REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sprendimas panaikinti Petro Gražulio mandatą rodo, kad Seimo reputacija nėra tušti žodžiai, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Sprendimas panaikinti Petro Gražulio mandatą rodo, kad Seimo reputacija nėra tušti žodžiai, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA

„Kalbos apie Seimo reputaciją nėra tušti žodžiai ir sprendimas dėl Seimo nario šiurkštaus Konstitucijos pažeidimo buvo Seimo priimtas“, – pirmadienį po balsavimo žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimas pirmadienį dėl priesaikos sulaužymo panaikino P. Gražulio mandatą ir taip užkirto kelią jam dešimt metų kandidatuoti į parlamentą ar prezidentus. P. Gražulis Seimo nariu be pertraukos buvo renkamas nuo 1996 metų.

Apkalta surengta Gražuliui pažeidus Konstituciją

Apkalta P. Gražuliui surengta Konstituciniam Teismui (KT) pripažinus jį sulaužius priesaiką ir šiurkščiai pažeidus Konstituciją, kai balsavo už greta sėdėjusį kolegą socialdemokratą Liną Jonauską.

Parlamento vadovė priminė, kad Seimas ne pirmą kartą balsavo už parlamentaro mandato panaikinimo dėl tokio pažeidimo kaip balsavimas už kitą parlamentarą ir šį kartą „Seimas apsisprendė taip ir parodė, kad KT išvada nėra tušti žodžiai“. 

REKLAMA
REKLAMA

2010 metais dėl to, kad Seime balsavo už tuo metu užsienyje buvusį kolegą Liną Karalių, surengta apkalta ir tai dariusiam Aleksandrui Sacharukui, ir pačiam L. Karaliui. Tuomet po balsavimo L. Karalius prarado parlamentaro mandatą, o A. Sacharukui kelių balsų persvara pavyko jį išsaugoti.

REKLAMA

Pirmadienį už tai, kad P. Gražulio mandatas būtų panaikintas, balsavo 86 Seimo nariai, aštuoni buvo prieš ir keturi susilaikė. Mandatui panaikinti reikėjo, kad per slaptą balsavimą už tai būtų ne mažiau kaip 85 parlamentarai iš 141. 

Konstitucijoje įtvirtinta, kad asmuo, kuriam Seimas už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą arba priesaikos sulaužymą apkaltos proceso tvarka panaikino jo Seimo nario mandatą, gali užimti Konstitucijoje nurodytas su priesaikos davimu susijusias pareigas, kai nuo mandato panaikinimo yra praėję ne mažiau kaip 10 metų.

REKLAMA
REKLAMA

Liks politikoje

P. Gražulis po balsavimo teigė liksiantis politikoje – toliau bus Tautos ir teisingumo partijos vadovui bei kandidatuos į Europos Parlamentą.

Antradienį, gruodžio 19 dieną, buvo suplanuotas dar vienas balsavimas dėl P. Gražulio mandato panaikinimo, po kurio jis būtų išsaugojęs galimybę kandidatuoti, tačiau jo jau nebeprireiks. Antra apkalta šiam Seimo nariui buvo inicijuota dėl įsiteisėjusio apkaltinamojo teismo nuosprendžio baudžiamojoje byloje, politikas joje nuteistas dėl piktnaudžiavimo.

Mišriai Seimo narių grupei priklausiusio P. Gražulio vieta parlamente iki kadencijos pabaigos liks neužimta, nes šis politikas išrinktas vienmandatėje apygardoje. Likus mažiau nei metams iki eilinių Seimo rinkimų nauji rinkimai vienmandatėje apygardoje nerengiami.

Seimas dar ir reputaciją turi? Čia turbūt tie kas seime sėdi taip mano?
Apie reputaciją prakalbo boba iš nusikaltėlių pardavinėjusių Lietuvą už kyšius grupuotės.
''Jeigu kalbame apie valstybei padarytą žalą ir reputaciją, tai vėl, matyt, retorinis klausimas, kas daugiau valstybei padaro žalos ir reputacijai labiau kenkia, ar tas P. Gražulio mygtukas, ar Seimo pirmininkė, kuri kartu yra ir nuteistos partijos pirmininkė?""
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų