Piešia niūrų scenarijų: metai bus sunkūs, o kovos – aštrios

Naujai-sena Sauliaus Skvernelio Vyriausybė antradienį gavo Seimo palaiminimą tęsti darbus. Tiesa, parlamente iš naujo nebuvo tvirtinama Vyriausybės programa, kaip turėtų būti, rasta landa ir pasinaudota protokoliniu nutarimu. Tai, kad toks būdas patvirtinti Vyriausybę nėra visai teisėtas skelbia ne tik opozicija, bet ir Konstitucijos žinovai, nors ministrui pirmininkui, regis, tai nė motais. Tiesa, politologai mano, kad tai bus tik maža dalis visų problemų ir iššūkių, kurie laukia Vyriausybės. Paskutiniai Vyriausybės metai bus sunkūs, o kovos – aštrios.

Politologas Lauras Bielinis sako, kad naujai-senai Vyriausybei nebus lengva. „Šie metai reikš aršią kritiką iš tų, kurie yra opozicijoje. Pirmasis kritinis veiksmas bus Vyriausybės legitimumo klausimo aiškinimasis. Viešajame lauke tai bus visaip aptarinėjama ir kritikuojama“, – sakė politologas.

Pasak jo, kova dėl biudžeto taip pat nebus lengva. „Ten bus sudėtinga, o po to dar bus tarpinių dalykų. Jei Virginijus Sinkevičius bus patvirtintas eurokomisaru, tai reikės dar vieno ministro, bus diskusijų. Taigi, turėsime štai tokių aštrių klausimėlių“, – sakė politologas.

Anot L. Bielinio, artėjantys Seimo rinkimai, beprasidedanti rinkimų kampaniją reikš, kad Vyriausybės neturės ramybės.

„Vietoje to, kad užsiimtų kažkokiais planiniais darbais, jie turės atsimušinėti, aiškintis, nurodinėti ką ir kodėl padarė arba kodėl nepadarė. Bus nervingas etapas“, – sakė L. Bielinis, tikindamas, kad Vyriausybę kritikuos ne tik opozicijoje esantys politikai, bet ir bendražygiai.

„Viduje matome problemų, tos vidinės įtampos vistiek turi išeiti į paviršių, jų matėsi jau Vyriausybės formavimo metu ir tos įtampos dabar bus prioritetinės“, – svarstė politikos mokslų specialistas, aiškindamas, kad Vyriausybė gaus kaltinimų ir netikėtų klausimų iš „savų“.

L. Bielinis sako, kad prezidento vaidmuo artimiausiu laikotarpiu bus itin svarbus. Stabilumą reiks siekti išsaugoti bet kokia kaina.

„Jis turės siekti, kad būtų išlaikytas stabilumas Vyriausybės veikloje. Krečiant Vyriausybę, kaip kriaušę, galima visiškai išbalansuoti jos veiklą. Prezidentas turės paremti ją ir ne todėl, kad jis simpatizuoja šiai Vyriausybei, o todėl, kad šaliai reikalinga normaliai funkcionuojanti Vyriausybė. Taigi, prezidento pagalbos reiks, jis ieškos tarpininko vaidmens“, – sakė politologas, tikindamas, kad politinis nestabilumas jau rodo pirmuosius ženklus, ateityje jų gali daugėti.

REKLAMA

Politikos mokslų specialistas ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Ramūnas Vilpišauskas įsitikinęs, kad kritikos Vyriausybei tikrai bus, bet tai nebus pagrindinė problema.

„Sudėtingesnis klausimas ar dabartinė valdančioji koalicija išsilaikys iki kitų Seimo rinkimų. Tai priklausys nuo to ar jos dalyviams atrodys naudingiau būti valdžioje ir išnaudoti su tuo susijusį matomumą, ar prireikus priimti nepopuliarius sprendimus, susijusius su biudžeto reikalais, bus svarstoma trauktis į opoziciją“, – svarstė politologas, tikindamas, kad labai daug dalykų priklausys nuo to ar lėtės ekonomikos augimas, didės krizės pavojus.

Pasak jo, yra daug signalų iš užsienio, tokių Lietuvai svarbių rinkų, kaip Vokietija, apie ekonomikos augimo lėtėjimą. Tai gali daryti įtaką ir mūsų ekonomikos raidai, o kai pradeda smukti ekonomika kyla sudėtingų klausimų, susijusių su biudžeto reikalais. Anot jo, Vyriausybei nepadės ir tai, kad artėja rinkimai.

„Artėjantys rinkimai lemia, kad Vyriausybė nebenori vykdyti struktūrinių reformų. Nes tos reformos lemia blogėjančius rezultatus per rinkimus“, – sakė R. Vilpišauskas.


Rašyti komentarą...
N
Nuomone
2019-08-20 18:12:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu sau pasidarys
Atsakyti
0

B
Balsavimas
2019-08-20 18:43:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip užsiimi ne tuo, kuo reikia - ir būna niūru ir negera. O dar jei kvailas - tada ir aplinkiniai kenčia.
Atsakyti
-1

Šmikis
2019-08-20 18:12:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
taip , Laurai Bielini, čia tau ne girtam bulvių lauke vartytis Mažeikiuose.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų