Prokuratūroje, anot pareigūnų, dirba teisiškai išprusę asmenys, kurie atliks tyrimą pagal šalyje veikiančius  įstatymus.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla portalui Balsas.lt sakė, kad policija teigiamai vertina Generalinės prokuratūros sprendimą atlikti tyrimą dėl mažametės perdavimo motinai Laimutei Stankūnaitei.

Prokurorai, anot pareigūno, labiau kompetentingi, nei Seimo komisijos nariai, atlikti tokius tyrimus. Juolab, kad buvusi Drąsiaus Kedžio dukros globėja Neringa Venckienė pati kreipėsi į teisėsaugininkus su prašymu ištirti, ar policijos pareigūnai neviršijo savo įgaliojimų.

„Policija tik padėjo antstoliui įvykdyti teismo sprendimą. Jokių veiksmų nesiėmėme, tik šalinome įstatymuose numatytas kliūtis, kurios būna pasyvios ir aktyvios. Iš pradžių įspėjome, kad imsimės prievartinių veiksmų, ir tik tuomet, kai nebuvo paklusta mūsų reikalavimams, teko panaudoti jėgą. Tačiau tai darėme tik šalindami kliūtį. Perdavimo objekto – mergaitės – nelietėme. Ir neturime tam teisės“, – aiškino R. Požela.

Pasak jo, pasyvi kliūtis – tai daiktai, pastatai. Aktyvi – žmogus, gyvūnai. Kaip elgtis su jais, paaiškinta įstatymuose.

Generalinio komisaro pavaduotojas tikisi, kad tokie atvejai, koks įvyko Garliavoje, Lietuvoje daugiau neturėtų kartotis: „Tai buvo neeilinis atvejis, kuris nėra apibrėžtas įstatymų. Sakau, policija darė viską, kad antstolis įvykdytų teismo sprendimą. Tai numatyta teismo praktikos procese ir policija bejėgė ką nors keisti“.

Kaip ir pranešė prokuratūra, tyrimą dėl mergaitės perdavimo motinai atliks Klaipėdos apygardos prokuratūra.


Rašyti komentarą...
D
Darius
2012-05-22 14:55:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai jau taip, džiaugiasi policija, kad galės tirti pati apie savo veiksmus. Ir ištirs didžiuodamiesi, kad veiksmai buvo pagirtini, ar ne taip ? O mes pasimelsdami papiketuosim, kol atvykę kiti apsiginklavę mentai mus sumuš ir suims už teisėtus pareigūnų reikalavimų nevykdymus. Lietuva - policinė valstybė, kurioje paprastas pilietis neturi jokių teisių. Žmonės baudžiami už nieką, už žodį, už nuomonę, už komentarą ar atsidūrimą tam tikru laiku tam tikroje vietoje, pvz, savo namuose, iš kur atvykusi policija žmones pakelia nuo lovų ir basus nešioja į grotuotus automobilius.
Atsakyti
0

x
xxx
2012-05-22 14:58:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
spjaukite i burna jam ir jo seimos nariams sutike
Atsakyti
0

v
virga
2012-05-22 15:06:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
ju tyrimas aiskus, vien i sito snuki paziurejus matosi koks rezultatas bus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (68)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų