija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu transporto saugos administracija primena, kad mokymai pažeidusiems Kelių eismo taisykles yra įtvirtinti įstatymu.

„Asmeniui, kuriam teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta dėl KET pažeidimų, teisė vairuoti transporto priemones grąžinama tik jam nustatyta tvarka užbaigus papildomą vairuotojų mokymą. Ši prievolė įtvirtinta įstatymo lygmens teisės akte ir yra imperatyvi (būtina teisės vairuoti grąžinimo sąlyga).

Pastaruoju metu LTSA sulaukia vairavimo mokyklų klausimų, ar galima papildomo vairuotojų mokymo praktinio vairavimo mokymą atlikti vairavimo instruktoriui nesėdint kartu transporto priemonėje. LTSA visoms vairavimo mokykloms pateikė atsakymą, kad,  deja, bet tokiu būdu vykdyti praktinio vairavimo mokymo negalima“, – tikina Lietuvos transporto saugos administracijos Komunikacijos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja Eglė Kučinskaitė.

REKLAMA

Be egzamino teises atgauti gali ne visi

Valstybės įmonė „Regitra“ komentuoja, kad išklausę papildomus mokymus teisę vairuoti atgauna tik tam tikras sąlygas atitinkantys vairuotojai:

„Jei teisė vairuoti buvo atimta trumpiau nei metams, tuomet reikės pabaigti tik papildomus mokymus vairavimo mokykloje ir teisė vairuoti „Regitros“ padalinyje bus sugrąžinama nelaikant vairavimo egzaminų.

Jei teisė vairuoti buvo atimta ilgiau nei metams, tokiu atveju reikia ne tik pabaigti papildomus mokymus vairavimo mokykloje, bet ir išlaikyti teorijos bei praktikos egzaminus „Regitroje“. Tai bus galima padaryti pasibaigus karantino ribojimams.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų