• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitę per mėnesį Lietuvoje, o likusį laiką – Šveicarijoje dirbantis gydytojas ortopedas-traumatologas, stuburo chirurgas, regeneratyvinės ir holistinės medicinos gydytojas dr. Rolandas Janušas kalba apie kitokį požiūrį į ligų gydymą. Nors neretai tradicinė ir alternatyvi medicina priešinama, jis pasakoja, kad sujungus įvairius metodus galima pasiekti įspūdingų rezultatų.

Savaitę per mėnesį Lietuvoje, o likusį laiką – Šveicarijoje dirbantis gydytojas ortopedas-traumatologas, stuburo chirurgas, regeneratyvinės ir holistinės medicinos gydytojas dr. Rolandas Janušas kalba apie kitokį požiūrį į ligų gydymą. Nors neretai tradicinė ir alternatyvi medicina priešinama, jis pasakoja, kad sujungus įvairius metodus galima pasiekti įspūdingų rezultatų.

REKLAMA

„Principas biologinėje medicinoje žiūrėti į žmogų kaip visumą ir ieškoti ligos priežasties. Tai yra gydyti ne vien širdį ar ranką, koją, o žiūrėti, iš kur liga atsirado“, – apibendrinamas kalbėjo jis „Žinių radijo“ laidoje „Sveikatos laikas“.

Pasak gydytojo, pagrindinis tikslas regeneracinėje ir biologinėje medicinoje yra pereiti nuo gyvenimo su vaistais – kad be jų pacientas galėtų normaliai gyventi.

REKLAMA
REKLAMA

„O tuo pereinamuoju laikotarpiu, kai palaipsniui išimame sisteminius, cheminius vaistus, gydome papildais, vitaminais, vaistažolėmis ir po to juos irgi po truputį nutraukiame“, – iliustravo jis.

REKLAMA

Kuo skiriasi Lietuvos ir Šveicarijos pacientas?

Pašnekovas pasakojo savo profesinį kelią skirstantis į tris etapus – pradėjęs nuo sisteminės (tradicinės) medicinos pasuko į regeneracinės ir holistinės medicinos kryptį.

„Visų pirma, mielai dirbau gydytoju – operavau stuburus ir sąnarius Vokietijoje. Po sūnaus gimimo, kai persikėliau gyventi į Belgiją, atsirado kitos galimybės, sudomino regeneracinė (regeneratyvinė) medicina. Per kovidą pasukau daugiau į holistinę regeneracinę mediciną“, – kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Paprašytas palyginti, kuo skiriasi pacientai Lietuvoje ir Šveicarijoje, gydytojas teigė, kad ateinantys konsultuotis Lietuvoje yra labai šviesūs ir sąmoningi žmonės.

„Jie apsiskaitę, labai daug žinantys ir tikrai randame bendrą kelią. Šveicarijoje žmonės gal labiau išlepę, nors ten pas mane atvažiuoja pacientai iš viso pasaulio, nes gydau tam tikras ligas, kur mažai kas pasaulyje gydo. Kalbu apie kraniocervikalinį (kaklo ir galvos) nestabilumą“, – pasakojo R. Janušas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, tai – labai paplitusi ir labai sunkiai diagnozuojama liga. Ją sukelia traumos, tam tikri antibiotikai, Laimo liga, atsiranda ir dėl pokovidinių problemų.

Gydytojas pasakojo dabar Lietuvoje daugiau užsiimantis invazinėmis procedūromis su kamieninėmis ląstelėmis, trombocitais, plazma sprendžiant ortopedines problemas.

„Čia atvažiuoja daug pacientų iš viso pasaulio, pirmadienį buvo viena kinė, vakar – iš Vokietijos, rytoj bus iš Šveicarijos pacientų“, – pasakojo jis, paaiškindamas, kad pačioje Šveicarijoje negali gydyti su kamieninėmis ląstelėmis dėl kitos įstatyminės bazės.

REKLAMA

Derina sisteminę ir alternatyvią mediciną

Biologinės medicinos centre Šveicarijoje dirbęs, o dabar ten užsiimantis asmenine praktika gydytojas atskleidė, kaip apskritai skiriasi gyvenimas skirtingose šios šalies dalyse – kantonuose.

„Žmonės čia yra žymiai jautresni gamtai, minčiai, jie mato toliau, giliau, kaip vyksta gyvenimas, kas yra sveikata, liga. Ne be reikalo šis kantonas vadinamas gyduolių kantonu – čia ir auros chirurgija vystoma, ir ekstrasensų labai daug, mediumų. Prieš eidami pas gydytojus jie nueina pas savo mediumus, sužino, kas yra ir tada ateina pas gydytojus klausti, kaip gydyti, padėti rasti geriausią kelią“, – kalbėjo R. Janušas. 

REKLAMA

Gydytojo aiškinimu, Šveicarijoje alternatyvi medicina yra įtraukta konstituciškai, tad yra galimybės suteikti labai plataus spektro gydymą – ne veltui čia plūsta pacientai iš viso pasaulio. 

„Principas biologinėje medicinoje žiūrėti į žmogų kaip visumą ir ieškoti ligos priežasties. Tai yra gydyti ne vien širdį ar ranką, koją, o žiūrėti, iš kur liga atsirado.“

„Kai dirbau holistinėje klinikoje, dirbome kartu su onkologais, kardiologais ir vienas kitą papildėme. Pas mus buvo atvažiavę kardiologijos profesoriai, norėdami pažiūrėti, kaip gydome, jiems buvo labai įdomu, kad taikydami holistinę mediciną aukštą kraujospūdį galime išgydyti per tris mėnesius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sureguliavus mitybą, paskyrus papildus tai išgydoma, nereikia žmogaus „sodinti“ ant metablokerių, statinų visam gyvenimui. Aišku, yra ir sisteminių gydytojų, kurie to visai nepripažįsta, bet yra nemažai, kurie atsiveria ir nori sužinoti, ką mes ir mūsų kolegos daro. Nes sisteminė medicina yra labai jauna – 100 metų, o Ajurveda, kinų, tibetiečių medicina egzistuoja tūkstančius metų“, – pastebėjo gydytojas. 

Pacientas turi detaliai apibūdinti savo gyvenimą

Nors Lietuvoje daug tradicinės medicinos atstovų gana skeptiškai žiūri į netradicinės medicinos metodų taikymą gydyme, pašnekovas akcentavo, kad pagrindinį pasirinkimą turi padaryti pats pacientas.

REKLAMA

„Pacientams patariu vadovautis savo intuicija, nes turi gimti santykis tarp paciento ir gydytojo, kad jis pasitikėtų gydytoju. Yra tokių pacientų, kurie šokinėja nuo gydytojo prie gydytojo ir kiekvienas jų jiems yra kaip paskutinė pagalba. Bet yra pacientų, kurie seka paskui mane, atvažiuoja ir iš Vokietijos, kai jiems reikia“, – kalbėjo R. Janušas. 

Gydytojas pasakojo, kad paciento išklausymas biologinėje klinikoje, kurioje dirbo, trukdavo kažkur apie valandą ir daugiau:

REKLAMA

„Surenkama labai išsami anamnezė – kur jis gyvena, kokios antenos šalia, ką jis valgo, ką avi, ką dėvi, kaip miega. Pavyzdžiui, žmogui skauda dešinio peties sąnarį, kokios gali būti priežastys? Ortopedas nieko neranda, o kad nusiųstų pas kepenų gydytoją pasižiūrėti, ką daro tulžies pūslė, kepenys – ortopedai dažniausiai to nesimoko. Tai čia yra menas viską suvesti į viena, išsiklausinėti ir pradėti gydymą.“ 

Paklaustas, kokie tyrimai atliekami tokiems pacientams, pašnekovas pabrėžė, kad jie skiriasi nuo rutininių, įprastai atliekamų šeimos gydytojo kabinete.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Atliekami išsamūs širdies tyrimai – tai panašu į kardiogramą, bet daug išsamiau. Taip pat atliekami išsamūs kraujo tyrimai. Priklausomai nuo paciento būklės, jei yra lėtinės ligos, darome ir sunkiųjų metalų tyrimus, ksenohormonų, išsamius skydliaukės, kepenų tyrimus. Bet tai labai išsamūs tyrimai – žiūrima, kiek vitaminų, kaip jie ne tik serume, bet ir pačioje ląstelėje veikia, nes būna didelis skirtumas. Atliekami šlapimo tyrimai, taip pat žarnyno mikrobiomo tyrimai“, – vardijo R. Janušas. 

REKLAMA

„Pas mus buvo atvažiavę kardiologijos profesoriai norėdami pažiūrėti, kaip gydome, jiems buvo labai įdomu, kad taikydami holistinę mediciną aukštą kraujospūdį galime išgydyti per tris mėnesius.“

Pasitelkiami ir magnetinio rezonanso, ultragarso tyrimai, jie naudojami tam, kad padėtų aptikti problemą ir matyti situaciją. Kompiuterinė tomografija dėl didelės spinduliuotės naudojama rečiau – kartais naudojama dėl vėžinių susirgimų aspektų.

Sėkmingai kovoja ir su vėžiu

Paklaustas, ar netradiciniais metodais galima sėkmingai kovoti ir su itin sunkiais susirgimais – vėžiu, gydytojas patikino, kad yra sėkmingų atvejų. 

REKLAMA

„Kokie gydymo metodai bus pasirinkti, priklauso nuo paciento – kiek jis nori išgyti ar taip tik sako. Ar nori gydytis alternatyviai, tradiciškai, ar kombinuoti abi terapijas. Dažniausiai kombinuojame abi ir gana sėkmingai. 

Yra pacientų, kurie nori gydytis tik alternatyviai, irgi gana sėkmingai darydavome labai intensyvias lašelines su vitaminais, labai stipriai dozuotai – iki 30 gramų vitamino C per dieną, taikydavome ozono terapiją, hipotermiją, žarnyno valymą, papildus, oralinė terapija. Tai – labai platus gydymo būdas“, – kalbėjo R. Janušas. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, daug ortopedinės srities problemų, ypač įtampos skausmai taip pat yra išsprendžiamos vien susireguliavus gyvenimo režimą:

„Vien tiksliai susireguliavus gyvenimo ritmą – mitybą, miegą, be jokių didelių procedūrų patys išgydo. Atrodo, tiek nedaug, bet kai žmogui susakai, ką daryti, kaip žiūrėti savo miegą, antinksčius, kaip reguliuoti stresą, tai yra iš pradžių didelis darbas, bet kai įeina į vagą, viskas būna labai paprasta.“ 

Taikant alternatyvios medicinos metodus atsakomybė išgyti perkeliama ant paties paciento.

Gydytojo teigimu, kalbant apie regeneracinę mediciną iš ortopedinės pusės, apie 90 proc. operacijų netgi nereikalingos. 

„Pavyzdžiui, sąnarių keitimai. Dirbdamas šioje srityje supratau, kad reikia mokytis ne tik iš vadovėlių, bet pacientų, nes jie nuveda ten, kur galima išmokti daugiau. Jie pasako, kad buvo pas tą ir tą ir tai padėjo, nepriėmiau rimtai, tad aiškinausi su ta kolega, ką jis daro, ir taip eini toliau, mokiniesi. Nes, pasirodo, kad yra kitų kelių gydyti, o rezultatas tas pats – pacientas išgyja“, – patirtimi dalinosi jis.

Dalis pacientų pagyti nenori?

Kokį gydymosi būdą – tradicinę ar netradicinę mediciną – pasirinkti, pašnekovo teigimu, labai priklauso nuo paties paciento, mat dalis jų išties nelabai nori pasveikti.

REKLAMA

„Dažnai klausiu pacientų, kokia nauda jiems sirgti. Nes yra pacientų, kurie serga daug metų, gauna socialines pašalpas, pensijas ir kas bus, jei pasveiksi – tada nebegauni pensijų, nuolaidų, invalidumo ir turi eiti dirbti. Yra pacientų, kurie atsisako gydytis. Iš dešimties kokie septyni pacientai tokie bus, kurie susitvarkę taip socialinį gyvenimą, kad jiems yra gerai, jie ateina, pasiklauso, išeina. Sakai, kad reikia mesti rūkyti, sako, kad nemes.

Taip yra ne tik Šveicarijoje, bet visur. Vokietijoje irgi. Kai dirbau su ligonių kasomis, tas procentas buvo dar didesnis. Jie mano, kad ligonių kasa juos išgydys, kad tabletės juos išgydys, kad jiems nieko daugiau nieko stengtis, išoperuos ir bus sveikas“, – kalbėjo gydytojas.

Tuo metu taikant alternatyvią mediciną atsakomybė išgyti perkeliama ant paties paciento: „Visi tie draudimai, manau, žmones sugadina, nes jie galvoja, kad moka pinigus, tai valstybė už mane ir pasistengs, kad išgyčiau. 

Kalbant apie alternatyvią mediciną, sutariam su pacientu, ką darome, pasakau, kokie keliai, kas gero iš sisteminės, kas – iš alternatyvios medicinos, ką pacientas turi prisiimti pats – mitybos už jį nepakeisiu, judėti turi pats pacientas. Viską turi pacientas susireguliuoti, mano įnašas yra 10 proc., o 90 proc. – paciento.“

REKLAMA

Kuo gydosi pats?

Paklaustas, ką pats daro, kai suserga, gydytojas šypsojosi, kad tokie atvejai būna labai reti. 

„Jei kokia stipri sloga ar kaip buvo kovidas, gėriau cinką, magnį, vitaminą C, ciberžolę, Omega3,  vitaminas D – labai paprasta, savaitę pageri ir sveikas. Kas man labai patikdavo – pirtys, nes čia yra pagrindinis detoksikacijos būdas, kas labai efektyvu ir malonu. Taip pat – šaltos vonios, dušai, ledinis vanduo labai padeda išlaikyti imuninę sistemą“, – kalbėjo jis.

Gydytojas tai pat sakė propaguojantis Paleo mitybą, kur dominuoja daržovės, vaisiai, truputis mėsos ir žuvies. Tačiau medikas nevartoja jokių cukrų, glitimo, pieno produktų.

Kartu jis pastebėjo, kad keisti gyvenimo įpročius kitiems nėra lengva užduotis, nes kai kurie žmonės yra savo gomurio ir įpročių vergai: „Jie niekaip negali atsisakyti kažkokių produktų, dėl to jiems sunku.“

maziau vartoji chemijos,tuo geriau jautiesi. Visi vaistai chemija,griausia gydo liaudies medicina.
žmogaus kūnas yra self healing and self regulating. - Jei žala organizmui nėra didelė ir / arba peržengusi "raudonos linijos", tai be abejo organizmas susitvarkys pats.

Žala organizmui: aplinkos tarša, toksinai, nutukimas, ir visa kita, kas išeina už ,auksinio viduriuko' ribų, pvz., per didelis druskos naudojimas, net per didelis kiekis vandens gali pakenkti; per maži kiekiai kenkia taip pat, pvz., riebalai yra pamatinė medžiaga, tad veganizmas, liesas maistas - problema. - Ir t. t., ir t. t. .

Visakame turi būti ,aukso viduriukas'.
Be gydymo chemija ( vaistais) ir chirurgija yra dar gydymas manksta, masazu ir savo lauku. Bet visur reikia profesionalu. Lietuvoj ruosiami tik gydytojai kurie gydo chemija. Kitu nera. Pasveikti galima ir be vaistu bet is kur specialistus gauti. Pas save nelabai pagydysi.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų