Kaip teigiama antradienį BNS atsiųstame komentare, ministerija nėra gavusi informacijos ar sulaukusi kreipimosi iš aukštosios mokyklos administracijos ar studentų dėl Minsko režimo grasinimų.
„Europos humanitarinis universitetas, kaip autonomiška nevalstybinė, egzilio sąlygomis veikianti aukštoji mokykla, pati priima sprendimus dėl darbuotojų priėmimo ir atleidimo – jai šią teisę užtikrina Mokslo ir studijų įstatymas“, – nurodė Švietimo ministerija.
„Jei aukštosios mokyklos bendruomenė kreipsis į ministeriją, geranoriškai padėsime jai ieškoti sprendimų“, – rašoma komentare.
Kiek anksčiau šią savaitę nurodė aukštoji mokykla, Krzystofas Rybinskis vasario pabaigoje paliko EHU rektoriaus pareigas, tačiau tvirtino, jog tai nesusiję su Baltarusijos žiniasklaidoje pasirodžiusia informacija, kad Minsko režimas įstaigą ketina paskelbti esktremistine organizacija.
Kaip BNS teigė EHU atstovas Vilius Alesius, buvęs rektorius pasitraukė dėl šeimos nario pablogėjusios sveikatos.
Apie tai, kad Baltarusijos režimui pagrasinus paskelbti EHU esktremistine organizacija iš posto pasitraukė universiteto rektorius, o ryšius su universitetu atšaukė dalis darbuotojų ir studentų, pirmadienį paskelbė portalas „Delfi“.
Universiteto atstovo teigimu, studentų, po pirmo semestro nutraukusių studijas buvo, bet tai nebuvo didesnis skaičius, nei lyginant su praeitais metais tuo pačiu metu. Anot jo, nors keli darbuotojai paliko universitetą, tai nesusiję su propagandinėmis žinutėmis.
EHU yra privatus 1992 metais Minske įsteigtas ir vėliau Baltarusijos valdžios uždarytas universitetas. Prieš 18 metų aukštoji mokykla priėmė Lietuvos Vyriausybės kvietimą ir persikėlė į Vilnių.
2019 metais Lietuvos Vyriausybė universitetui suteikė specialių statusą. Ši aukštoji mokykla pripažinta kaip veikianti egzilio sąlygomis dėl politinių priežasčių.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!