Paluckui sužibo viltis – balsai Utenos apygardoje bus perskaičiuoti dar kartą

Vyriausioji rinkimų komisija nusprendė antrą kartą perskaičiuoti Seimo rinkimų balsus Utenos vienmandatėje apygardoje. Ten antrajame rinkimų ture grumėsi konservatorių kandidatas Edmundas Pupinis ir socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas.

Tai bus jau antrasis šios apygardos balsų perskaičiavimas. Tiesa, šįkart jis bus vykdomas ne Utenoje, o Vilniuje. Perskaičiavimas įvyks penktadienį.

„Bandoma išpūsti iš tos istorijos burbulą, neva ten kažkas vyko. Mūsų reikalas yra visas tas abejones nupūsti ir pašalinti“, – posėdyje kalbėjo VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė

Toks VRK sprendimas priimtas gavus Lietuvos socialdemokratų partijos prašymą perskaičiuoti balsus, kilus abejonių, ar pirmasis perskaičiavimas buvo skaidrus.

Socialdemokratams kilo įtarimu dėl to, kad pirmą kartą perskaičiuojant balsus dalyvavo Utenos apygardos komisijos pirmininkė Rolanda Gudynienė, kuri taip pat yra E. Pupinio padėjėja Seime. Ji posėdyje pripažino neišvengusi klaidų ir savo darbą galėjusi padaryti geriau.

„Pastarosiomis dienomis viešojoje erdvėje prasidėjo įvairios spekuliacijos, buvo mestas šešėlis ant apygardos rinkimų komisijos pirmininkės ir, matyt, visos balsų perskaičiavimo komisijos, kad galimai kažkas vyko ne taip“, – sakė L. Matjošaitytė.

Ji pati sakė neturinti abejonių, kaip buvo skaičiuojami balsai pirmo perskaičiavimo metu. Komisijos pirmininkei antrino ir kiti komisijos nariai, stebėję balsų perskaičiavimą.

Tačiau VRK narė Aistė Žilinskienė pastebėjo, kad perskaičiavimas turėtų būti vykdomas dėl akivaizdaus interesų konflikto.

„Paaiškėjus aplinkybėms dėl interesų konflikto, kuris yra akivaizdus, mano galva, kada sieja darbiniai santykiai kandidatą ir balsų organizavimo komisijos pirmininkę, tai perskaičiavimas yra būtinas“, – sakė A. Žilinskienė.

Galutinis rinkimų Utenos apygardoje rezultatas – 7076 balsai už E. Pupinį ir 7071 balsas už G. Palucką. Rinkimų naktį abu kandidatai surinko lygų balsų skaičių – po 7075 balsus.

Galutinius Seimo rinkimų rezultatus planuojama tvirtinti šeštadienį.


Rašyti komentarą...
Įdomu
2020-10-29 17:41:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kur dingo 3 balsai?
Atsakyti
-1

G
Gintaras
2020-10-29 18:12:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pas mus rinkimai ne ką skiriasi nuo Baltarusijos rinkimų. Tai be antspaudų biuleteniai, tai dingę, tai kitur įsimaišę, o gal nespėti pakeisti kitais. Vienus išėmė, kitus turėjo padėti... Nieko nežinome, kas ten vyksta iš tiesų.
Atsakyti
-4

G
Garbanele
2020-10-29 17:19:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kam komentuoti jei ne viską galima?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų