REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar su Prezidentės patarėjais teisės, nacionalinio saugumo ir socialinės politikos klausimais susitikę Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo vadovai siūlo įstatyme Vidaus tarnybos statute nustatyti sąrašą pareigybių, kurias einantys pareigūnai ligos laikotarpiu gautų visą darbo užmokestį, o ne 80 ir 40 procentų, kaip dabar siūlo Seimas.

REKLAMA
REKLAMA

Tai galėtų būti patruliai, ugniagesiai, pasieniečiai, operatyvinį darbą dirbantys pareigūnai ir kiti, kurie susiduria su padidėjusio pavojaus sąlygomis.

REKLAMA

Pasak profesinių sąjungų atstovų, jei Seimo narių R.Dagio ir V.Margevičienės pasiūlytos ir Seimo priimtos pataisos galiotų šiuo metu, trys ugniagesiai, kurie užvakar Kupiškio rajone gavo šilumos smūgį gelbėdami žmonių turtą, jau nuo šiandienos gautų tik ketvirtadalį savo atlyginimo, nes jie ilgiau kaip tris dienas bus nedarbingi.

„Mes pritariame, kad situacija kai pareigūnas suserga kasdamas bulves nėra pakankama, kad sunkmečiu už tai būtų atlyginama šimtu procentu, bet mes nepritariame ir tam, kad pareigūnas, gelbėdamas kitus ir dėl to nukentėjęs nuo nusikaltėlių ar nuo stichijos, nukentėtų dar kartą nuo valstybės,“- teigiama profesinių sąjungų pareiškime.

REKLAMA
REKLAMA

Susitikime su Prezidentės patarėjais pareigūnai pateikė ir daugiau pavyzdžių, pagrindžiančių, kad kai kurias pareigas einantiems pareigūnams nedarbingumo laikotarpis būtų kompensuojamas šimtu procentu: pavyzdžiui, praėjusį savaitgalį Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas ilsėdamasis su šeima prie Žaltyčio ežero išgelbėjo 2 skęstančių žmonių gyvybes: mergaitės ir merginos, kai kiti poilsiautojai vien tingiai stebėjo, kas vyksta.

Prieš metus, taip pat ne tarnybos metu, pajūryje su šeima vasarojantis Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnas Vidmantas Sova, pamatęs skęstančius žmones, suskubo į pagalbą, gelbėdamas kitus jis nuskendo. Neseniai nuo kontrabandininkų šūvių nukentėjo tarnybą vykdantys pasieniečiai. Tik po kelių metų bylinėjimosi ir ilgo gydymo pareigūnei, apsikrėtusiai ir susirgusiai tuberkulioze įtariamojo apklausos metu, pavyko gauti kompensaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei pareigūno pareiga yra rizikuoti net ir tada, kai kitų profesijų žmonės to nedarytų, tai valstybės pareiga užtikrinti, kad pareigūnas rizikuodamas patirtų kuo mažiau žalos,“ - teigia Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkas Vytautas Lamauskas.

NPPSS vadovai R.Dagio ir V.Margevičienės teiktas pataisas vadina makabriškomis, kurios nedera net su elementariu žmoniškumu, nekalbant jau apie tai, kad įstatymas, manipuliuojant teisėkūros procedūromis, priimtas per parą ir išvengiant diskusijų su visuomene.

Priminsime, kad liepos 2 d., paskutinę Seimo sesijos dieną, Seimas per 1 dieną pateikė svarstyti ir žaibiškai priėmė Vidaus tarnybos statuto 41 straipsnio pakeitimo įstatymą, kuriuo keičiamas ligos ir motinystės išmokų teisinis reguliavimas. Pareigūnų profesinės sąjungos prašo šį vetuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų