Atšilus orams prie jūros traukia ir vagys: švilpia rankines, telefonus ir dviračius

Prasidėjusi vasara prie jūros sutraukė ne tik poilsiautojus, o ir vagis. Ilgapirščiai iš atsipalaidavusių žmonių švilpia viską – rankines, mobiliuosius telefonus bei dviračius. Per pirmąsias vasaros dienas tokių nusikaltimų jau per dešimt. Pasitaikė atvejų, kai maudytis einantys žmonės daiktus pasaugoti patikėdavo ne kam kitam, o patiems vagišiams. 

Iki 24 laipsnių įšilęs oras ir 17 laipsnių šilumą pasiekusios Baltijos bangos traukia žmones į pliažus. Tačiau kol vieni ilsisi, kitiems čia tikras darbymetis. Su poilsiautojas į paplūdimius sugrįžo ir vagys. Policija jau skaičiuoja įvykdytus nusikaltimus. 

Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė sako: „Tokių vagysčių turėjome šį savaitgalį net keletą. Vienu atveju buvo paliktas dviratis, kitu atveju 01.16 šeima atvyko pailsėti ir kol kai kurie asmenys ėjo prie jūros, kiti pasiliko degintis ir, matyt, tas dėmesys nukrypo kažkur kitur ir buvo nugvelbta rankinė su 5 mobiliaisiais telefonais, dokumentais, pinigais ir kitais daiktais. Žala – 1200 eurų, didelis nuostolis šeimai.“

Paplūdimių gelbėtojai dalinasi patirtimi, jog dažniausiai vagims prireikia tik brangių rankinėse ar rūbuose laikytų draikų. Dokumentus poilsiautojai dar turi galimybę atrasti. 

Klaipėdos gelbėtojų vadas Aleksandras Siakki teigia: „Grobia, bėga į kopas, brangiausius daiktus, vertingiausius pasiima, ir rankinuką ar tašę išmeta į šoną. Dažniausia žmonės, kurie nepatingi, eina į kopas ar miškelį už kopų paieškoti savo daiktų ir randa dokumentus, rankinukus, tik nebeturi nei pinigų, nei mobilaus telefono.“

Tad ir policijos pareigūnai, ir gelbėtojai poilsiautojams primena – prie jūros neštis vertingų daiktų negalima. Net automobiliuose jų palikti nevalia. Štai taip mašinos salone gulinti kuprinė tikrai suvilios ilgapirštį. Tad poilsiautojai dalinasi patarimais kaip nuo vagių apsisaugoti. 

„Važiuoti reikia ne vienam, keliams žmonėms. Sakyčiau, kažkas lieka, kažkas pasimaudo. Keistis. O šiaip neimti tiek pinigų, kiek nereikia“, – sako poilsiautojas.

„Nepaliekam, tiesiog daiktų vienų, be priežiūros. Jei kažkur išeinam, kad pabūtų koks kitas žmogus. Arba jei ten kokia šeima šalia, paprašom, kad pažiūrėtų“, – pasakoja kiti poilsiautojai.

REKLAMA

Tačiau, panašu, nepažįstamaisiais pasitikėti galima ne visada. Štai kiti poilsiautojai dalinasi istorijomis kaip pliažuose buvo apvogti. Kartą, net tų, kurių prašė pasaugoti daiktus:

„Išeini maudytis, kai vienas, prašai pasaugoti ir paskui dingsta. Va būna taip ir nuneša. Tai baimės jausmas, viską turi nešiotis su savimi“, – skundžiasi poilsiautojai.

„Palikę buvom ant gulto, nuėjom link jūros. Lyg žmonės saugojo, paprašėm, kad pažiūrėtų, akį užmesti, bet kažkaip. Pavyko nekaip. Suma nedidelė. Didelės sumos neišneši, bet dingo visos atostogų nuotraukos“, – antrino kiti poilsiautojai. 

Tad pajūryje policija stiprina pajėgas. Vasaromis čia suvažiuoja dirbti pareigūnai iš visos Lietuvos. Net iš Vilniaus. Štai Palangoje jau darbuojasi 8 kartus daugiau policininkų nei ne sezono laikotarpiu. 

Palangos policijos viršininkas Algirdas Budginas teigia: „Tai bendrai jei ne vasarą būna ir du, ir trys, ir keturi ekipažai ir dieną, ir naktį, tai keturiasdešimt devyni pareigūnai šiai dienai dirba. Tad mes turim beveik sukomplektuotą visą komisariatą.“

Sustiprintos pajėgos atneša ir rezultatų. Štai vaizdai kaip policininkai gaudo vagystėmis iš automobilių pajūrio aikštelėse įtariamus vyriškius. Šie kaip kiškiai lekia į krūmus. Kitus pareigūnai sučiumpa prie automobilių ir be didelių ceremonijų suguldo ant žemės. Keturiems įtariamiems vaikinams ir vienai merginai gresia kalėjimas.


Rašyti komentarą...
S
Skaiciau
2021-06-08 22:09:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vagis profesionalas vogti supranta kaip darba...
Atsakyti
0

M
Moteris
2021-06-09 08:13:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klausimas,ATOSTOGAUJANTIEMS,KAM PLIAŽE RANKINĖS,MOBILIEJI,PINIGINĖS?ATSIPALAIDUOKIT,ILSĖKITĖS,SU KREPŠIU,AR KUPRINE,KUR VANDUO PLEDAS ,UŽKANDŽIAI,IR KT GALIMA NEŽYMIOJ VIETOJ PASLĖPTI PINIGUS,BE PINIGINĖS,O KAM NEŠIOTI METRINES PINIGINES?ILSĖKITES,NUO MOBILIŲ,NUO PINIGINIŲ,IR RANKINIŲ,TAI BUS GERIAU,PABANDYKIT!
Atsakyti
0

A
2021-06-09 09:51:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kur Armonaitės inovacijos vagims stabdyti?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų