REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Metiniame pranešime prezidentė gana kritiškai įvertino valdančiųjų darbą, mano politologai. Anot Rimos Urbonaitės, ypač nejaukiai turėjo jaustis švietimo ministrė. Visa valdžia „gavo ledinio vandens kibirą“, - mano politologė.

Metiniame pranešime prezidentė gana kritiškai įvertino valdančiųjų darbą, mano politologai. Anot Rimos Urbonaitės, ypač nejaukiai turėjo jaustis švietimo ministrė. Visa valdžia „gavo ledinio vandens kibirą“, - mano politologė.

REKLAMA

Šalies vadovė Seime sakė, kad švietimo reforma primena imitaciją. „Vietoj kokybinių pertvarkų – dešimčia dienų pailginti mokslo metai ir kurpiami pastatų perskirstymo ir parceliavimo planai. Panašu į reformos imitaciją. Neapibrėžtumas ir chaosas, koks matosi dabar, pasmerkia reformą jai net neprasidėjus. Politinės valios stoka dėl gyvybiškai svarbių sprendimų ir murkdymasis smulkmenose tampa rimta problema“, - pranešime sakė šalies vadovė.

„Manau, nejaukiausia turėjo būti švietimo ministrei, švietimo komitetui ir žmonėms, kurie dirba švietimo srityje. Ir čia jau ne tik aukštojo mokslo problema, prezidentė savo kalboje identifikavo labai rimtas problemas ir mokykloje. Ir mano pačios požiūriu, situacija mokykloje yra katastrofiška“, - TV3 sakė Mykolo Romerio universiteto dėstytoja.

REKLAMA
REKLAMA

„Kas buvo naujo ir netikėto, tai būtent apie tai, kad mes turim turėti labai stiprią partinę sistemą. Ir pačios tradicinės politinės partijos dėl savo abejingumo, apsileidimo leidžia ateiti tokiems kvazi-partiniams dariniams, kurie yra vieno sezono veikėjai. Tai vėlgi buvo akivaizdu kritika faktiškai dabartiniams valstiečiams, nes jie ir yra kvazi-partinis darinys. Tai yra partija, bet ne partija“, - paminėjo R.Urbonaitė.

REKLAMA

Prezidentė Seimo tribūnoje teigė, kad stabiliai demokratinei valstybei reikia skaidrios, brandžios ir stiprios partinės sistemos: „Išplauta partinė atsakomybė ir atskaitomybė leidžia suvešėti įvairioms populizmo atmainoms. Tradicinių partijų uždarumas, savanaudiškumas ar net kriminalizacijos atvejai atveria kelią vis mažiau pasiruošusiems politikos naujokams. Chroniškas koalicijų trapumas neužtikrina žmonėms saugumo jausmo, be aiškaus partinio užnugario pradėjo strigti ir pertvarkos. Todėl pats laikas investuoti į partijų kokybę ir partinius žmones. Politinis pasirengimas valdyti valstybę yra gyvybiškai svarbus ir tikrai ne vienos dienos reikalas“.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai buvo labai rimtas signalas ir tradicinėms partijoms, nes jos pačios yra savo pakasynų kaltininkės“, - įsitikinusi politologė.

Rima Urbonaitė įsitikinusi, kad prezidentės kritika buvo laiku. „Vyriausybė dirba pakankamai nemažai ir jau net šis Seimas baigia pavasario sesiją, kurios autorius jau yra būtent nauja valdančioji koalicija, kuri žadėjo, kad pamatysime, kaip viskas dabar atrodys, nes jau pavasario sesija bus ta, kurios darbotvarkę mes formuojame ir mes priimame sprendimus“, - TV3 komentavo Rima Urbonaitė.

Tačiau kyla klausimas, ar parlamentarai įsimena tai, ką pranešime sakė prezidentė. „Politikai linkę iškraipyti daugelį dalykų ir suprasti tai, kas jiems patogu. Ir dar mažiau linkę įsiklausyti ir pasidaryti atitinkamas išvadas“, - mano ekspertė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi politologas Tomas Janeliūnas teigia nemanantis, kad tai nebuvo labai griežtas darbų vertinimas. „Bet tau jau pirmasis rimtas signalas, kad prezidentė nėra visiškai patenkinta darbo pradžia“, - TV3 teigė specialistas.

Anot jo, prezidentė gana tiksliai įvardijo trūkumus, kuriuos yra pastebėjusi.

Visgi, kaip teigia politologas, prezidentė vis dar pasitiki Vyriausybe. „Nebuvo labai tiesioginių nusivylimų, išsakytų premjerui ar kitiems politikams, vis dėlto tai yra dar ta situacija, kai prezidentė tuos lūkesčius išlaiko ir tiesiog laukia, kol jie bus išpildyti“, - mano Tomas Janeliūnas.

Išsamiau žiūrėkite vaizdo įraše.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų