• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė po konsultacijų su skilusios pedagogų profsąjungos vadovais po trejų metų žada 60 proc. didesnį darbo užmokestį. Nepaisant to, Kovo 3-iąją neterminuotą streiką turėtų pradėti apie 250 mokyklų. Anot nepatenkintų mokytojų, 2009-2011 metų atlyginimų didėjimas nėra toks aktualus, nes problemą reikia spręsti čia ir dabar.

REKLAMA
REKLAMA

Didesni atlyginimai tik nuo kitų metų

Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas antradienį dar kartą susitiko su darbo grupės nariais, rengiančiais ilgalaikę atlyginimų pedagogams didinimo programą.

REKLAMA

Po diskusijų darbo grupėje Vyriausybė pedagogams pateikė siūlymą: per 2009-uosius metus darbo užmokestį padidinti vidutiniškai 20 proc. – 10 proc. nuo sausio 1 d. ir 10 proc. nuo rugsėjo 1 d. Nuo rugsėjo 1-osios siūloma įvesti ir etatinį mokytojų darbo apmokėjimą. Taip pat Vyriausybė siūlo, kad 2010 ir 2011 metais pedagogų tarnybinių atlyginimų koeficientai būtų didinami vidutiniškai po 10 procentų.

REKLAMA
REKLAMA

Mokytojų atlyginimų didėjimas turėtų skirtis priklausomai nuo jų kvalifikacijos ir darbo stažo. Jauniems mokytojams, kurie šiuo metu gauna mažiausias pajamas, darbo užmokestis didėti turėtų labiau, nei didesnę patirtį turintiems pedagogams.

Šioms nuostatoms įgyvendinti 2009–2011 metais iš valstybės biudžeto papildomai reikėtų skirti iki 2 milijardų litų. Per trejus metus pedagogų atlyginimai pagal pateiktą projektą padidėtų apie 60 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galutinis apsisprendimas dėl pedagogų ilgalaikės apmokėjimo strategijos turėtų būti pasiektas kitą savaitę.

Su Vyriausybe derisi ne visi

Antradienį vykusį Vyriausybės ir profsąjungų darbo grupės susitikimą boikotavo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) dalis, vadovaujama Alekso Bružo.

REKLAMA

Pasak A. Bružo pavaduotojo Eugenijaus Jesino, 2009-2011 metų atlyginimų didėjimas nėra toks aktualus, nes problemą reikia spręsti čia ir dabar, tai yra norima, jog atlygis didėtų dar šiais metais.

A. Bružo profsąjungos atplaiša savo priešininkus vadina prisitaikėliais, kurie nuolat pritaria ministrų kabineto siūlymams. Derybose su Vyriausybe dalyvauja Rūtos Osipavičiūtės vadovaujama LŠDPS dalis.

REKLAMA

Protestuose dalyvautų keli šimtai mokyklų

Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjunga, teigdama, kad Vyriausybė vengia tiesioginių derybų, kovo 3 dieną ruošiasi pradėti neterminuotą streiką. Anot A. Bružo, streiko nebūtų, jei Vyriausybė įgyvendintų visas profsąjungų keliamas sąlygas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Bružo teigimu, švietimo darbuotojus nuo neterminuoto streiko sulaikytų Vyriausybės raštu įtvirtintas pasižadėjimas per šiuos metus 50 proc. padidinti švietimo darbuotojų atlyginimus.

Jei Vyriausybė nepradės tiesioginių derybų ir nepadidins atlyginimų dar šiais metais, švietimo darbuotojai imsis neterminuoto streiko. Tiesa, A. Bružas tikisi, kad streikas neužsitęs iki abitūros egzaminų.

REKLAMA

Spėjama, kad prie neterminuotame streike dalyvaus apie 250 švietimo įstaigų. Anot A. Bružo, streiko metu planuojamas dviejų dienų piketas prie Vyriausybės, yra siūlymų rengti netgi bado streiką.

A. Bružas pabrėžė, kad švietimo darbuotojai reikalauja ne tik didesnių algų, bet kartu siekia mažesnio darbo krūvio – tai leistų pagerinti švietimo kokybę.

REKLAMA

Ar kovo mėnesį streikuos ir kita Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos dalis, kuriai vadovauja Rūta Osipavičiūtė, dar neaišku.

Ministrė bandys sutramdyti mokytojus

„Jie (streiko iniciatoriai – Balsas.lt) reikalauja šiais metais kelti atlyginimus 50 proc. Nuo sausio mokytojams darbo užmokestis jau padidėjo 15 proc., nuo rugsėjo kils dar 20 proc. Jauniems mokytojams – net iki 40 proc. Rasti daugiau papildomų pinigų šiemet Vyriausybė neturi galimybės“, – sakė švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Išnaudotos visos galimybės, kad mokytojų darbo užmokestis pastebimai didėtų. Per visus Nepriklausomybės metus jis nėra tiek didėjęs“, - pridūrė ministrė.

Po darbo grupės posėdžio R. Žakaitienė teigė, kad siūlymai, kuriuos pateikė profesinės sąjunga, ir Vyriausybės siūlymai iš esmės nelabai skyrėsi. „Profesinės sąjungos tikslas – kad iki 2011 m. švietimo darbuotojų atlyginimai didėtų 60 proc. Sutarėme, kad pateiksime visą informaciją, kaip tie procentai išsidėsto atskirais metais ir pirmadienį, matyt, sutarsime dėl galutinio varianto“, - sakė ministrė.

REKLAMA

Tuo tarpu LŠDPS išplatintame pranešime spaudai teigia, kad ministrė R. Žakaitienė bando sutramdyti mokytojus ir atkalbinėja nuo streikų.

R. Žakaitienė su gausia palyda vasario 20 dieną vyksta į Telšius, vasario 21 dieną lankysis Klaipėdoje. Numatomi susitikimai su šių apskrities švietimo įstaigų vadovais, švietimo profesinių sąjungų aktyvu. Apie šiuos susitikimus viešai neskelbiama, todėl, LŠDPS nuomone, bus mėginama įtakuoti Žemaitijos regiono mokytojus ir švietimo bendruomenę atsisakyti streikų ir kitų nepaklusnumo akcijų.

REKLAMA

Mažais atlyginimais nepatenkinti mokytojai nuo praėjusių metų lapkričio dalyje Lietuvos mokyklų rengė įspėjamuosius streikus, kurių metu nevedė pirmųjų dviejų pamokų, o gruodžio pradžioje maždaug 50-yje mokyklų tris dienas pamokos nevyko visai. Pedagogai reikalavo padidinti darbo užmokestį 50 procentų

Statistikos departamento duomenimis, vidutinis mokytojo atlyginimas praėjusiais metais buvo 17 proc. mažesnis nei vidutinis šalies atlyginimas ir siekė 1514 litų.

Daugiau:

Mokytojų streikų statistika

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų