Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje nuo koronaviruso mirė metų ir devynių mėnesių vaikas. Tai jauniausia koronaviruso auka šalyje. Aiškėja ir daugiau detalių – neįtarus koronaviruso ligoninėje, vaikas su mama buvo išleistas gydytis į namus dar rugpjūčio mėnesio pabaigoje, kitą dieną mažametis mirė.

Lietuvoje nuo koronaviruso mirė metų ir devynių mėnesių vaikas. Tai jauniausia koronaviruso auka šalyje. Aiškėja ir daugiau detalių – neįtarus koronaviruso ligoninėje, vaikas su mama buvo išleistas gydytis į namus dar rugpjūčio mėnesio pabaigoje, kitą dieną mažametis mirė.

REKLAMA

Telšių ligoninės vaikų ligų skyriaus vedėja tikina, kad vaikui buvo atlikti kraujo tyrimai, medikai įtarė laringitą, paskyrė simptominį gydymą ir išleido į namus. Pasak mirusio vaiko mamos, nors šeimos gydytoja išrašė siuntimą į ligoninę ir rekomendavo vaikui atlikti plaučių nuotrauką, ji nebuvo padaryta – esą nebuvo pagrindo.

Kad nuo koronaviruso Lietuvoje mirė vienų metų ir devynių mėnesių berniukas paaiškėjo tik dabar.  Aiškėja ir daugiau detalių apie mažamečio mirtį. Kaip TV3 žinioms pasakoja mama, ji su vaiku į Telšių ligoninės priėmimo skyrių atvyko dar rugpjūčio 31 dieną, mat gavo siuntimą iš šeimos gydytojos. Mamos teigimu, vaikas nebuvo vangus, tačiau turėjo temperatūros, buvo paraudusi gerklė.

REKLAMA

Plačiau situaciją mama TV3 žinioms pakomentavo raštu. Moters teigimu, vaikui sunegalavus, šeimos gydytoja išrašė siuntimą ir pasiūlė kreiptis į Respublikinės Telšių ligoninės priėmimo skyrių, kad būtų padaryta plaučių nuotrauka.

„Priėmusi gydytoja paėmė kraują ir, kadangi kraujas buvo geras, gydytojos žodžiai buvo tokie: nėra pagrindo daryti plaučių nuotraukos, nes kraujas geras. Galite važiuoti namo su rekomendacija namuose pasiinhaliuoti, pagerti arbatėlių nuo gerklytės ir viskas“, – pasakojo mirusio vaikelio motina Dovilė.

Socialiniuose tinkluose vaiko mama piktinasi, kad iš pradžių medikai pasiūlė stacionarinį gydymą, o vėliau, atlikus kraujo tyrimą, patikino, kad infekcijos vaikui nėra.

Respublikinės Telšių ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėja Eglė Lysovienė tikina, kad tuo metu, kai mama su vaiku kreipėsi į priėmimą, jokių įtarimų dėl koronaviruso nebuvo.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo stebėta laringito klinika, atlikti kraujo tyrimai, stebėti virusinės infekcijos požymiai ir vaikas išleistas į namus stabilios būklės, skirtas simptominis jam gydymas. Kaip toliau vystėsi eiga, deja, negaliu pakomentuoti, nes vaikas buvo namuose. – Vaikui plaučių nuotrauka buvo daryta? – Nebuvo, pagrindo jos daryti“, – teigė E. Lysovienė.

Pasak gydytojos, dažniausiai simptominiam gydymui skiriamos inhaliacijos ir temperatūrą mažinantys vaistai. Tiesa, mama aiškina, kad niekas apie laringitą jai neužsiminė.

„Ir tikrai nebuvo pasakyta, kad jums įtariamas laringitas. Buvo pasakyta, kad jums gal tiesiog koks virusinis lengvas ir tiek“, – teigė Dovilė.

Vaikas išleistas į namus mirė kitą dieną. Mama pasakoja, kad abu su vyru skiepyti nuo koronaviruso, jokių simptomų nejautė.

Nors po vaiko mirties praėjo daugiau nei trys mėnesiai, Statistikos departamentas apie ją automatiškai paskelbė tik vakar, kai buvo išrašytas mirties liudijimas ir teismo medicinos ekspertizė nustatė, kad pagrindinė vaiko mirties priežastis – COVID-19.

REKLAMA
REKLAMA

„Visus turbūt sujaudino šių dienų žinutė apie vaiką mirusį nuo COVID-19 Lietuvoje. Visa tai yra įrodymas, kad vaikai serga ir serga kiek kitaip nei suaugusieji.

Nuolat vaikų skyriuose yra gydomi vaikai, sergantys COVID-19. Tiek Santaros klinikose, Kauno klinikose, kitose ligoninėse“, – teigė Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Usonis.

 Jau kitą savaitę nuo koronaviruso Lietuvoje skiepytis galės 5-11 metų vaikai. 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, dar šiandien pasiskiepijusi sustiprinančia – trečiąja doze, tikina, kad nuo COVID-19 netrukus skiepysis ir jos septynmetis sūnus.

„Vaikams ši liga taip pat nėra nepavojinga, kaip mes, deja, žinome, iš konkrečių pavyzdžių. Taip, kai tik bus galima skiepytis, mūsų septynmetis irgi eis skiepytis“, – teigė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Skiepams nuo koronaviruso Lietuvoje registruota daugiau kaip tūkstantis 5-11 metų vaikų. Tokio amžiaus vaikai bus skiepijami mažesnio tūrio „BioNtech ir Pfizer“ gamintojo vakcina.

Melagiu melagei jus esat, kaip jums negeda, bemeluodami šitaip patys numirsit, lazda turi du galus.
mire 1.5 metu vaikas, tevai skiepyti, kur vaikas pasigavo? arba tevai arba poliklinika/ligonine, kur irgi skiepyti... ar galima buvo vaika isgelbeti jei jau tada butu skiepijami 5+ vaikai? nematau kaip tai susije... ka reikejo padaryti kad isgelbeti vaika? turbut dirbti savo darba gydytojams, atlikti teisingai kraujo tyrima, daryti tas nuotraukas, guldyti i ligonine... tevai atsisake? dokumentai yra? del kokios diagnozes pasirase atsisakyma tevai? kazkaip man atrodo kad vaikelis mire ne nuo to kad kazkas nesiskiepyjo, o nuo to kad kazkas per karantina prarado profesinius igudzius. ir kazkas turetu atsisesti. ne visuomene reik bauginti, o biski prigasdinti save vadinancius medikais, bo kai kurie visai baime prarado. (neskirta tikriems gydytojams)
Kaip dabar "šundaktariai" visas savo klaidas nurašo Covidui,kaip jums negėda žudikai,todėl ir toks mirtingumas pas mus...!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų