Prabilo tragiškai žuvusio berniuko tėvas: traukiniai jam buvo kažkas ypatingo

Sukrečianti nelaimė Kuršėnuose – traukiniais susižavėjęs vos 1,5 metukų berniukas pats vienas nuėjo iki netoli namų esančių bėgių, įveikė aukštus laiptus, bet, vos tik užlipęs, vaikas buvo nublokštas traukinio ir mirė.

7

Mažametis žuvo savo senelių, kurių globoje buvo paliktas, akyse. Šie dar paskutinę akimirką iš toli matė laiptais besiropšiantį mažylį, šaukė jį, bet vaikas jų nebegirdėjo. Berniuko smalsumas buvo pražūtingas. Į nelaimės vietą jis pajudėjo su paspiriama mašinyte. Ši pusiaukelėje buvo palikta.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vieta, kur tragiškai žuvo 2 metukų berniukas

Tragiškai žuvusio berniuko tėvas TV3 pasakojo, kad su žmona paties įvykio nematė, nes tuo metu buvo išvykę:

„Mes daug nematėme, buvome išvažiavę, vaikai buvo palikti su seneliais. Seneliai vaikščiojo kieme, buvo trumpam nusisukę, o jis su paspiriama mašinyte ir nuvažiavo link bėgių. Labai greitai viskas įvyko.

Jis nuvažiavo iki tokio posūkio, visi jo staigiai pasigedo, pradėjo ieškoti. Netoliese yra tvenkinys. Tai apėjo tą tvenkinį pirmiausia, o po to 3,5 metų dukra pasakė, kad brolis nuėjo link bėgių. Visi pasileido ten ir matė, kad jis jau lipa laiptais. Bet nebespėjo jo pagauti...“

Berniuko tėtis teigė, kad traukiniai buvo sūnaus silpnybė. Vaikas namuose prie lango stovėdavo atsistojęs ir žiūrėdavo į pravažiuojančius traukinius.

„Ir viskas, ir nebespėjo jo pagauti. Užlipo į viršų ir papuolė po traukiniu. Jį šaukė, bet jis nereagavo. Jam tiek buvo įdomu pamatyti traukinį, jis lipo ir tiesiai į traukinį atsitrenkė. Net nežinau, kur traukinys sustojo“, – sielvartavo vaiko netekęs vyras.

Berniuko tėtis apgailestavo ir dėl jų atžvilgiu pasipylusių neigiamų komentarų viešoje erdvėje: „Matėme tuos komentarus. Žmonės, kurie nežino situacijos, tik moka daug šnekėti. Nėra taip, kad vaikai neprižiūrėti buvo.

Tik sūnus buvo labai judrus, net per daug. Puse minutės jam turėjo užtekti iki bėgių nukeliauti. Jį sugaudyti visada būdavo sunku. Aiškindavome jam, kad negalima eiti nei prie tvenkinio, nei prie bėgių.“

Šeima tvarkinga

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Gailutė Smagriūnienė naujienų portalui tv3.lt teigė, kad šeima policijai nebuvo žinoma.

REKLAMA

Ši šeima taip pat nebuvo atsiradusi ir Vaiko teisių akiratyje. Šį faktą patvirtino Šiaulių regioną atstovaujanti Silva Šimkevičienė:

„Šeima mums nebuvo žinoma. Norisi dar ir dar kartą akcentuoti, kad ypač prasidėjus vasarai, pagerėjus orams, nebūtų paliekami vaikai be priežiūros. Svarbu nepaleisti vaikų iš akių.“

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad birželio 21 d. apie 21.24 val. Šiaulių r., Kuršėnuose, M. K. Čiurlionio g., netoli Pavenčių stoties, keleivinis traukinys, valdomas blaivaus mašinisto, gimusio 1980 m., mirtinai sužalojo ant bėgių buvusį mažametį berniuką, gimusį 2018 m.

Apie nelaimę pranešė keleivinio traukinio darbuotojas.

Apie šią skaudžią nelaimę LRT radijo eteryje kalbėjęs Generalinis policijos komisaras Renatas Požėla šįryt teigė, kad kol kas turimas tragiškas faktas, kad apie 21.30 val. sekmadienio vakare traukinys vykęs maršrutu Vilnius-Klaipėda, Kuršėnuose, kliudė ar ant bėgių, ar šalia bėgių buvusį berniuką:

„Tikiu, kad per atliekamą tyrimą pavyks operatyviai surasti atsakymus, išsiaiškinti niuansus. Tačiau kiekvienas galime užduoti nebylų klausimą sau – „ką veikė 2 metų berniukas šalia geležinkelio bėgių?“

Kalbėdamas apie bendrą vaikų situaciją Lietuvoje, R. Požėla patvirtino, kad fiksuojama daugiau smurto artimoje aplinkoje: „Šioje aplinkoje yra nepilnamečiai asmenys, kurie tampa smurto aukomis. Yra įvairios situacijos. Turime probleminių šeimų, taip pat yra situacijų, kai dėl įvairių trinčių, kažkas nutinka iš pažiūros tvarkingoje ir policijai dar nežinomoje šeimoje.“


Rašyti komentarą...
Z
Zivile
2020-06-22 14:21:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uzuojauta tevams ir visai seimai. Baisi nelaime.
Atsakyti
-12

I
Irena
2020-06-22 14:46:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisi nelaimė šeimai nuoširdžiai užjaučiu stibrybės Jums....
Atsakyti
-10

A
Arunas
2020-06-22 14:30:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas taip parašė yra grina kalė. Jūs širdingai užjaučiu
Atsakyti
-18

SKAITYTI KOMENTARUS (68)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų