Liberalų sąjūdis pasirodė prasčiau nei Laisvės partija, nes surinko vos 36,6 tūkst. balsų, kai Laisvės partija 54 tūkst. V. Čmilytė-Nielsen mano, kad taip nutiko dėl to, jog Laisvės partija pasirinko kelti legionierių, tai yra ne partijos narį, buvusį Konstitucinio Teismo pirmininką Dainių Žalimą. Tiesa, po šių rinkimų jis ketina įstoti į partiją.
„Laisvės partijos rezultatas, be abejo, yra geras. Čia, matyt, reikia atkreipti dėmesį, kad tai sąrašo lyderio sėkmė. Taip būna, kad kartais legionieriai atneša sėkmę. Mes nuėjome kitu keliu, ėjome į šiuos rinkimus be legionierių, su savo politikais, savo žinomais veidais ir tą tikslą, kurį užsibrėžėme, pasiekėme“, – nurodė politikė.
Liberalų sąjūdį taip pat aplenkė net Petro Gražulio Tautos ir teisingumo sąjunga, surinkusi 36,9 tūkst. balsų. P. Gražulis tapo šių rinkimų fenomenu, nes politikas yra apkaltos proceso tvarka pašalintas iš Seimo ir negali dešimt metų užimti pareigų, kuriose reikia prisiekti Lietuvos Respublikai. Tačiau Europos Parlamentas yra visai kitas dalykas, čia P. Gražulis gali laisvai dirbti.
„Akivaizdu, kad mes taikome į visiškai skirtingas grupes. Matyt, ne tai kad jie mus aplenkė, bet radikalios jėgos turi palaikymo, tas palaikymas stiprėja visoje Europoje. Tos tendencijos ir Lietuvoje matomos. Proporcijos būtų kitos, jeigu būtų kitoks rinkėjų aktyvumas“, – komentuodama P. Gražulio sėkmę aiškino V. Čmilytė-Nielsen.
Pasak Liberalų sąjūdžio pirmininkės, šiuose rinkimuose iškovotas mandatas resursų prasme buvo kur kas „pigesnis“. Kitaip tariant, partija mandatą iškovojo investavusi mažiau piniginių resursų nei 2019 metų rinkimuose.
Liberalų sąjūdžio europarlamentaro P. Auštrevičiaus buvo pasiteirauta, apie ką jis kalbėjo rinkimų naktį, kai LRT televizijai aiškino, jog stengėsi rinkėjus įtikinti, nesirengė gaidžio plunksnomis ir nelakstė. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad P. Auštrevičius referuoja į Laisvės partijos politikus, kurie rinkimų išvakarėse dalyvavo „Pride Lithuania“ eitynėse Vilniuje, nors nesugebėjo per kadenciją pasiekti, kad Lietuvoje būtų įtvirtinta partnerystė homoseksualioms poroms.
„Mano komentaras, matyt, buvo skirtas tiems, kurie rinkimuose rinkimų kampanijos metu bando pasinaudoti tokiomis vienkartinėmis akimirkomis ar veiksmais vaidindami, tarkime, labai karingus, labai kovojančius už kažką politikus arba apsimeta klounais. Iš tikrųjų, tikrąja šio žodžio prasme. Ir juokina žmones. O rinkėjai mano, kad tai realybė. Aš jūsų, dėl Dievo meilės prašau, nekalbėti apie Gražulio standartą Lietuvoje. Gražulis neįvedė jokio standarto Lietuvoje, tai yra apgailėtina, tai iš tikrųjų keliantis ne tik juoką, bet ir savotišką šiurpą, bet tai atitinka tendencijas, kuriomis Lietuva bando vytis kai kurių valstybių patirtį šioje srityje“, – kalbėjo P. Auštrevičius.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Turėsi atsakyti už savo nuodėmes Lietuvai!!!