„Pfizer“ vadovas: po 6–12 mėnesių „tikriausiai“ reikalinga trečia skiepo dozė

Farmacijos bendrovės „Pfizer“ vadovas pareiškė, kad žmonėms „tikriausiai“ reikės trečios jo kompanijos skiepo nuo COVID-19 dozės praėjus 6–12 mėnesių po paskiepijimo antrąja doze.

Albertas Bourla ketvirtadienį parodytame interviu taip pat sakė, jog labai tikėtina, kad nuo COVID-19 gali tekti skiepytis kiekvienais metais.

„Mums reikia išsiaiškinti, kokia bus seka ir kaip dažnai mums reikės tą daryti“, – sakė A. Bourla balandžio 1 dieną įrašytame interviu televizijai CNBC.

Pasak jo, pagal „tikėtiną scenarijų“ praėjus 6–12 mėnesių po antros dozės reikės trečiosios dozės, o tada bus revakcinuojama kiekvienais metais. Vis dėlto „visa tai dar reikia patvirtinti“, sakė jis ir pridūrė, kad „labai svarbų vaidmenį“ vaidins koronaviruso atmainos.

Mokslininkai kol kas nežino, kiek laiko skiepai apsaugo nuo COVID-19.

„Pfizer“ anksčiau šį mėnesį paskelbė tyrimo išvadas, rodančias, kad jos vakcina laikotarpiui iki šešių mėnesių po antrosios dozės daugiau kaip 91 proc. apsaugo nuo pandeminio koronaviruso, o daugiau kaip 95 proc. – nuo sunkios COVID-19.

Tačiau mokslininkai sako, kad reikia daugiau duomenų norint nustatyti, ar apsauga išlieka ir praėjus pusei metų.

JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) atsako į COVID-19 komandos vadovas Davidas Kessleris (Deividas Kesleris) ketvirtadienį kalbėdamas Kongrese įspėjo, jog amerikiečiai turėtų tikėtis, kad reikės papildomų vakcinos dozių nuo koronaviruso atmainų.

„Šiuo metu visko dar nežinome, – sakė jis Atstovų Rūmų Koronaviruso krizės pakomitečiui. – Aiškinamės antikūnų atsako trukmę.“

„Galvoju, jog planavimo tikslams, vien planavimo tikslams, turėtume tikėtis, kad mums gali reikėti papildomo skiepijimo“, – pridūrė D. Kessleris.

A. Bourla interviu taip pat teisino savo kompanijos vakcinos kainą ir sakė, kad ji gelbsti gyvybes, o neturtingoms šalims bus pardavinėjama nesiekiant pelno.


Rašyti komentarą...
L
Lina
2021-04-16 08:27:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Protingiausia yra stiprinti savo imunitetą be visokių eksperimentinių vaistų.Tie skiepai tik farmacijos firmų biznis! Prievarta brukama prekė yra pigi.
Atsakyti
-4

W
Www
2021-04-16 08:12:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
"tikriausiai" geras biznis.
Atsakyti
-1

K
Kazimieras
2021-04-16 08:22:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip gi . Negi darys ksd skiepas būtų ilgalaikis . Svarbiausia pinigai . Dar gerai kad nekas mėnesį
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų