Pasipiktino šiukšlėmis Palangos paplūdimyje: „Eini ir bijai“

Palangos paplūdimį vos orams atšilus iš karto nugula poiliaustojai. Taip nutiko ir praėjusį savaitgalį, kai lepino vasariškas karštis. Tačiau poilsiautojai sako smėlyje pastebėję nemažai šiukšlių, o visai šalia Palangos tilto buvo užfiksuotas smėlio ruožas su pavojingomis medžio atraižomis.

15

Palangos savivaldybė sako, kad medžio atraižos smėlyje atsirado toje vietoje buvusiai kavinei panaikinus savo pakylą.

Pasipiktino šiukšlėmis Palangos paplūdimyje

Portalo tv3.lt žurnalistus pasiekė vilnietės Viktorijos žinutė. Skaitytoja pasakoja praėjusį savaitgalį atvykusi pailsėti į Palangą. Mergina teigia sunerimusi dėl prie pat Palangos tilto smėlyje rastomių šiukšlių.

Skaitytoja nurodo, kad visai šalia tilto, paėjus keliasdešimt žingsnių į kairę, yra smėlio ruožas, kur pilna medžio atraižų, o taip pat visame paplūdimyje mergina sako pastebėjusi ir nemažai kitokių šiukšlių.

„Aš nesuprantu, kas tvarko paplūdimį? Šiukšlės ant kiekvieno kampo, ant šiukšlių smėlyje guli. Ar niekas nepastebi? Kurorte kaip šiukšlyne, eini ir bijai, kad kojas susižeisi“, – tv3.lt rašo Viktorija.

Atvykusi čia pailsėti, mergina sako kiek susinervinusi, mat eidama paplūdimio smėliu nepastebėjo medžio atraižų ir įsibrėžė į koją.

„Ir negali vien tų poilsiautojų kaltinti, šiukšliadėžės pilnos, šiukšlės krenta per kraštus, nepanašu, kad savaitgaliais kas tvarkytų“, – piktinasi Viktorija.

Galima rasti ir medžio atraižų, ir mišrainės indelių

Portalas tv3.lt taip pat nuvyko į Palangos paplūdimį. Išties, žengus keliasdešimt žingsnių nuo Palangos tilto į kairę, pasitinka smėlio ruožas, kuriame matyti medžio atraižų. Tiesa, medžio atraižos yra tik vienoje vietoje, maždaug keliasdešimties metrų plote.

Pasivaikščiojus paplūdimiu matyti ir plastmasinių šiukšlių. Kažkas paplūdimyje paliko mišrainės indelį, yra pamestų kojinių, apsauginių veido kaukių, šiaudelių, gėrimų kamštelių. Matosi ir pusiau smėlyje užkastas plastmasinis šiukšlių maišas.

REKLAMA

Tačiau šiukšlių dėžėse, kaip rašė skaitytoja, šiukšlės per kraštus nelipa. Šiukšlių dėžės ištuštintos ir jų yra prie kiekvienos persirengimo kabinos.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šiukšlės Palangos paplūdimyje

Šiukšlės liko išardžius kavinės pagrindus

Portalas tv3.lt dėl komentaro kreipėsi į Palangos miesto savivaldybę. Ši nurodė, kad paplūdimį tvarko UAB „Palangos komunalinis ūkis“. Savivaldybė persiuntė įstaigos direktoriaus Gedimino Valinevičiaus komentarą.

Kad teritorija tilto kairėje pusėje kurį laiką buvo nesutvarkyta, G. Valinevičius patvirtina. Taip nutiko verslininkams iškėlus kavinę.

„Jūsų minima teritorija laikinai buvo nesutvarkyta, kadangi veiklą vykdęs privatus verslas tuo metu išardė senuosius laikinos kavinės pagrindus. Įspėtas verslas teritoriją skubiai sutvarkė. UAB „Palangos komunalinis ūkis“ papildomai teritoriją išlygino bei smėlį išvalė smėlio valymo mašina“, – rašoma tv3.lt pateiktame G. Valinevičiaus komentare.

Įstaigos vadovas sako, kad paplūdimys yra prižiūrimas: „Paplūdimiai rankiniu būdu valomi ir prižiūrimi kiekvieną dieną, o mechaniškai aeruojami ir valomi mažiausiai du kartus per mėnesį, esant poreikiui – ir dažniau.“

G. Valinevičius taip pat primena, kad poilsiautojams už šiukšlinimą viešojoje vietoje Palangos miesto tvarkymo ir švaros taisyklės numato administracinę atsakomybę. Ji gali būti nuo įspėjimo iki 600 eurų baudos.

Paplūdimį sutvarkė

Palangos miesto savivaldybės atstovė Jurgita Vanagė portalui tv3.lt atsiuntė nuotraukas, įrodančias, kad minima vieta prie Palangos tilto jau yra sutvarkyta.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Palangos savivaldybės pateiktos nuotraukos tv3.lt portalui


Rašyti komentarą...
A
Abe
2021-06-12 19:13:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Patys sikat patys ir skundziates.
Atsakyti
0

I
I
2021-06-12 22:11:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
O paskui tie patys poilsiautojai prisišiukšlinę aiškina " ko jūs važiuojate į tą prim.žtą prišiukšlintą Palangą, Turkijoj geriau. Tai palangiškiai neateina primyžtį jūrą. Patys šiukšlina, patys rėkia.
Atsakyti
0

S
Slava
2021-06-12 20:29:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai poilsiautojai tvarkingumu nepasižymi, baudos auklėtų nevalas, bet prie kiekvieno nepastatysi po prižiūrėtoją, tačiau kažkas turi rūpintis paplūdimių tvarka ir švara.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų