Šiandien Vilniuje prasidėjo iniciatyvos „Augink atsakingai“ visuomenės pažangos akcija „Nereikia diržo!”, pakviesianti žmones atsisveikinti su diržu kaip atgyvenusia bausmės priemone ir taip parodyti, kad Lietuvai reikia kūrybingos, laisvai mąstančios kartos, kuri gali užaugti tik aplinkoje be smurto.

Per lapkričio mėnesį specialus akcijos autobusiukas aplankys didžiuosius šalies miestus ir rinks žmonių atneštus nereikalingus diržus, iš kurių vėliau gims meno kūriniai.

„Žmonių, kurie supranta atsakingo vaikų auginimo ir ugdymo reikšmę mūsų visuomenės ateičiai, kasdien daugėja. Tikiu, kad kiekvieno jų simbolinis indėlis, nereikalingo diržo atidavimas kūrybos labui, bus dar vienas žingsnis į reikšmingus visuomenės vertybinius pokyčius,“ – sakė vienas iš akcijos iniciatorių „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis.

Į akcijos organizavimą įsitraukė dvi didžiausios jaunimo organizacijos, Lietuvos skautija ir Lietuvos moksleivių parlamentas, kurios burs moksleivius, jų tėvelius ir pedagogus dalyvauti akcijoje. Kūrybingos kartos ugdymui pritaria ir akciją globoti ėmėsi LR Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Prie „Nereikia diržo!“ prisijungė būrys kultūros, meno, televizijos žmonių: Edita Mildažytė, Daiva Tamošiūnaitė-Budrė, Rolandas Vilkončius, Aleksandras Pogrebnojus, Nerijus Juška, Livija Gradauskienė, Vytautas Rumšas, Karina Krysko, Laura Imbrasienė, Rimas Valeikis ir kiti. Remdamiesi Lietuvos žmonių idėjomis, iš padovanotų diržų jie kurs meno kūrinius, kurie akcijai pasibaigus bus eksponuojami viešose erdvėse.

REKLAMA

Akciją organizuojančios visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ atstovai atkreipia dėmesį į šalyje vis dar plačiai toleruojamą smurtą šeimose. „Jei tikėsime tyrimais, kas antras vaikas Lietuvoje smurtą patiria iš savo artimiausių žmonių. Lygiai tiek vaikų ateityje gali susidurti su saviraiškos, bendravimo sunkumais. Privalome sutelkti jėgas, kad išgyvendintumėme šią ydingą vaikų auklėjimo praktiką,“ -  sakė „Gelbėkit vaikus“ atstovė Laura Narbutaitė-Bilotienė.   

Specialus „Nereikia diržo!” autobusiukas per mėnesį apsilankys 10-yje Lietuvos apskričių centrų: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Alytuje, Telšiuose, Tauragėje ir Utenoje. Tačiau siūlyti idėjas, kas gali būti sukurta iš diržų, ir išreikšti savo palaikymą akcijai galės visi Lietuvos žmonės – interneto svetainėje www.augink.lt arba specialiuose akcijos atvirukuose. Tikimasi, kad prie akcijos prisijungs bei savo pavyzdžiu kitus miestiečius paskatins ir miestų bei apskričių, kuriuose lankysis akcijos autobusiukas, vadovai.


Rašyti komentarą...
t
tikras lietuvis
2009-11-03 20:17:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Be diržo dar niekas neužaugo, todėl kažkiek vistiek reikės.
Atsakyti
0

a
agne
2009-11-04 07:16:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
gera akcija, palaikau, tikrai nereikia diržo, galima ir žodžiais viską išspresti
Atsakyti
0

d
darius
2009-11-05 11:13:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
puiki iniciatyva su teisinga zinia.. uztenka lupti vaikus, juk jie tokie patys zmones - galima susikalbeti, reikia tik noro
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų