• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki prezidento rinkimų liko mažiau nei trys savaitės, o rinkimai atrodo tik įsibėgėja. Tačiau politologė Rima Urbonaitė sako, kad rinkimų kampanija vangi dėl to, kad daugelis tiki prezidento Nausėdos pergale – net jo konkurentai. Štai pagal apklausas premjerė Ingrida Šimonytė kovoja dėl patekimo į antrą turą ir pergalė jai neprognozuojama. Politologė sako, kad premjerė susigadino savo gerą įvaizdį, o dabar daugelis ją mato pavargusią ir neretai piktą.

Iki prezidento rinkimų liko mažiau nei trys savaitės, o rinkimai atrodo tik įsibėgėja. Tačiau politologė Rima Urbonaitė sako, kad rinkimų kampanija vangi dėl to, kad daugelis tiki prezidento Nausėdos pergale – net jo konkurentai. Štai pagal apklausas premjerė Ingrida Šimonytė kovoja dėl patekimo į antrą turą ir pergalė jai neprognozuojama. Politologė sako, kad premjerė susigadino savo gerą įvaizdį, o dabar daugelis ją mato pavargusią ir neretai piktą.

REKLAMA

Prezidento rinkimams pasiekus finišo tiesiąją, tv3.lt laidoje vieši politologė, Mykolo Romerio universiteto dėstytoja Rima Urbonaitė.

Atrodo, kad prezidento rinkimų batalijoms įsibėgėjant ir kylant vienam ar kitam skandalui, didelės intrigos nėra, mat visi susitaikė su tuo, kad realiausias kandidatas užimti prezidento postą – Gitanas Nausėda. Tačiau Rima Urbonaitė tikina, kad intriga vis dėl to yra – kas pateks į antrąjį rinkimų turą be dabartinio prezidento?

REKLAMA
REKLAMA

Jos manymu, be prezidento Gitano Nausėdos realiausius šansus patekti į antrąjį turą turi advokatas Ignas Vėgėlė ir premjerė Ingrida Šimonytė.

REKLAMA

Daugelis mato Šimonytę pavargusią ir neretai piktą

Mykolo Romerio universiteto dėstytoja sako, kad lyginant su 2019 metais, dabartinė premjerė vargiai gali pagerinti savo šansus tapti prezidente.

„Labai sunkiai įsivaizduoju, kad Ingrida Šimonytė galėtų kilstelėti savo lubas, kurias ji pasiekė 2019 metais, nes ji dabar premjerė. Konservatoriai turi rimtą problemą, nes tie rinkėjai, kurie už juos balsavo ir prezidento 2019, ir Seimo 2020 metų rinkimuose, tikrai nepasakyčiau, kad yra susižavėję visu šiuo laikotarpiu. Ne vienas sako: balsavau, bet nežinau, ką dabar daryti, nes lyg ir nebenoriu, o už ką nėra. Tai konservatoriai gali viltis tuo, kad nėra gerų alternatyvų, o rinkėjas – lojalus“, – teigia Rima Urbonaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, politologė tvirtina, kad Ingrida Šimonytė dabar neturi net prezidentinės kampanijos įvaizdžio.

„Jeigu Nausėda turi tą įvaizdį „aš jau prezidentas“, Šimonytė neturi įvaizdžio, Šimonytė neturi prezidentinės kampanijos įvaizdžio. Kur yra Ingrida Šimonytė šitame svarbiausiame klausime (gynybos klausimai – aut. past.), kurį patys suformavo konservatoriai? Jos nėra, tai aš sakau, jos įvaizdis yra joks ir aš nežinau, kur tą stiprią prezidentę matyti? Sutikime su tuo, kad daugelis dėl suprantamų priežasčių mato Ingridą Šimonytę pavargusią ir neretai piktą“, – sako Rima Urbonaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Mykolo Romerio universiteto dėstytojos, Ingrida Šimonytė savo įvaizdį susigadino, kai tapo premjere.

„Ingrida Šimonytė turėjo tokį įvaizdį iki tapimo premjere: labai racionali, turinti neblogą humoro jausmą, kur kartais gerai sugaudydavo peles, atrodė gerai suvadybinanti procesus, labai darbšti, ji turėjo labai gerą įvaizdį. Ir su tuo įvaizdžiu nutiko tokie dalykai, kurie ne tik prezidento kampanijoje, bet ir Seimo rinkimuose nepadės“, – tvirtina Rima Urbonaitė.

REKLAMA

„Aš manau, kad konservatoriai labiau pasprendė savo vidines problemas. Laikausi pozicijos, kad jie ir rizikuoja, jeigu Ingrida Šimonytė nepatenka į antrą turą, o būtent taip ir gali nutikti. Aš matau tam prielaidų, nes čia kol kas 50 / 50. O jeigu ne, įsivaizduokite  jie eina į rinkimus patyrę ne tai, kad bendrai pralaimėjimą, bet net nepatekimą į antrąjį turą. Jeigu nepatektų Monika Navickienė į antrą turą, turbūt nebūtų konservatoriams taip skausminga. Jei dabar į antrąjį turą nepateks Ingrida Šimonytė ir konservatoriai pasirinko čia spręsti savo vidines problemas arba čia mažiau rizikuoti“, – tikina Rima Urbonaitė tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“.

REKLAMA

Ignas Vėgėlė nesugeba išlaikyti žvaigždės statuso

Didžiausias Ingridos Šimonytės konkurentas Ignas Vėgėlė apklausose neturi didelio pranašumo prieš konservatorių lyderę, tačiau jį žmonės rinkimuose vertins kaip naujieną.

„Vėgėlė turi kitus dalykus: turi naujumo faktorių, tiesa, jis nesugeba išlaikyti to žvaigždės statuso, blėsta jo efektas, kaip kažko super naujo inovatyvaus. Kitas dalykas, jis kalba apie sistemiškumą, jis kalba apie uždarą sistemą, kurią jis nori atverti ar perkonstruoti, tam tikra prasme jis kalba apie elitą, kuris užsidarė, sukūrė savo sistemas, o jis ateis ir viską ten sugriaus“, – Igną Vėgėlę apibūdina Rima Urbonaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Politologė tvirtina, kad Ignui Vėgėlei koją gali pakišti ir kita bėda – neaiškumas dėl jo pinigų ir tėvo įmonės verslų.

„Ir Ignui Vėgėlei yra didesnis minusas negu Nausėdai jo turtai, dėl to, kad Nausėda turi namą puikioje vietoje, bet Vėgėlė turi labai aiškius ryšius su verslais. Problema yra tame, kad jis šitoje vietoje nesugebėjo išlaviruoti, jis nesugebėjo pasakyti aiškiai ir atvirai: taip, tai mano tėvo sukurtas verslas, iš kurio aš gaudavau dividendus ar dar kažką. Jeigu mes dabar atsidarytume 2004 metų Igno Vėgėlės deklaraciją, kuris kandidatavo į Europos Parlamentą, jam gal 28-eri. Tuo metu jis deklaruoja per metus gavęs 2 mln. litų“, – pasakoja Rima Urbonaitė.

REKLAMA

Prezidentas nuleido politinę kartelę labai žemai

Mykolo Romerio universiteto dėstytoja pažeria kritikos ir rinkimų lyderiui Gitanui Nausėdai.

„Nausėda ir pats šitą kampaniją gadina, nes nuleido politinę kartelę labai žemai, apie kurią pats daug kalbėjo, jis tiesiog apsimetinėja, kad tai, ką daro yra prezidento funkcijų vykdymas, bet ne prezidento rinkimų kampanija. Bet nepykite, faktai yra ant stalo – jeigu palygintumėte prieš metus kaip jo vizitai atrodė regionuose arba dar prieš metus, tai jūs matytumėte vizitų dažnių išaugimą kartais“, – sako Rima Urbonaitė.

REKLAMA

Be to, prezidentas žmonėms vis dar žada tai, ką gali įgyvendinti Seimas ar Vyriausybė.

„Prezidentas Nausėda ir 2019 metais kaip kandidatas ir dabar žada dalykus, kurie susiję su sprendimais, priimamais parlamente ar Vyriausybėje, ir jis tuo labai lengvai spekuliuoja, bet jeigu kažkas blogai, tai jis atsakomybės prisiimti neturi“, – tvirtina Rima Urbonaitė.

Politologė Rima Urbonaitė naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ kalba ne tik apie tris apklausose pirmaujančius kandidatus, bet ir apie kitų politikų šansus iškovoti pergalę ar patekti į antrą rinkimų turą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiau apie geopolitiką ir apie santykius su kaimynais, karus ir Vakarų valstybes jau ne kartą kalbėta „33min. su Artūru Anužiu“ laidose. Apie krašto gynybą ir pasirengimą galimam Rusijos puolimui kalbėta su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku bei gynybos ekspertais Gintaru Ažubaliu bei Vaidotu Malinioniu.

O buvęs kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas laidoje yra pasakojęs apie Lietuvos kariuomenės trūkumus ir prioritetus. Apie ateinančius karus ir Vakarų valstybių nuopuolį plačiau atskleidė karo istorikas Robertas Petrauskas. Be to, kaip Lietuvai sekasi išlaikyti savo valstybingumą ir sveikas institucijas pasakojo ekonomikos profesorius Raimondas Kuodis.

„33 min. su Artūru Anužiu“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

tv3.lt

imete delpiaus politologe, kuria su kita vepla pries kelias dienas sudirbo Zemaitaitis pokalbiu laidoje.. Smonyte nepavrgus ir pikta, ji tiesiog ne zmogiska butybe,bejausme,arogantiska ir islindus is kolukio fermos persona..
Tiek prisikt Lietuvai sveikatos reik turet
Šūdo tikrai turi pakankamai, nes net ir Seimo nariams siūlo išsimaudyti...šuraevo mentaliteto lygio persona.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų