Policijos įstaigų turimas transportas gali būti naudojamas tik tarnybos tikslams, o pasibaigus darbo dienai automobilį privalu saugoti įstaigos teritorijoje.
Tai nurodyta naujose Tipinėse policijos įstaigų tarnybinių ir netarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo taisyklėse.
Vidaus reikalų ministerijos (VRM) teigimu, šios taisyklės griežčiau reglamentuos transporto priemonių naudojimą, laikymą, taip pat sudarys sąlygas mažinti lengviesiems automobiliams skiriamus limitus.
"Šios taisyklės teikia vilties, kad jau greitai bus sumažintas Policijos departamento naudojamų automobilių skaičius, įstaigų automobiliais bus važinėjama tik tarnybos tikslais ir saugomi jie bus ne prie įstaigų vadovų ar pareigūnų namų, o policijos įstaigų teritorijose", - pranešime spaudai cituojamas vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.
Tiesa, taisyklėse padaryta išimtis kaimuose dirbantiems pareigūnams.
"Atsižvelgiant į kaimiškose teritorijose dirbančių tyrėjų (buvusių apylinkės inspektorių) darbo specifiką, kai jie net ir ne darbo metu būna iškviečiami į įvykio vietą, šiems pareigūnams, tik įstaigos vadovo įsakymu, gali būti suteikta teisė tarnybinį automobilį laikyti savo aptarnaujamoje teritorijoje", - teigia VRM.
Tokių policijos pareigūnų Lietuvoje yra apie 500.
Anot ministerijos, iki šiol galiojusiose taisyklėse buvo per menkai reglamentuota pranešimų apie policijos įstaigoms priklausančių transporto priemonių vagysčių faktą ar patekusių į eismo įvykius tvarka.
Naujosiose taisyklėse nurodoma, kad esant bet kokiam įvykiui, susijusiam su įstaigos transporto priemone, apie jį privalu nedelsiant pranešti ne tik tos įstaigos, kuriai priklauso automobilis, vadovui, bet ir Policijos departamentui. Be to, įstaiga, kuriai priklauso transporto priemonė, privalo nedelsiant atlikti tarnybinį tyrimą, o jo išvadą per penkias dienas pateikti Policijos departamentui.
Šiuo metu Policijos departamentui ir Lietuvos policijos logistikos centras naudojasi 46 lengvaisiais automobiliais. Planuojama, kad netrukus bus apsiribota 28 automobiliais.