Pirmieji duomenys iš didmiesčių: ryškėja pavardės Vilnius, Kaunas, Klaipėda

 Sekmadienio vakare pasirodė pirmieji savivaldos rinkimų duomenys Lietuvos didmiesčiuose. Nors skelbiami tik kelių apylinkių balsų duomenys, pirmosios kovojančių dėl miesto vadovų pavardės jau yra aiškios.

26

Vilniuje dėl mero posto, paskelbus 4 apylinkių duomenis (iš 151), pirmauja Remigijus Šimašius, o taip pat aktyviai dėl patekimo į antrą turą kovoja Artūras Zuokas ir Viktoras Uspaskich. Daugiamandatėje apygardoje pirmauja visuomeniniai rinkimų komitetai.

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Savivaldybių rinkimai žada ne vieną intrigą

Kaune, gavus duomenis iš 7 apylinkių (iš 91), ryškėja kova tarp Visvaldo Matijošaičio ir Jurgitos Šiugždinienės. Daugiamandatėje apygardoje taip pat pirmauja visuomeniniai rinkimų komitetai.

Klaipėdoje, gavus duomenis iš 6 apylinkių (iš 54), ryškėja kova tarp Vytauto Grubliausko ir Arvydo Vaitkaus. Daugiamandatėje apygardoje taip pat pirmauja visuomeniniai rinkimų komitetai.

Papildyta 00.00 val. Pergalę jau pirmajame ture galintys iškovoti merai: sekasi dabartiniams vadovams

Rinkimų komisijoms skaičiuojant savivaldos rinkimų rezultatus, aiškėja savivaldybės, vadovą išsirinkusios jau per pirmąjį turą – dažniausiai pergalę galės švęsti ligšioliniai miesto vadovai.

Išimtis – Joniškio rajono mero rinkimuose užtikrintai pirmauja Liberalų sąjūdžio atstovas parlamentaras Vitalijus Gailius.

Suskaičiavus 32 iš 36 apylinkių balsus, V. Gailius yra surinkęs per 63 proc. balsų, tačiau kol kas skelbti pergalės neskuba, rezultatus vertina kaip didelį joniškiečių pasitikėjimą juo ir jo partija.

Dabar Joniškio rajono mero pareigas eina taip pat liberalas Gediminas Čepulis.

Biržų rajone dabartinį merą, Lietuvos tautininkų ir respublikonų sąjungos kandidatą jau pirmajame ture iš posto išversti gali Biržų seniūnas Vytautas Jareckas.

Jėgas šioje savivaldybėje suvienijusių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Liberalų sąjūdžio iškeltas kandidatas renka apie 52 proc. balsų, suskaičiavus didžiąją dalį apylinkių rezultatų.

REKLAMA

V. Valkiūnas yra surinkęs per 25 procentus rinkėjų balsų.

Akmenės rajone pirmauja dabartinis miesto vadovas socialdemokratas Vitalijus Mitrofanovas. 17 iš 22 apylinkių balsų duomenimis, už jį balsavo apie 59 proc. rinkėjų.

Šalčininkų rajone irgi pirmauja dabartinis miesto vadovas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovas Zdislavas Palevičius. Didžiosios dalies apylinkių duomenimis, už jį balsavo 76 proc. rinkėjų.

Dabartinė Širvintų rajono merė, su savo vardo visuomeniniu rinkimų komitetu kandidatuojanti Živilė Pinskuvienė yra surinkusi 69 proc. balsų, tai 19 iš 23 apylinkių duomenys.

Švenčionių rajono vadovas Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Rimantas Klipčius pirmauja su maždaug 60 proc. balsų, tai kol kas trečdalio apylinkių duomenys.

Dabartinė Vilniaus rajono merė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovė Marija Rekst renka apie 65 proc. balsų, tai kol kas – penktadalio apylinkių duomenys.

Varėnos rajone pergalę pirmajame ture reiškiančią 50 proc. ribą perkopė dabartinis miesto vadovas Algis Kašėta, rinkimuose vedantis visuomeninį komitetą, tačiau suskaičiuoti ne visų apylinkių balsai.

Kauno mieste užtikrintai pirmauja rinkimų komitetą vedantis dabartinis jo vadovas Visvaldas Matijošaitis su 77 proc. balsų, bet tai kol kas labai nedidelis balsų skaičius, suskaičiuoti rezultatai 13 apylinkų iš 91-os mieste.

Jonavos rajone mero rinkimuose pirmauja vadovauti miestui siekiantis grįžti socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius. Pirminiais duomenimis, už jį balsavo apie 56 proc. rinkėjų.

Jau per pirmąjį turą išplėšti pergalę jam gali sutrukdyti žemas rinkėjų aktyvumas – čia balsavo mažiau kaip 40 proc. rinkėjų.

Esant mažam aktyvumui, kandidatui laimėti jau pirmajame ture reikia ne tik surinkti daugiau kaip 50 proc. rinkėjų balsų, bet ir ne mažiau kaip penktadalį nuo visų rinkėjų.

M. Sinkevičius jau yra gavęs 4,7 tūkst, balsų iš suskaičiuotų apylinkių, ir tai viršija penktadalį nuo visų 13,6 tūkst. savivaldybės rinkėjų.

REKLAMA

M. Sinkevičius mero poste pakeistų socialdemokratą Eugenijų Sabutį.

Birštono savivaldybėje pirmauja irgi dabartinė savivaldybės vadovė Socialdemokratų partijos atstovė Nijolė Dirginčienė. Čia kol kas suskaičiuoti dviejų apylinkių iš trijų duomenys, N. Dirginčienė laimi su 58 proc. balsų.

Socialdemokratas Valerijus Makūnas pirmauja savo vadovaujamame Kauno rajone su 58 proc. balsų, suskaičiuota daugiau nei pusės apylinkių balsai.

Pasvalio rajono savivaldybės meras Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Gintautas Gegužinskas irgi buvo nedaug perkopęs 50 proc. ribą, tačiau suskaičiavus daugiau apylinkių balsų nukrito iki 49,87 proc. rinkėjų balsų. Dar trūksta keleto apylinkių balsų.

Rietave pirmauja Liberalų sąjūdžio atstovas dabartinis savivaldybės meras Antanas Černeckis su maždaug 67 proc. balsų, liko nesuskaičiuota kelių apylinkių balsai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų