Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar antradienio vakarą prasidėjusi audra plovė ir talžė Lietuvą. Ugniagesiai vyko šalinti nuvirtusių medžių, o Vilniuje trečiadienio rytą dėl gausaus lietaus net patvino kai kurios gatvės.

Meteorologai, stebintys gamtos reiškinius, tikina, kad per pastarąją parą užfiksavo virš 8 tūkst. žaibų išlydžių. Apie tai jie rašo savo „Facebook“ paskyroje.

„UŽFIKSUOTA DAUGIAU NEI 8000 ŽAIBŲ IŠLYDŽIŲ

Po maždaug savaitę trukusio sauso laikotarpio vakar Lietuvoje vėl pasirodė liūtys su perkūnija. Varėnoje netgi užfiksuotas vėjo sustiprėjimas iki 21 m/s. Remiantis meteorologinių radarų informacija vietomis iškrito nedideli krušos ledėkai.

Kadangi lietūs susidarė dėl konvekcijos, todėl to nebuvo įmanoma iš anksto tiksliai prognozuoti. Taip pat situaciją komplikavo lėtas audros debesų slinkimo greitis, dėl šios priežasties vietomis iškrito ypač daug lietaus.

REKLAMA

Pavojingo lietaus atvejai (kai per ≤12 val. iškrenta 15–49,9 mm kritulių) buvo fiksuojami Klaipėdoje, Kretingoje, Laukuvoje, Plungėje, Rietave, Ukmergėje, Ventėje ir Vėžaičiuose.

Stichinio lietaus atvejai (kai per ≤12 val. iškrenta 50–79,9 mm kritulių) užfiksuoti: Prienų r., Skuode ir Švenčionyse“, – rašoma įraše.

Jie taip pat perspėja, kad trečiadienį antroje dienos pusėje orai vėl subjurs. Galimi vėjo sustiprėjimai ar kruša. Gyventojai raginami atidžiau stebėti meteorologinių radarų žemėlapius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų