Tai, kad vandens pramogos yra vieni mėgstamiausių laisvalaikio užsiėmimų, patvirtina ir šiemet vasarį „Spinter tyrimų“ atlikta reprezentatyvi apklausa, kurioje dalyvavo 1006 respondentai. Jos duomenimis, 43 proc. gyventojų mažiausiai kartą per metus maudosi vandens telkinyje, 30 proc. plaukioja valtimi, 16 proc. – vandens dviračiu, 12 proc. – baidare.
BTA ekspertas pastebi, kad saugumą vandenyje padidintų paprasčiausios saugaus elgesio taisyklės: nesirinkti užžėlusių, sulaukėjusių pakrančių, nepulti į vandenį neišsiaiškinus, koks krantas, neplaukti per toli, tinkamai įvertinti jėgas, ar jų užteks grįžti į krantą.
Gelbėtojai jau ne vienerius metus kartoja ir pagrindines saugumo taisykles plaukiant valtimi, vandens dviračiu: nerekomenduojama vaikščioti, suptis, baksnoti ar kutenti bendrakeleivių. Tokios priemonės leidžia nuplaukti toli į ežerą, kur gylis gerokai didesnis nei pakrantėje, todėl saugumo taisyklių ignoravimas, valčiai ar vandens dviračiui pakrypus ar apvirtus, gali turėti labai skaudžių padarinių.
Pasak specialistų, atsipalaidavę poilsiautojai linkę užmiršti saugumą.
Karštų orų nulemtą plūstelėjimą prie vandens telkinių atspindi ir draudikų fiksuojama nelaimingų atsitikimų statistika. Plaukiodami vandens telkiniuose žmonės šiemet jau patyrė pjautinių traumų, kaulų lūžių, patempimų. Pasitaikė ir tokių atvejų, kaip šis: vyrui trūko ausies būgnelis, kai jis vandenyje netyčia susidūrė su ten irgi plaukiojusiu sūnumi.
Draudikai atkreipia dėmesį, kad 95 proc. traumų prie vandens patiria vyrai.