Pokyčiai Susisiekimo ministerijos valdomose įmonėse: ministras atšaukė valdybų narius

Veiklą valdybose baigia trys Susisiekimo ministerijos valdomų įmonių – Lietuvos pašto, Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) ir Lietuvos radijo ir televizijos centro (LRTC) - valdybų nariai. Susisiekimo ministras Marius Skuodis pasirašė įsakymus dėl jų atšaukimo.  

Dviejų įmonių valdybų nariai atšaukiami siekiant stiprinti valdybų kompetencijas. 

Iš AB Lietuvos pašto valdybos atšaukiamas ministerijos deleguotas Tomas Jackevičius. Jis į įmonės valdybą  2020 m. pradžioje buvo paskirtas kaip Susisiekimo ministerijos atstovas tuometinio ministro Jaroslavo Narkevičiaus sprendimu. 

Ministerijos atstovas atšaukiamas siekiant stiprinti įmonės valdyboje tarptautines kompetencijas, ypač susijusias su tarptautinėmis pašto veiklomis ir logistika. Vykdant naujo nepriklausomo valdybos nario atranką tikimasi pritraukti svarią tarptautinę patirtį turinčių ekspertų kaip ir kitose didelėse valstybės valdomose įmonėse.

Darbą Lietuvos pašto valdyboje T. Jackevičius baigs kovo 9 d. 

Iš pareigų antradienį atšaukiamas ir vienas LAKD valdybos narys, vasarį iš įmonės valdybos pirmininko posto pasitraukęs Šarūnas Baublys. 

Š. Baublys į LAKD valdybą J. Narkevičiaus buvo paskirtas pernai. Jis iš LAKD valdybos atšaukiamas siekiant valdyboje stiprinti šiuo metu įmonei reikalingas rizikų valdymo, įmonių pertvarkos, gerosios valdysenos kompetencijas. 

Iš LRTC valdybos dėl asmeninių priežasčių traukiasi nepriklausomas valdybos narys Kostas Valančiauskas. Jis pateikė prašymą atsistatydinti ir ministras tenkina jo prašymą. K. Valančiauskas  darbą valdyboje baigė kovo 5-ąją. 

Artimiausiu metu planuojama skelbti šių įmonių naujų nepriklausomų valdybos narių atrankas, tikintis pritraukti tarptautinės patirties turinčių ekspertų. 

„Atsižvelgdami į įmonėms keliamus strateginius tikslus, norime sustiprinti valstybės valdomų įmonių valdybas ir jų kompetencijas. Siekiant reikšmingo kokybinio šuolio, svarbu, kad visos valstybės valdomos įmonės turėtų stiprias, skaidrias valdybas, dirbančias pagal šiuolaikinės vadybos principus“, – sako ministras M. Skuodis. 

Susisiekimo ministerija baigia vykdyti viešąsias konsultacijas, kaip tobulinti ir skaidrinti visų valstybės valdomų įmonių kolegialių organų narių atrankų procesus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų