• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Rusijos disidento Leonido Volkovo užpuolimas yra pirmas politinio terorizmo atvejis Lietuvoje, sako Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas.

10

 Rusijos disidento Leonido Volkovo užpuolimas yra pirmas politinio terorizmo atvejis Lietuvoje, sako Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas.

REKLAMA

„Toks incidentas pas mus, tokios politinės agresijos, politinio terorizmo atvejis, kad mūsų žemėje nutiko, tai yra pirmas kartas“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė V. Vitkauskas.

Pasak jo, kol kas sunku įvardinti L. Volkovo užpuolimo užsakovus, vykdytojus ir kitas detales.

„Vienas dalykas akivaizdus – kuo ilgiau tyrimas vyksta, tuo aiškiau, kad pati operacija yra profesionali, gerai suplanuota ir tas, kas ją įvykdė, arba buvo pakankamai pats gerai pasiruošęs, arba sulaukęs labai gerų instrukcijų“, – teigė NKVC vadovas.

„Pagal visus duomenis, kuriuos turime, (...) panašu į tai, kad tai yra gerai suplanuota ir profesionali operacija“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Sustiprino budrumo lygį

NKVC vadovo tvirtinimu, diskutuojama dėl stipresnės Lietuvoje gyvenančių Rusijos ir Baltarusijos opozicijos atstovų apsaugos.

REKLAMA

„Ir vakar turėjome pasitarimą su žynybų atstovais, kaip galėtume užkardyti panašius incidentus, kad jie neįvyktų. Yra tam tikri mechanizmai, kurie dabar yra įdieginėjami“, – teigė V. Vitkauskas.

Pasak jo, režimų opozicijos atstovams Lietuvos institucijos nuolat suteikia instrukcijas, kaip elgtis, kad jų saugumui nekiltų grėsmės.

„Šitas instruktavimas, edukavimas opozicijos atstovų, kurie vieši Lietuvoje, yra labai svarbus dalykas“, – sakė V. Vitkauskas.

REKLAMA
REKLAMA

NKVC vado teigimu, po L. Volkovo užpuolimo institucijos sustiprino budrumo lygį.

„Nauji algoritmai įsijungia, kai mes matome grėsmę. Artėja politiniai renginiai Rusijoje, kas mus mobilizuoja dar labiau“, – teigė V. Vitkauskas.

Vilniuje užpultas Volkovas

Kalėjime neseniai mirusio Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno bendražygis L. Volkovas buvo užpultas antradienio vakarą automobilyje.

Buvusi A. Navalno atstovė spaudai Kira Jarmyš teigė, kad užpuolikas išdaužė automobilio langą, papurškė ašarinių dujų ir pradėjo L. Volkovą daužyti mėsos muštuku. Jam sulaužyta ranka, sumušta koja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Lietuvos žvalgyba nurodo, jog opozicionieriaus užpuolimas, tikėtina, yra Rusijos organizuota ir įgyvendinta operacija.

Rinkimus Rusija gali išnaudoti provokacijoms

V. Vitkauskas pažymi, kad Rusijoje penktadienį prasideda prezidento rinkimai, o Kremliaus noras yra mobilizuoti rinkėjus.

„Kad jiems būtų aktualios temos, kad jie pasirodytų rinkimuose. Todėl, aš manau, tos paieškos priešų, oponentų, bandymas sueskaluoti visuomenę yra vienas iš tų tokių sistemos elementų, norima sukelti tam tikras įtampas tiek aplink labai artimą Rusijos sieną – Ukrainą, kur vyksta karas, tiek tolimesnėse šalyse, Europos Sąjungoje ar Jungtinėse Valstijose“, – dėstė NKVC vadovas.

REKLAMA

Pasak V. Vitkausko, vidurdienį prie Rusijos ambasados Vilniuje yra numatyta Rusijos opozicijos protesto akcija. Jo teigimu, tarnybos ruošiasi galimoms provokacijoms.

„Rusija gali bandyti išnaudoti tokius susibūrimus tam tikroms provokacijoms, mes tokiems scenarijams ruošiamės“, – sakė V. Vitkauskas.

„Kviestume žmones, kurie planuoja dalyvauti tokiose akcijose, būti labai budriems ir vengti kažkokių incidentų. Jeigu būtų kažkoks pavojus, mes tikrai įspėsime iš anksto“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Galimas karinis aktyvumas prie NATO sienų

V. Vitkauskas neatmeta galimybės, kad vykstant Rusijos prezidento rinkimams, prie NATO sienų yra galimos provokacijos.

„Konkrečių duomenų nėra, bet gali būti bandymas pademoonstruoti vieną ar kitą ginklų sistemą, vieną ar kitą gebėjimą padaryti poveikį saugumo prasme NATO valstybėms, tai tokie dalykai neatmestini“, – sakė jis.

Pasak NKVC vadovo, Rusijos ginkluotųjų pajėgų pratybos, karinis aktyvumas pavasarį suintensyvėja.

„Vienintelis klausimas, ar Rusija tai bandys vienaip ar kitaip pademonstruoti ir viešinti“, – teigė V. Vitkauskas.

Šitam Volkovui tik virtuvė rūpi
Šitam Volkovui tik virtuvė rūpi
Žadėjo badauti kol išleis Navalna iš kalėjimo, pratempe tik vieną dieną, dabar virtuvės įrankiai užpuolė, norėjo karbonada iš jo padaryti. Amžinai nedaėdes opozicionierius.
Faktas kad dirbo profai. Jeigu "darbui" panaudotas mėsai mušti plaktukas, reiškia vykdytojas susijes su "Putino virtuvės šefo" AtA Prigožino komanda kurie dar žinomi kaip gana muzikalūs žinomo kompozitoriaus kūrinių "mėgėjai". Taip, kad vykdytojo reiktu ieškoti restoranų virtuvėse arba konservatorijoje..
Profesionalu zudiku naujas ginklas - mesos musiklis, gudriai sugalvota, nes mazai kainuoja, pataupyti galima, mazas daikciukas ir lengvai kiseneje pasleps, o ir dar nebuvo anksciau naudotas, tai bus darbo policijai isaiskinti...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų