naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sureagavo į situaciją Klaipėdoje, kai prie vienos iš ligoninių nusidriekė gyva pacientų eilė. Matydamas milžiniškos eilės nuotraukas, ministras neslepia – akivaidžiai matomos „visos sisteminės šalies sveikatos sistemos bėdos“.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sureagavo į situaciją Klaipėdoje, kai prie vienos iš ligoninių nusidriekė gyva pacientų eilė. Matydamas milžiniškos eilės nuotraukas, ministras neslepia – akivaidžiai matomos „visos sisteminės šalies sveikatos sistemos bėdos“.

REKLAMA

Klaipėdiečiai stebėjosi antradienio rytą prie Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) filialo išvydę nusidriekusią milžinišką gyvą žmonių eilę. Gyventojai susirinko tam, tam galėtų užsiregistruoti eilei patekti pas gydytoją kardiologą. Gydymo įstaiga aiškina daranti viską, kad palengvintų registracijos procesą, tačiau pripažįsta – tokios apgulties nebuvo seniai.

Kaip pasakojo vaizdo prie KUL filialo Jūrininkų ligoninės nuotrauka su portalu tv3.lt pasidalinusi moteris, ryte prie įstaigos rikiavosi milžiniška gyva žmonių eilė. Iš viso tuo metu eilėje į eilę „talonėliui“ pas gydytoją gauti sistemoje buvo net 700 žmonių. Vakarop situacija negerėjo – jau laukė virš 800 žmonių. Tiesa, lauke jie jau nebestovėjo, tačiau stojo į „virtualią eilę“.

REKLAMA

Įspūdingos eilės nuotraukas pamatė ir A. Dulkys.

„Pažvelgus į nuotraukas, galima pagalvoti, kad VšĮ Klaipėdos  jūrininkų ligoninės kardiologai yra patys geriausi Lietuvoje. Tik aišku, jų laukia ne 700, kaip parašyta, o apie 70 pacientų. 

REKLAMA

Vis tiek įspūdinga. Bet man asmeniškai šiose nuotrauka įspūdingos ne savo eilėmis, o tai, kad jose telpa visos sisteminės šalies sveikatos sistemos bėdos, kurios per ilgus metus buvo užleistos ir kurias privalu išspręsti. Kaip dažniausiai įprasta, Lietuvos gydymo įstaigų vadovai, iškilus viešumoje klausimams, tyli. Teks vėl man“, – feisbuke rašė ministras.

Kyla klausimas, kodėl atsirado ši didžiulė eilė. Pasirodo, šitaip žmonės stoja į išankstinę registraciją pas kardiologus, nes kai kurių konsultacijų tenka laukti mėnesiais. 

REKLAMA

Ministras pateikė kelias priežastis, dėl ko galėjo susidaryti tokia situacija.

„Valstybinė ligonių kasa nesuteikia pakankamai kvotų ligoninei kardiologo konsultacijai, todėl greitai užsipildo vietos.

Elektroninėje išankstinės registracijos sistemoje nėra galimybės užsiregistruoti išankstinei eilei, todėl žmonės turi stoti į „gyvą“ eilutę, kad galėtų užsiregistruoti jai. 

Pacientai renkasi konkretų kardiologą, – matyt tikrai Klaipėdos specialistai vieni geriausių, – todėl pas vienus specialistus laukai šimtai pacientų, pas kitus laisvų laikų kitą savaitę pilna. Nepatingėjau, specialiai įlindau į Esveikatą pažiūrėti, kokia situacija kituose miestuose, tarp jų ir aplinkiniuose, įrodymai kaip ant delno. 

REKLAMA
REKLAMA

Patys kardiologai teigia, kad trečdaliui pas juos patekusių pacientų užtektų pirminės grandies, tai yra šeimos gydytojų konsultacijos. Tik perduodu kardiologų žinutę“, – vardijo A. Dulkys.

Savo įraše ministras atsiprašė lauke šalusių žmonių ir tikino, kad šią bei panašias situacijas imsis kuo greičiau spręsti. Vis dėlto pokyčiai per naktį neateis.

„Matau aibę sisteminių bėdų, dėl kurių žmonės priversti šalti ir dėl to jų atsiprašau. Imsiuosi lukštenti vieną po kito visas išvardintas situacijas, kad nebeliktų sovietmetį primenančio relikto ir nereikėtų klaipėdiečiams savo laiką gaišti eilėse. 

Pokyčiai reikalauja laiko, bet jie galėjo prasidėti ir anksčiau, jei ligoninės vadovybė būtų informavusi apie situaciją. Problemas reikia spręsti, o ne nuo jų slapstytis. Ką gi, geriau vėliau nei niekada“, – teigė A. Dulkys

Ministrėli nebadykit pirštais , o pradėkit dirbti savo darbą, ar su kompetencija tamsta esate susipykęs?. At tik skaičiuoti eilėje stovinčius ligonius tesugebat?
Dievas duos žandą Dulkiui
Dievas duos žandą Dulkiui
Linkiu Dulkiui patirti tai, ką žmonės prisikentėjo per jo debilišką 2020-2023 m valdymą
p.Dulky, seniai laikas atsistatydinti ir nešdintis iš ministerijos su visomis savo pertvarkomis, o ne postringauti apie "įsisenėjusias bėdas, kurias reikia spręsti". Žiūrite į nuotrauką, skaičiuojate eilėje stovinčius žmones ir džiaugiatės, kad jų ne 700 (kaip sako žurnalistati), o tik 70 (kaip suskaičiavote jūs). Juokas, ne eilė...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų