• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiek daugiau nei prieš metus, balandžio 19-ąją, Lietuvą apskriejo žinia apie skaudžią tragediją Vilniuje. Bute rasti du jaunų žmonių kūnai. Lazdynuose, Architektų gatvėje, įvykusi nelaimė kaip reikiant sukrėtė bendruomenę.

Kiek daugiau nei prieš metus, balandžio 19-ąją, Lietuvą apskriejo žinia apie skaudžią tragediją Vilniuje. Bute rasti du jaunų žmonių kūnai. Lazdynuose, Architektų gatvėje, įvykusi nelaimė kaip reikiant sukrėtė bendruomenę.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt žuvusiųjų kaimynė tuomet papasakojo daugiau detalių apie tragišką vakarą, triukšmą, pagalbos prašymus, kurie sklido iš tragedijos vieta tapusio buto. Jos teigimu, nelaimės buvo galima išvengti, jei pareigūnų veiksmai būtų buvę kitokie. 

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras pernai spalį nutarė nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl įtarto policijos pareigūnų netinkamo tarnybos pareigų atlikimo. 

Jo metu buvo siekiama nustatyti, ar sostinės policijos pareigūnai galėjo netinkamai reaguoti į balandžio mėnesį gautą iškvietimą dėl galimo smurto artimoje aplinkoje Vilniuje, Architektų gatvėje esančiame bute. Vėliau šiame bute buvo rasti moters ir vyro kūnai. Sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą prokuroras priėmė konstatavęs, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

REKLAMA
REKLAMA

Įspėjame, kad žemiau pateikiamos aplinkybės gali šokiruoti jautresnius skaitytojus.

Po įvykusios tragedijos kaimynė sakė negalinti ramiai miegoti – jai itin baisu prisiminti tuos atodūsius ir pagalbos šauksmus, tačiau dabar ji save ramina, kad iš savo pusės, tokios situacijos metu, padarė viską, ką galėjo.

REKLAMA

Savo ruožtu Vilniaus policija patvirtino gautą pranešėjo skambutį apie galimą smurtą. Jis registruotas balandžio 18-ąją, apie 20 valandą.

Pranešėjas informavo, kad vyras muša kaimynę ir bute galimai yra nepilnamečių. Atvykus ekipažui, buvo belsta, skambinta į duris, tačiau triukšmo arba grumtynių nesigirdėjo, todėl pareigūnai išvyko.

Bendrasis pagalbos centras sulaukė skambučio iš Architektų g. balandžio 18 d. 19.52 val. Pranešėja sakė, kad kaimynas muša merginą, su kuria galimai gyvena.

REKLAMA
REKLAMA

Pranešta, kad mergina rėkia, tiesiog klykia. Papildomai pranešėja paminėjo, kad mergina gan dažnai skriaudžiama, tai vyksta įvairiu paros metu: ir naktį, ir dieną. Dėl smurto prieš minėtą merginą buvo skambinta į Bendrąjį pagalbos centrą ir anksčiau.

Policiją kvietė ne pirmą kartą 

Apie tai, kad virš jos buto esančiuose kaimynų namuose vyksta neramumai ir galimi kivirčai, ji pastebėjo dar prieš kelis mėnesius. „Ne pirmą kartą kviečiau policiją, viskas galėjo baigtis kitaip. Skambinau policijai vasario 27 dieną, girdėjau pagalbos šauksmus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pora gyveno virš manęs, pas mus labai gerai girdisi. Aną kartą ji šaukė, kad jis „nedarytų to“. Aš iškviečiau policiją. Pareigūnai greitai sureagavo, bet atvykę pamatė, kad yra tyla ir paaiškino, kad nėra pagrindo laužti durų“, – pasakojo kaimynė.

Klykė iš skausmo 

Lemtingą vakarą kaimynė taip pat girdėjo nerimą keliančius garsus iš kaimynų buto. „Užvakar vakare prasidėjo bruzdesys, o vėliau išgirdau merginos klyksmą. Taip klykiama tada, kai labai skauda. Užbėgau į viršų, girdėjau, kaip klykė. Atrodė, jei atidaryčiau duris, aš ją ištraukčiau.

REKLAMA

Puoliau skambinti į 112. Atsiliepė operatorė. Aš įjungiau garsiakalbį ir yra visas įrašas, kuriame girdisi, kaip ta mergina fone klykia, prašo pagalbos.

Atvažiavo pareigūnai. Pradėjo skambinti, belsti į duris, bet niekas neatidarė, buvo tyla. Jie manęs paklausė, ar yra vaikų, tačiau aš paaiškinau, kad jam priteista septynmetės globa ir nežinau, kur yra mergaitė. Aiškinau, kad kviečiau jiems policiją ne pirmą kartą ir prašiau nelaukti tragedijos, tačiau man buvo padėkota ir aš nuėjau“, – detales pasakojo kaimynė.

REKLAMA

Sutiko paslaptingą svečią

Ji prisiminė dar vieną iškalbingą faktą, kurio negali pamiršti: „Kol pareigūnai buvo atvažiavę, į laiptinę įėjo vaikinas. Pareigūnai paklausė, kur jis eina, o jis prisistatė esantis žuvusiojo draugas.

Pareigūnai paprašė parodyti jo dokumentus, paklausė, kur jis eina, o jis paaiškino, kad eina pas draugą. Žmogus buvo neregistruotas. Aš ir pati niekada nemačiau, kad pas jį eitų kažkokie draugai.

Dabar svarstau, gal žuvusysis norėjo, kad kažkas kviestų greitąją, gal leistų jam pabėgti? Dabar galima galvoti įvairiai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Girdėjo lemtingą atodūsį

Kai svečias parodė policijai dokumentus, pasak pašnekovės, jis buvo paleistas ir pas draugą į butą nebeėjo.

Vis tik policijai išvykus, kaimynų košmaras nesibaigė. „Kai policija išvažiavo, aš vėl girdėjau žingsnius jų bute.

Atrodė, kad stumdo baldus. Vėliau girdėjau garsą, lyg kažkas velka kažką nuo miegamojo link koridoriaus. Po valandos išgirdome didžiulį ir gilų atodūsį. Toks kaip prieš mirtį – labai garsus“, – kalbėjo ji.

REKLAMA

Bijojo dėl merginos saugumo 

Paprašius prisiminti, kokia šių žmonių kaimynystė buvo iki tragedijos, kaimynė sakė, kad buvo kalbėjusi su žuvusiojo mergina ir klausė, gal reikalinga pagalba.

„Aš negaliu būti abejinga, todėl kai sutikau ją lauke po vasario 27-osios triukšmo, paklausiau, gal ko nors reikia. Ji sakė, kad viskas gerai, jog pykosi, tačiau dabar gyvena ramiai. Vis tik savo mamai ji prasitarė, kad jeigu jis ir toliau bus toks uždaras ir tylus, ji grįš pas ją į namus, o su juo nebeliks.

REKLAMA

Žinau, kad prieš tragišką įvykį merginos mama jos klausė, ar vaikinas nėra agresyvus, tačiau ji nuramino ją. Deja, tragedija vis dėlto įvyko“, – kalbėjo moteris ir prisipažino negalinti toliau ramiai gyventi.

Primename, kad bute rastas 2001 metų jaunuolio kūnas kraujo klane ir 2003 m. gimusios merginos. Kas nutiko, aiškinasi gausios pareigūnų pajėgos. 

Bute radę jaunuolį artimieji toliau į butą nėjo, iškart iškvietė pareigūnus ir greitąją pagalbą. Į įvykio vietą atvykę medikai konstatavo abiejų žmonių mirtis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirminė versija, kad 22 metų vaikinas galėjo mirtinai peiliu sužaloti apie 20 metų merginą, o po to pats nusižudyti.

Kada policija laužia duris?

Policijos įstatymas numato teisinį pagrindą, kada pareigūnai gali prievarta patekti į privatų būstą, paaiškino Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

„Pareigūnas turi teisę, siekdamas užtikrinti viešąją tvarką, sulaikyti asmenis, padariusius nusikalstamą veiką ar įtariamus jos padarymu, ar asmenis, kurie slepiasi nuo teisėsaugos institucijų, gelbėti žmogaus gyvybę, sveikatą ar turtą, taip pat siekdamas užkirsti kelią daromai nusikalstamai veikai, be patalpos savininko ar gyventojo sutikimo, be teismo sprendimo bet kuriuo paros metu įeiti į fiziniams ar juridiniams asmenims, organizacijoms, neturinčioms juridinio asmens statuso, šių organizacijų ir juridinių asmenų padaliniams priklausančias gyvenamąsias ir negyvenamąsias patalpas, teritorijas, patekti į transporto priemones.

REKLAMA

Atsisakius paklusti, pareigūnas turi teisę prievarta atidaryti patalpas ir transporto priemones. Ši teisė taip pat suteikiama stichinės nelaimės ar katastrofos atvejais, ekstremaliosios situacijos metu, šalinant užkrečiamųjų ligų židinius. Teisė patekti į transporto priemonę suteikiama ir tais atvejais, kai pareigūno reikalavimui nepaklūsta asmuo, padaręs administracinį teisės pažeidimą (nusižengimą) ar įtariamas jo padarymu. Apie šiuos veiksmus per 24 valandas pranešama prokurorui", – nurodė jis.

REKLAMA

R. Matonis pridėjo, kad į įvykio vietą atvykę pareigūnai turi išsiaiškinti visas aplinkybes, pabendrauti su pranešėju, tai, pasak jo, buvo padaryta.

Vėliau medžiaga yra perduodama tyrėjams, kurie trijų dienų laikotarpyje turi dar kartą patikrinti šią informaciją, t.y. pabendrauti su galimu smurtautoju ir auka.

Keista buvo toji mergina ir tiek AtA, jau vėlu ką ir rašyti apie ją. Ko su sadistu gyventi, jei ne pirmą kartą smurtavo? Aš pati palikau savo vyrą, kai tik jis vieną kartą pakėlė ranką prieš mane. Žinau tvirtai įsitikinusi esu, bus ir antras , bus ir trečias kartai. Todėl kitoms damoms tai turi būti labai skaudi pamoka, labai liūdnas pavyzdys.
Keista buvo toji mergina ir tiek AtA, jau vėlu ką ir rašyti apie ją. Ko su sadistu gyventi, jei ne pirmą kartą smurtavo? Aš pati palikau savo vyrą, kai tik jis vieną kartą pakėlė ranką prieš mane. Žinau tvirtai įsitikinusi esu, bus ir antras , bus ir trečias kartai. Todėl kitoms damoms tai turi būti labai skaudi pomoka, labai liūdnas pavyzdys.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų