Prabilo vandalizmu netoli Skvernelio namo įtariamas vyras

Premjero Sauliaus Skvernelio kelią aprašinėjusiam buvusiam Dalios Grybauskaitės ir Roko Masiulio patarėjui Gediminui Vaitkevičiui gresia baudžiamoji atsakomybė – prokuratūra šiandien paskelbė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl galimo viešosios tvarkos pažeidimo. Kai kurie teisininkai tokiu teisėsaugininkų žingsniu piktinasi, esą baudžiamoji byla keliama nepagrįstai. Kokią žinią siunčia pats kelią išpiešęs Vaitkevičius? 

Kelias, vedantis į premjero Sauliaus Skvernelio namus Smiglių kaime, beveik prieš savaitę buvo pažymėtas užrašais. Žmonės nesunkiai galėjo įskaityti pavardę „Skvernelis“ ir net po uolaus tarnybų valymo puikavosi žodžio „vagis“ fragmentas. Mat rašyta sunkiai nuvalomais grafičio dažais.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prabilo vandalizmu netoli Skvernelio namo įtariamas vyras

Už tokias terliones buvusiam prezidentės Dalios Grybauskaitės ir buvusio susisiekimo ministro Roko Masiulio patarėjui Gediminui Vaitkevičiui gresia ir baudžiamoji atsakomybė. Prokuratūra paskelbė pradėjusi ikiteisminį tyrimą.

„Buvo pradėtas tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Arba kitaip tariant, dėl BK 284 straipsnio. Kaip jums jau ir žinomas pats įvykis, kad buvo išterliota gatvė, ta gatvė, kuria važiuoja ir Ministras Pirmininkas", – komentavo prokuratūros atstovė Elena Martinonienė.

Daugiau detalių prokuratūra neatskleidžia. Tyrimas gali užtrukti apie keturis mėnesius. Kelią išpiešęs Gediminas Vaitkevičius viešai savo veiksmų kol kas nekomentuoja. Bet telefonu atsiųstoje žinutėje neslepia tai netrukus padarysiantis:

„Netolimoje ateityje tikrai galėsiu atsakyti į Jūsų klausimus. Dabar iš policijos laukiu savo paaiškinimo įvykio vietoje kopijos – ten yra pagrindinė mintis.“

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis už Vaitkevičių stoja mūru:

„Neadekvatu truputėlį. Aš suprantu, kad vandalizmas bet kuriuo atveju yra smerktinas dalykas. Niekieno neraginu, bet mes turime aiškiai suprasti, kad visgi žiūrint to žmogaus, kuris darė, reputaciją… Visgi, susidaro įspūdis, kad neatlaikė žmogui kantrybė."

REKLAMA

O štai pats premjeras Saulius Skvernelis, kreipęsis į prokuratūrą dėl incidento ant kelio, kuriuo į darbą ir atgal važinėja kiekvieną dieną, dar prieš savaitę mielai dalijosi įžvalgomis:

„Vandalizmo aktas atliktas– sakė jis. – Matyt kažkas patarė, painspiravo. Apgailėtina, jeigu faktai tokie, kad tai jaunas žmogus, dirbęs Roko Masiulio politinio, asmeninio pasitikėjimo pareigose. Žmonės tegul daro patys savo išvadas."

Bet vos prokuratūra paskelbė apie pradėtą ikiteisminį tyrimą, Skvernelis komentuoti atsisako: „Jau yra atsakymai duoti, pripraskite truputį. Dešimtą valandą aš pakomentavau…“

Abi advokatės, atstovaujančios Gediminui Vaitkevičiui, taip pat priėmė sprendimą nekomentuoti prokuratūros veiksmų. Esą tai gali pakenkti jų ginamajam.

O štai su byla nieko bendra neturintis advokatas Remigijus Merkevičius mano, kad užtraukta baudžiamoji atsakomybė šiuo atveju gali būti kiek perteklinė:

„Toks elgesys nesiekia baudžiamosios teisės pavojingumo lygio. Tai nėra tas veiksmas, į kurį reikėtų sureaguoti pačiomis kraštutinėmis kriminalinės justicijos priemonėmis. Pavardės paminėjimas – tai nėra viešosios rimties trikdymas."

Advokatas mano, kad Gediminą Vaitkevičių galima buvo tiesiog nubausti administracine bauda. Kokios bausmės už savo elgesį galėtų sulaukti Vaitkevičius, prokuratūra kol kas atsakyti negali, tai paaiškės, kai bus baigtas ikiteisminis tyrimas.


Rašyti komentarą...
S
Simas
2020-06-16 20:20:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Samdytas kvailelis, su dažų kibirėliu po gatves lakstė. įdomu būtų sužinoti ko pažadėjo jam už tą "darbelį" ?
Atsakyti
-13

A
Arunas
2020-06-17 10:41:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Keista gejai centre an pereju nesamoniu pripiese veliavu ir nieko .normalioj krikscioniu saliu gautu kaleimo pas mus nieko .o zmogus miske savo nuomone parase is kart milicininkam duoti nurodymai suvalgyt.
Atsakyti
-4

L
Liudna
2020-06-16 20:18:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visa LANDSBERGIU ZALATORIU KORUMPUOTA REISESAUGA prigalvos visokiu pertekliniu dalyku ir bus, kaip visada - niekas niekuo ne su nieku niekada....
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų