REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neimunizuoti grožio specialistai dėl koronaviruso periodiškai testuotis neprivalo. COVID-19 tyrimus jie turėjo atlikti tik prieš pradėdami dirbti, o jau pradėję kas 7–10 dienų nesitestuoja. Tačiau norintys pas juos patekti klientai turi turėti galimybių pasus. Šio sprendimo nesupranta prekybininkai, kurių nuomone, nelogiška, kad artimą kontaktą su klientu turintys darbuotojai neprivalo periodiškai išsitirti. Grožio specialistai atšauna darantys tik tai, kas jiems liepiama ir teigia, kad grožio paslaugų sektorius yra vienas saugiausių.

Neimunizuoti grožio specialistai dėl koronaviruso periodiškai testuotis neprivalo. COVID-19 tyrimus jie turėjo atlikti tik prieš pradėdami dirbti, o jau pradėję kas 7–10 dienų nesitestuoja. Tačiau norintys pas juos patekti klientai turi turėti galimybių pasus. Šio sprendimo nesupranta prekybininkai, kurių nuomone, nelogiška, kad artimą kontaktą su klientu turintys darbuotojai neprivalo periodiškai išsitirti. Grožio specialistai atšauna darantys tik tai, kas jiems liepiama ir teigia, kad grožio paslaugų sektorius yra vienas saugiausių.

REKLAMA

Kai kurios darbuotojų grupės turi periodiškai kas 7–10 dienų testuotis dėl koronaviruso. Šiame sąraše – įvairių profesijų atstovai nuo asmens sveikatos priežiūros specialistų iki gamybos įmonių darbuotojų.

Tačiau grožio specialistų sąraše nėra. Jie koronaviruso testus turėjo atlikti tik pradėdami dirbti. Kaip nurodoma Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) internetinėje svetainėje, periodiškai jiems testuotis neprivaloma.

REKLAMA
REKLAMA

Prekybininkai: kodėl grožio specialistai yra išskirti?

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdančioji direktorė Rūta Vainienė ketvirtadienį socialiniuose tinkluose pasidalijo klausimu dėl testavimo.

REKLAMA

Kaip pastebi R. Vainienė, neimunizuoti prekybos darbuotojai periodiškai testuojasi jau nuo liepos 26-osios. Pramonės darbuotojai periodiškai testus atlieka nuo rugsėjo 13 d. Be to, periodiškai testuojasi ir dar daugiau sričių darbuotojų.

„Kas man gali dorai paaiškinti, kodėl tarp jų nėra grožio paslaugas teikiančių specialistų, kodėl jiems nereikia testuotis? Gauti paslaugų ateiname su galimybių pasu, o žmogus, kuris jus liečia valandą ir daugiau – jis neprivalo testuotis kas 7–10 dienų. Kokia čia gili mintis slypi?“ – savo socialiniuose tinkluose rašo R. Vainienė ir priduria, kad rizikuoja likti be grožio.

REKLAMA
REKLAMA

R. Vainienė sako, kad įvedus privalomą periodinį testavimą prekybininkams, susidurta su įtampa darbo rinkoje. Nenorintys testuotis darbuotojai ėmė pereiti dirbti į kitas sritis. Tada, kaip sako R. Vainienė, prekybininkai ėmė kelti klausimą dėl kuo platesnio testavimo.

„Mes supratome, kad iš tikrųjų prekyboje jis yra galimas dėl to, kad yra kontaktas. Nustebome, patys žmonės, darbuotojai pastebėjo, kad jie turi testuotis, tačiau dar artimesnį ir ilgesnį kontaktą turintys darbuotojai neturi testuotis“, – tv3.lt komentuoja R. Vainienė.

Kaip sako prekybininkų atstovė, klausimas keliamas ne dėl to, kad testuotis nenori prekybininkai, tačiau dėl to, kad sprendime pasigendama logikos. Prekybininkų nuomone, grožio specialistai čia dėl nesuprantamų priežasčių yra išskirti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes nesiūlome nei testavimo, nei netestavimo – norime atsakymų, kodėl jie neįtraukti, kokia logika. Čia pastebėjimas, kad norisi paaiškinimo, kodėl jie neturi testuotis. <…>

Kiekvienas apribojimas yra žymiai lengviau priimamas ir įgyvendinamas, jeigu žmonės supranta, kad jis yra būtinas, reikalingas, pagrįstas ir logiškas“, – sako R. Vainienė.

Mačiulienė: diskusijos nereikalingos

Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė sako, kad sprendimas dėl testavimo iš pradžių klausimų kėlė ir jiems. Specialistai konsultavosi su teisininkais, klausė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC), ar jiems tikrai neprivaloma testuotis periodiškai.

REKLAMA

„Ir teisininkai, ir NVSC patikino, kad grožio sektorius nėra įtrauktas, kaip nėra įtraukti teisininkai, advokatai, stomatologai, sporto klubai ir visa eilė žmonių“, – tv3.lt komentuoja J. Mačiulienė.

Grožio specialistų atstovė sako, kad viešojoje erdvėje kilusios diskusijos dėl grožio specialistų testavimo yra nereikalingos. J. Mačiulienės nuomone, keista, kad diskutuojama tik dėl grožio specialistų testavimo. Ji pastebi, kad periodinis testavimas nėra privalomas ne tik grožio specialistams, bet ir kai kurių kitų profesijų atstovams.

SAM internetiniame tinklalapyje nurodoma, kad testuotis periodiškai neturi kultūros ir meno sektoriaus darbuotojai, fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sportininkai bei apgyvendinimo paslaugas teikiantys asmenys. Šiems asmenims COVID-19 tyrimus reikia pasidaryti vieną kartą – pradedant darbą.

REKLAMA

J. Mačiulienė sako, kad kad ir ką grožio specialistai bedarytų, jie kam nors vis tiek užkliūna.

„Šita visa košė privirta, net neskani. Ir vėl kažkodėl linksniuojami (mes – aut. past.). Atsiprašau, ne mes priėmėme šiuos nutarimus, yra SAM, yra gerbiama Vyriausybė, visi ministrai. Jie gi sėdi, sprendžia, žiūri punktus. Galbūt tiems, kas dabar meta kaltinimą mums, reikėtų jiems klausimą užduoti. Mes patys esame lygiai taip pat – liepia daryti, darome, liepia nedaryti, nedarome“, – sako J. Mačiulienė.

Bendrai grožio specialistai mano, kad jų sektorius yra vienas saugiausių. Kaip sako J. Mačiulienė, buvo apklausti grožio specialistai, jų teirautasi, ar jų aplinkoje buvo koronaviruso susirgimų. Apie su grožio specialistų darbu susijusius užsikrėtimo atvejus, kaip sako J. Mačiulienė, negirdėta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Visi kirpėjai ir grožio specialistai yra atsakingi, nes kiekvienas turime susikūręs mažytį verslą. Dabar mes, netgi neraginami ir neviešindami šių reikalų, esame didesnė dalis, koks 80 proc. bendruomenės narių pasiskiepiję. Kiti testus darosi, nes turi vaikų, tėvus, (lankosi – aut. past.) darželiuose, turi papildomus darbelius.

Mes visuomenės sluoksnyje, toje bendruomenėje gyvename ir viską darome, ką liepia. Gavomės įkaitukai, nes su galimybių pasu dar nusibraukė mūsų klientų koks 30 proc. ir sėdime, laukiame, kol pragiedrėjimai įvyks“, – sako J. Mačiulienė.

Profilaktinis testavimas

Kokių valstybės numatytų veiklų ir sričių darbuotojams nuo rugsėjo 13 d. privaloma periodiškai tikrintis, ar neserga COVID-19 liga, kas 7–10 dienų? 

REKLAMA

SAM nurodo, kad periodinis testavimas dėl COVID-19 ligos privalomas šių veiklų ir sričių atstovams: 

  • asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla;
  • socialinės paslaugos ir veikla;
  • švietimo paslaugos ir veikla;
  • laisvalaikio ir (ar) pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas);
  • vaistinių darbuotojų veikla;
  • krovinių tarptautinio vežimo veikla;
  • viešojo transporto ir keleivių vežimo veikla;
  • viešojo administravimo subjektų veikla;
  • profesinė karo tarnyba;
  • veikla, susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (tiesioginis kontaktas su užsieniečiais);
  • gamybos įmonių darbuotojų veikla.

Kokių valstybės numatytų veiklų ir sričių darbuotojams pasitikrinti, ar neserga COVID-19 liga, reikia ir prieš pradedant darbą, ir jau dirbant, t. y. atlikti ir privalomą periodinį testavimą kas 7–10 dienų? 

REKLAMA

Pasitikrinti, ar neserga COVID-19 liga, tiek prieš pradedant darbą, tiek atlikti privalomą periodinį testavimas kas 710 dienų jau dirbant, turi šių sričių atstovai:

  • viešojo maitinimo sektoriaus veikla;
  • mažmeninės prekybos veikla;
  • laisvalaikio ir (ar) pramogų paslaugų teikimo darbuotojai(baseinų ir pirčių paslaugos, žaidimo kambarių, šokių, diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla).

Kokių valstybės numatytų veiklų ir sričių darbuotojai pasitikrinti, ar neserga COVID-19 liga, turi vieną kartą prieš pradėdami darbą? 

Vieną kartą pasitikrinti, ar neserga COVID-19 liga, prieš pradėdami dirbti privalo:

  • kultūros ir meno sektoriaus darbuotojai;
  • fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sportininkai;
  • grožio paslaugas teikiantys darbuotojai;
  • apgyvendinimo paslaugas teikiantys asmenys.

 

paliktu visus ramybej ir baigtusi visa sita nesamone,nes kuo daugiau testu,tuo daugiau skaiciu
Zmones ar jus suprantate, kad mus supriesinant jie atima is musu, musu teises?
Su galimybiu pasu galiu eiti i parduotuve sirkdamas, man nereikia karantinuotis, nes as turiu "galimybiu" pasa !
Galiu uzkretineti visus. Dabar vakcinuoti uzkretineja visus, nes jiems nereikia tikrintis. Nors serga jie dazniau. Imuniteto po vakcinos nera. Praktiskai visi pazystami po vakcinacijos susirgo covidu. Yla lenda is maiso. Vakcinos zudo. Faktas 100%, kad vakcina nesuteikia jokios apsaugos. Tik kenkia.
Paklusnumas ir tikejimas mus prazudys!!
Netikekite, viska tikrinkite patys !
Ko jus norite?! Seimo nariai to nedaro! Jie net virusui imuniteta turi, o net tik seime...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų