Po susitikimo Estijoje prezidentė svaidosi kaip niekada aštria kritika

Europos Sąjungos nevieninga pozicija dėl JAV griežtinamų sankcijų Rusijai nėra Bendrijos skilimas, tačiau rodo, kad Europos Sąjunga (ES) stagnuoja ir suriša sau rankas, teigia Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Turbūt (ES valstybių - BNS) skilimu nevadinčiau, vertinčiau daugiau kaip ekonominio vystymosi modelio pasirinkimą, nes tai, kad dar vis kai kurios Vakarų šalys pririštos prie vamzdžių, kai jau modernesnė technologija yra SGD terminalai, kai ateityje vamzdis praktiškai neturės prasmės, tai rodo, kad Europa yra dar konservatyvi ir stagnuoja savo vystymesi“, - Estijoje po susitikimo su Baltijos šalių lyderiais ir JAV viceprezidentu Mike'u Pence'u žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

ES valstybių nuomonės išsiskiria dėl JAV sprendimo griežtinti sankcijas Rusijai, mat baiminamasi, kad tai pakenks bendriems Bendrijos valstybių ir Rusijos projektams kaip „Nord Stream 2“.

Šalies vadovė Prezidentūros išplatintame įraše teigė, kad Europa vis dar renkasi prisirišimą prie dujų vamzdžių ir taip suriša savo ekonomikos potencialą.

„Tuo tarpu mes jau turime SGD, mes nebepriklausome nuo jokio vamzdžio, mes galime pasirinkti iš viso pasaulio, bet geriausia kaina dujas. Deja, Europa renkasi prisirišimą, priklausymą ir savo rankų surišimą, savo ekonomikos potencialo surišimą“, - tikino prezidentė.

JAV griežtesnėmis sankcijomis siekia nubausti Kremlių už kišimąsi į 2016 metų JAV prezidento rinkimus ir Ukrainos Krymo regiono aneksiją. Projektas numato sankcijas įmonėms, kurios dirba su Rusijos eksporto dujotiekiais. Stebėtojų teigimu, įstatymu JAV taip pat gali siekti sustiprinti savo dujų eksporto įtaką. Įstatymą toliau turėtų svarstyti Senatas.

 


Rašyti komentarą...
K
Kas praskolino Lietuva ???
2017-07-31 17:03:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skurdziausios salies prezidente moka geriau Gyd nancias salys :)))),mano nuomone
Atsakyti
-7

j
justas
2017-07-31 20:57:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai kad vamzdziais dujas tiekti , palaikyti srauta yra pigiau... Kaip bebutu gaila ...
Atsakyti
0

u
ups
2017-08-01 08:34:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
su paprasta sąlyga-jei yra konkurencija (kiti vamzdžiai ar SDG)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų