• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savivaldybių tarybų rinkimų kampanija, kurią vainikuoja vykstantis balsavimas, buvo įdomi nebent tuo, kad padidėjo interneto vaidmuo - mano politikos ekspertai.

REKLAMA
REKLAMA

Netikra kampanija

Pasak politologo Vladimiro Laučiaus, praėjusi rinkimų kampanija nebuvo niekuo nebuvo ypatinga ar įdomi. „Vadinamųjų „nepriklausomų“ kandidatų dalyvavimas, tikėtina, įnešė ne tiek intrigos, kiek chaoso. Ar jis buvo prasmingas? Gal nebent tiek, kiek tai atitiko KT sprendimą. Esminė savivaldos rinkimų problema - tai, kad juose veik nėra politikos. Dėl „nepriklausomų“ kandidatų dalyvavimo politikos juose nepadaugėjo. O kai nėra tikros politikos, tai ir politinė rinkimų kampanija, galima sakyti, būna netikra“, - portalui „Balsas.lt“ teigė V. Laučius.

REKLAMA

Anot V. Laučiaus, savivaldybių tarybų rinkimų rezultatai turės įtakos politinių jėgų būklei bei tarpusavio santykiui Seime. „Juo didesnę nesėkmę patirs didžiausia valdančioji partija - Tėvynės sąjunga, juo labiau šie rinkimai susilpnins jos ir taip braškančias pozicijas. Šiandien šios partijos reitingai yra smarkiai kritę, jau nekalbant apie katastrofiškai menką pasitikėjimą premjeru ir jo vykdoma politika. Tačiau iki rinkimų konservatoriai dar galėjo aiškinti, esą, apklausos meluoja, ir jų partijos pozicijos esančios daug geresnės. Dabar matysime, ar tikrai konservatorių-krikdemų kone rožiniai lūkesčiai pildosi ir, ar tikrai apklausos melavo. Jei po balsavimo paaiškės, kad žmonės opozicinėmis jėgomis pasitiki gerokai labiau nei valdančiosiomis partijomis, tai pastarųjų autoritetui bus suduotas skaudus smūgis. Vyriausybei, kurios vykdomai politikai rinkėjai balsuodami aiškiai pasako „ne“, paprastai būna sunku imtis reikalingų, bet nepopuliarių veiksmų,“ – aiškino ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA

Interneto reikšmė

Tarptautinių santykių ir politinių mokslų instituto docentas Lauras Bielinis kai kurias ypatybes šiai kampanijai atrado. „Mano galva, yra keletas momentų, kurių anksčiau nebuvo. Pakeitūs rinkimų įstatymą ir leidus dalyvauti nepartiniams bei jų sąrašams, tų sąrašų tapo labai daug. Esu vilnietis ir turėjau galimybę rinktis iš trijų dešimčių sąrašų. Tai gana platus pasirinkimo diapazonas, kuris rinkėjui greičiau apsunkina galimybes pasirinkti protingai bei atsakingai“, - sakė jis portalui „Balsas.lt“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot L. Bielinio, pirmą kartą nemažai lėmė agitacija internete. „Atskiri kvietimai, baneriai, specialūs forumai, skirti vien tik tam... Beveik visos rimtesnės partijos ir sąrašai tuo naudojosi bei intensyviai bandė agituoti rinkėjus virtualioje erdvėje. Anksčiau tai būdavo atsitiktiniai arba vienkartiniai atvejai“, - mano politologas.

L. Bielinis pabrėžė nemanąs, kad savivaldos rinkimų rezultatai tiesiogiai paveiks konfigūracijas Seime. „Netiesiogiai  tai bus labai rimtas ženklas kiekvienai iš politinių jėgų, nes jos pamatys savo galimybes ir tai, kaip jas vertina rinkėjai.  Tai bus savotiškas signalas – kas laukia Seimo rinkimuose. Kita vertus, opozicijai laimėjus ir turint daugumą savivaldoje, Seimo valdžios ir jos oponentų santykis įgis naują politinę specifiką. Valdantiesiems teks bendrauti ir bendradarbiauti su opoziciją atstovaujančiais žmonėmis“, - svarstė L. Bielinis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų