• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savo patarėjo Povilo Mačiulio atsistatydinimo prašymą tenkinęs prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį paragino ir kitus politikus prisidėti prie, jo žodžiais, politinės kultūros Lietuvoje keitimo.

Savo patarėjo Povilo Mačiulio atsistatydinimo prašymą tenkinęs prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį paragino ir kitus politikus prisidėti prie, jo žodžiais, politinės kultūros Lietuvoje keitimo.

REKLAMA

„Šiandien pasirašiau savo vyriausiojo patarėjo Povilo Mačiulio atsistatydinimo pareiškimą“, – feisbuke pranešė G. Nausėda.

Buvęs Kauno vicemeras P. Mačiulis iš pareigų pasitraukti nusprendė viešojoje erdvėje kilus klausimų dėl Kauno savivaldybės savivaldybės politikų, tarp kurių – keletas esamų ministrų, išlaidų pagrįstumo.

„Atsistatydindamas iš pareigų Povilas aukštai iškėlė politinės kultūros kartelę. Susiklosčiusioje situacijoje bet kokie šešėliai, įrodymų trūkumai keltų problemų dirbant“, – teigia prezidentas.

„Gerbiu šį jo sprendimą. Jei Povilo poelgis paskatins kitus politikus iš naujo įvertinti situaciją ir asmeniškai prisidėti prie politinės kultūros Lietuvoje keitimo, išvengsime žmonių nepasitikėjimo ne tik atskirais ministrais ar Vyriausybe, bet ir visa demokratine politine sistema“, – rašė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau ketvirtadienį apie tai, jog yra premjerei Ingridai Šimonytei pateikusi atsistatydinimo pareiškimą, pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

REKLAMA

Ji tokį sprendimą priėmė praėjusią savaitę visuomenininkui Andriui Tapinui paviešinus, kad J. Šiugždinienės išlaidos jai dirbant Kauno miesto savivaldybės tarybos nare 2019–2020 metais siekė 13,8 tūkst. eurų ir suabejojus, ar pinigai buvo panaudoti skaidriai.

P. Mačiulis Kauno taryboje dirbo dvi kadencijas nuo 2011 iki 2018 metų.

Pasak G. Nausėdos, atsistatydindamas iš pareigų P. Mačiulis „aukštai iškėlė politinės kultūros kartelę“.

Prezidento teigimu, susiklosčiusioje situacijoje bet kokie šešėliai, įrodymų trūkumai keltų problemų dirbant, o politikų atsakomybės ribos yra didesnės nei kitų žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

„Nekaltumo prezumpcija yra kertinis teisinės valstybės principas, bet politikų standartas yra kitoks – atsiradus abejonėms, jie turi įrodyti savo nekaltumą“, – teigė G. Nausėda.

„Savivaldybių tarybų narių išlaidų kompensavimo sistema buvo tikrai ydinga, į šį skandalą įtrauktiems politikams bus labai sudėtinga įrodyti savo sąžiningumą. Povilo atsistatydinimas – vakarietiško politikų elgesio tokioje situacijoje pavyzdys“, – rašė jis.

Kauno taryboje taip pat anksčiau yra dirbę ir dabartiniai Vyriausybės nariai – kultūros ministras Simonas Kairys bei finansų ministrė Gintarė Skaistė. BNS turimos pačių politikų savivaldybei teiktos ataskaitos rodo, kad per maždaug šešerius su puse metų S. Kairio išlaidos taryboje sudarė 35,1 tūkst. eurų, o G. Skaistės per maždaug ketverius – 20,4 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų