Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė sprendimui papildyti sostinės Tvarkymo ir švaros taisykles ir nustatyti, kad Vilniaus daugiabučių namų savininkų bendrijos, kitų daugiabučių namų ir pastatų administratoriai būtų patys atsakingi už teritorijų švarą ir tvarką 20 metrų atstumu nuo pastatų. Analogiškas sprendimas praėjusiais metais jau priimtas Kaune. Pasak komunalininkų, kiekvieno būsto administratorius turės užtikrinti, kad šalia namų esančios šiukšlės būtų surenkamos ir išvežamos, o teritorija aplink jas sutvarkyta. Kiemai turės būti tvarkingi, o šalia esančios pievos, vejos, kelkraščiai, skiriamosios juostos ir grioviai nušienauti. Rugsėjo – lapkričio mėnesiais taip pat turės būti sutvarkyti ir nukritę lapai. Tuo tarpu žiemą turės būti pašalintas susidaręs ledas, nuvalytas sniegas, pati teritorija pabarstyta smėliu, skaldele ar kitomis sniegą ir ledą tirpdančiomis priemonėmis. Sostinėje bendrų teritorijų priežiūrai kasmet reikia iki 40 mln. Lt, tačiau šiais metais dėl biudžetinių lėšų stygiaus pavyko numatyti tik 21 mln. Lt. Tikimąsi, kad įsigalėjus šiam sprendimui kasmet bus sutaupoma iki 10 mln. Lt. Vilniuje šie Tvarkymo ir švaros taisyklių pakeitimai įsigalios nuo 2014 metų sausio 1 dienos. Jeigu būsto administratoriai neprižiūrėtų teritorijos ir nesilaikytų šių Tvarkymo ir švaros taisyklių, remiantis Administracinių teisės pažeidimų kodeksas, jie gali užsitraukti baudą iki 2000 Lt.


Rašyti komentarą...
R
Reiskia
2013-10-30 12:53:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir mokesciai ,kurie eina tiesiog savivaldybei turetu atitinkamai sumazeti.
Atsakyti
0

M
MonaLiza
2013-10-30 14:51:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai po velniu,kas nors ten savivaldybeje paaiskinkit,kur prasikdote kosmines sumas musu sunestu pinigi i jusu kisenes,kurias mums atsiunciate saskaitose? Nes tas faktas ,kad tik vieno daugiabucio gyventojai,maziausiai jums permoka savo saskaitose daugiau nei 100% pinigu, net uz tuos "darbus" , tiksliau ,,kurie isvis niekados nebuvo atliekami,ir neegzistavo !. Jau nekalbant apie tuos,kuriuose bandot nesekmingai krapstytis,tiksliau tik imituojant dirbancius.
idomu,kokius pinigus cia matot naudojant is savivaldybes kisenes? ,dar nieks niekada man uz dyka is jusu puses nepasitarnavo!. Net uz tuscia vizita be paslaugos susimokame!.
Tai kur gi prasikate musu pinigus?
nes is suplaukusiu jums kosminiu sumu,galima ne tik visai armijai atlyginimus zmoniskus ismoketi,bet dar lieka ju ir su kaupu virsaus prisigriebtu uz oro paslaugas!
tai kam ta savivaldybe reikalinga, jei viska galim pasidaryt patys ir esat neigalus.
Taigi visi daugiabuciu gyventojai,imkime savivaldybes uz ragu, ir su sluotuomis tiesiog isvalykime purvinus savivaldybes koridorius,kartu su ju valdininkais ir pavaldiniais.
sutaupysime ir savo lesas, ir negadinsim sveikatos,ir nesersim darmajiedu,gyvenanciu is musu kiseniu!
Atsakyti
0

a
aha
2013-10-30 14:20:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai jau taip, tik jie dar matyt didės...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų