REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime dar vakar užvirus aistroms dėl pateiktų Konstitucijos pataisų, kuriomis neva siekiama leisti Lietuvoje kurti NATO karines bazes ir kviestis į pagalbą sąjungininkų pajėgas. Pataisų iniciatoriai mano, kad tai šiuo metu būtų neteisėta.

REKLAMA
REKLAMA

Konservatorė Rasa Juknevičienė portalui „Balsas.lt“ sakė esanti ypač nustebusi, kad po iniciatyva pasirašė buvęs užsienio reikalų ministras Antanas Valionis ir Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas Justinas Karosas. „Kai 31 Darbo partijos, Tvarkos ir teisingumo bei Valstiečių liaudininkų atstovai kreipėsi į Konstitucinį Teismą abejodami ar NATO pagalba Lietuvai būtų teisėta, šių dviejų „didžiųjų valstybininkų“ partijos tokią iniciatyvą pasmerkė. Kam smerkti, jei patys dabar dar tą patį ir dar blogiau. Gal tie ponai gali pasakyti kur NATO, kaip organizacija turi savo karines bazes? Jas paprastai turi amerikiečiai ar kuri kita atskira šalis. Pagal pateiktas pataisas to nebegalėtų būti. O kai su steigiamomis Europos Sąjungos greitojo reagavimo pajėgiomis?“, - klausė parlamentarė, abejodama ko iš tiesų siekiama šia iniciatyva.

REKLAMA

Socialliberalas Antanas Valionis sakė, jog Konstitucinis Teismas yra normali Lietuvos institucija ir kreiptis į ją nėra joks nusikaltimas. „Tuomet, kai 31 Seimo narys tą padarė, išties kilo įtarimų, kad jų tikslas – blokuoti galimą NATO pagalbą Lietuvai. Manau, kad reikia nepalikti neaiškumų ir Seime diskutuoti šiuo klausimu, kad išsklaidyti abejones. Juk anos iniciatyvos autoriai dabar teigia, kad tenori tik sutvarkyti konstitucines normas“, - sakė parlamentaras.

REKLAMA
REKLAMA

A.Valionis, nuogąstavimus, jog siūlomos formuluotės neleistų steigti atskirų sąjungininkų bazių ar veikti šalyje Europos Sąjungos greitojo reagavimo pajėgoms teigė, jog tai tik diskusijos pradžia. „Tegul oponentai pateikia savo pakeitimus šioms pataisoms ir dėl formuluočių kalbėsimės. Tam, kad priimti Konstitucijos pataisas yra labai sudėtinga ir ilga procedūra, tad galima viską aptarti, išsiaiškinti ar jų tikrai reikia“, - sakė parlamentaras.

A. Valionis taip pat siūlė nebandyti „suspausti visų parlamentarų į vieną trečdalį visos Lietuvos“. „Yra trečdalis žmonių, kuris nebalsuoja, trečdalis, kuris balsuoja už konservatorius ir socialdemokratus, yra dar trečdalis, kurį visada priskiriame populistams, prorusiškoms jėgoms ir pan. Tokiu buvo apšauktas ir Artūras Paulauskas, paskui Rolandas Paksas ir t.t. Tas trečdalis žmonių su savo požiūriu niekur nedings“, - samprotavo A. Valionis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 „Balsas.lt" primena, kad 2003 03 17 LR Užsienio reikalų ministras Antanas Valionis išsiuntė laišką NATO Generaliniam sekretoriui, patvirtinantį Lietuvos pasiryžimą prisiimti visus įsipareigojimus, kylančius iš NATO sutarties, ir pasirengimą siekti atitikimo NATO reikalavimams. Jame išdėstyti Lietuvos kaip būsimosios Aljanso narės įsipareigojimai ir jų įgyvendinimo grafikas politinėje, ekonominėje, karinėje, išteklių, saugumo ir teisės srityse.

Liberalcentristas ir NATO komisijos narys Jonas Čekuolis portalui „Balsas.lt“ sakė nepasirašęs po minėta iniciatyva ir laikąs tokius žaidimus pavojingais. „Manau, kad su Konstitucija kaip tik dabar viskas yra tvarkoje, ji leidžia daryti tai, ko mums reikia. Negi mes dabar imame abejoti Oro policijos misijos teisėtumu? Konstitucija nėra įstatymas, kuris viską turėtų detaliai reglamentuoti. Nebūtina su tuo žaisti ir ypač dabar“, - sakė J. Čekuolis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų