Postų dalybos įsibėgėjo: politikai nepasidalina vienos ministerijos

Ilgai žadėta koalicijos sutartis tarp valstiečių ir dar trijų partijų taip ir nepasirašyta. Terminas pratęstas dar daugiau kaip savaitei. Ironiška, tačiau pagalius į ratus valstiečiams kaišioja ne kas kita, o dabartiniai jų partneriai socialdarbiečiai. Ramūno Karbauskio ir Gedimino Kirkilo gvardijos dabar nepasidalija Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Valstiečiai grasina, kad, jei socialdarbiečiai nenusileis, postai sėkmingai bus išsidalyti ir be jų.

Ko tikrai nešykšti politika – tai intrigų ir išskaičiavimų. Kai prieš akis dar buvo visa kadencija, G. Kirkilo socialdarbiečiai tam, kad liktų valdžioje, net įkūrė naują partiją. Dabar, kai Seimo rinkimai jau kitąmet ir žmonių akyse reikia pasirodyti geriems bei dosniems, Kirkilas su kolegomis valstiečiams jau kelia rimtas sąlygas dėl būsimos koalicijos. Dar vakar vakare jie netgi sušaukė prezidiumą, po kurio Kirkilas pareiškė, kad valstiečiai nesiskaito su jų norais.

„Valstiečiai ne iki galo derasi rimtai, nedalyvauja lyderiai, sunku labai kalbėtis dėl kitų klausimų. (…) Neįvertinti bent 5 mūsų derybų prioritetai, kurie yra labai svarbūs“, – sakė G. Kirkilas.

Valstiečių lyderiai jau anksčiau žadėjo, kad koalicijos sutartis tarp jų, socialdarbiečių, tvarkiečių ir Lenkų rinkimų akcijos gali būti pasirašyta jau penktadienį.

Visgi, valstiečių lyderiams ir G. Kirkilo komandai susėdus už uždarų durų paaiškėja, būtent G. Kirkilo norai stabdo visą procesą.

„Procesas, kaip visada, visose derybose, sunkus. Viskas sunku“, – sakė G. Kirkilas.

Ko reikalauja Socialdemokratų darbo partija – tai dabar Lino Kukuraičio vadovaujamos vienos svarbiausių – Socialinės apsaugos ir darbo – ministerijos.

Valstiečiai Kirkilui siūlo keletą kitų pasirinkimų, tačiau šis nenori. Neilgai trukus į Seimą atvyksta ir čia retai matomas Lenkų rinkimų akcijos lyderis. R. Karbauskio kabinete jis praleido vos keliolika minučių.

„Gavome pasiūlymą kitą penktadienį pasirašyti koalicinį susitarimą“, – sakė Lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemar Tomaševski.

Beje, Tomaševskio partijai, turinčiai tik 8-is atstovus Seime, turėtų atitekti gana riebus kąsnis – net dvi ministerijos. Gal dėl to įprastai į derybas sunkiai linkstantis politikas jau sutinka eiti į koaliciją. Bet ką valstiečiams daryti su užsispyrusiais socialdarbiečiais?

REKLAMA

„Sugrąžinsim visus į realybę ir bus tokia realybė“, – kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis.  

Nuleisti partnerius ant žemės S. Skvernelis pasiryžęs pirmadienį per dar vienas derybas Vyriausybėje. Tiek R. Karbauskis, tiek S. Skvernelis atkakliai tikina, kad už pensijas ir išmokas atsakingos ministerijos neatiduos. O blogiausiu atveju esą galima ir mažumos Vyriausybė, sudaryta ne iš keturių, o iš trijų partijų. Tačiau tokiu atveju Seime valdantiesiems iki pusės balsų, būtinų norint lengvai laiminti įstatymus, trūktų penkių narių.

„Kadangi dvi pusės nenusileidžia, laimi didesnė. Galimybės yra tokios, kad (koalicijos sutartis – aut. past.) gali būti tarp trijų politinių jėgų pasirašyta. Realu, labai realu“, – mano premjeras S. Skvernelis.

„Aš siūlau pasirašyti koalicinį susitarimą be socdarbiečių, o jei jie nuspręstų po mėnesio ar savaitės, kad vis dėlto jiems naudinga būti koalicijoje, jie galėtų prisijungti. Tai yra logiškiausias sprendimas. Dėl vienų negali trys politinės partijos trypčioti“, – kalbėjo tvarkiečių pirmininkas R. Žemaitaitis.

Beje, Seime aptrupėjusiems tvarkiečiams, kai frakciją paliko Valentinas Bukauskas, vietoj dviejų ministerijų gali tekti tenkintis viena. 

„Kultūros ministeriją dalinsimės kartu su valstiečiais. Mums – Aplinkos arba Žemės ūkio ministerijos“, – sakė R. Žemaitaitis.

G. Kirkilas savo norų neketina išsižadėti iki paskutinės minutės: „Aš jiems taip pat pasakiau, kad ir mes galim nenusileist.“

Pasak G. Kirkilo, jo partija atsisako vilčių tik dėl dabar valdomos Teisingumo ministerijos: „Socialinė apsauga yra numeris vienas, užsienio reikalų ministras vienas stipriausių šioje Vyriausybėje. Seimo pirmininkas – ne pagrindinis dalykas, dar kartą sakau.“

Politologė Rima Urbonaitė sako, kad koalicijos derybos vyksta tol, kol dar galima išpešti naudos.


Rašyti komentarą...
V
Vilnius
2019-06-28 12:20:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisu ziuret i tuos nevykeliu snukius kaip jie dalinasi kazka.Ko dar kirkului reikia.Valink i pensija seni.
Atsakyti
0

P
Povilas
2019-06-28 12:23:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jie apie zmones niekada negalvojo ir negalva ir negalvos.Prie lovio tik visi prie gersnio kasnio idiotai.
Atsakyti
0

h
ha
2019-06-28 12:35:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
paskutinis bebru pasispardymas.....slykstu.......
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų