Paluckas apie valdančiųjų darbus: situacija yra tikrai dramatiška

Opozicinių socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas šeštadienį pareiškė, kad valdantieji politikai neteko įtakingų visuomenės grupių pasitikėjimo.

„Jiems pavyko suplėšyti į skutelius pasitikėjimo saitus su įtakingomis visuomenės grupėmis“, – partijos tarybos posėdyje Vilniuje sakė G. Paluckas.

„Situacija yra tikrai dramatiška ir jau seniai taip nebuvo, kad visos įtakingiausios visuomenės grupės planuotų streikus ir protestus“, – pridūrė jis.

Pasak politiko, susiklosčiusią situaciją reikės taisyti ne tik dabartiniems valdantiesiems, bet ir kitai valdžiai po 2020 metais vyksiančių Seimo rinkimų.

G. Paluckas sakė, kad partija turės pasiūlyti sprendimus pagerinti smulkių ir vidutinių ūkininkų, taip pat švietimo sektoriaus padėčiai.

„Mes užsižaidėme bandydami prispausti didžiuosius ūkininkus arba oligarchus, bet kai šaudai iš patrankos, kenčia ne tik pilies mūrai, bet ir tie, kas po tais mūrais. Smulkieji ūkiai išgyvena didelę krizę ir atskirtis šiame sektoriuje yradidelė“, - tvirtino socdemas.

Jis taip pat teigė, kad pagrindinė Lietuvos problema yra, jog daugelis žmonių, nors ir moka mokesčius, už daug viešųjų paslaugų vis tiek turi mokėti dar kartą.

„Kai mes šnekame apie paramą apie vidurinei klasei ir jų pajamų didinimą, pirmiausia pamėginkime sumažinti jų išlaidas. Jei į privačias įstaigas mes toliau pumpuosime viešuosius pinigus, tai valstybinių mokyklų tinklui visada bus mažai“, - kalbėjo G. Paluckas.

Svarsto apie valstybinį banką

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderis taip pat skatino diskutuoti apie valstybinio plėtros banko steigimą.

Pasak jo, tokio banko reikia dėl mažėjančių bankų paslaugų pasiūlos ir verslo kreditavimo problemų.

G. Paluckas teigė, kad dėl per didelės koncentracijos nauji bankai į Lietuvą neateina, o esantys kelia palūkanas arba atsisako skolinti smulkiam ir vidutiniam verslui, stengdamiesi išvengti galimos papildomos rizikos ekonominio nuosmukio metu.

REKLAMA

„Verta, tikrai verta kalbėti ir svarstyti apie valstybinį plėtros banką, (...) kuris pirmiausia užtikrintų kapitalo prieinamumą smulkiam ir vidutiniam verslui“, – kalbėjo G. Paluckas.

Jis taip pat kritikavo Lietuvos užsienio politiką dėl Baltarusijoje, Astrave, baigiamos statyti atominės elektrinės.

„Mūsų izoliacinė užsienio politika privedė prie to, kad šiandien skaičiuojame, kada ten atveš radiacinį kurą, bet tuo metu neturime jokio techninio ryšio, kaip realiu laiku stebėti tai, kas ten vyksta“, – teigė LSDP pirmininkas.

Ruošiasi rinkimams

G. Paluckas partiečiams taip pat sakė, kad kitų metų Seimo rinkimuose LSDP dalyvaus savo jėgomis ir su kitomis partijomis į koalicijas neis.

„Mes patys esame stiprūs, turime idėjų ir esame pajėgūs įtikinti žmones, kad verta mumis pasitikėti“, – sakė politikas.

Tačiau jis paragino kolegas „nesirgti uždarumo liga“ ir nesibaiminti į rinkiminius sąrašus priimti žmonių iš tų visuomenės grupių, kurių pasitikėjimo partija tikisi sulaukti.

Partijos lyderis neigė žiniasklaidos pranešimus, kad derasi su premjeru Sauliumi Skverneliu dėl jo dalyvavimo rinkimuose kartu su socdemais.

G. Paluckas pareiškė nežinantis, ką darys S. Skvernelis. Jis tvirtino susitinkantis su premjeru pasikalbėti apie politiką, tačiau sakė, kad „pokiliminių žaidimų nežaidžiame“.

„Kaip bus toliau, pamatysime, tačiau bet kokius sprendimus mes priiminėsime čia“, – tikino socialdemokratų pirmininkas.

Šiuo metu už socialdemokratus rinkimuose balsuotų 8,2 proc. rinkėjų, rodo šeštadienį dienraštyje „Lietuvos rytas“ paskelbta „Vilmorus“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa. Naujausioje reitingų lentelėje partija yra trečioje vietoje po konservatorių ir „valstiečių“.

G. Paluckas perspėjo, kad gerėjančios partijos pozicijos neturi skatinti per didelės euforijos.

„Tuo dalyku nesirkime, esame jau padarę klaidų, kai iš tribūnų dėjome sau ir tris, ir keturias, ir penkias vietas Europos Parlamente, bet po to teko grįžti į realybę“, – sakė politikas.

„Nesvarbu, ką sako reitingai, nesvarbu, ką šneka žurnalistai ir politologai, darbą padaryti vis tiek reikės“, – pridūrė jis.

Seimo rinkimai vyks kitų metų spalį.


Rašyti komentarą...
K
Kaplūnas
2019-11-23 16:28:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Palucko situacija yra juokingai graudi, t.y. komiška. Atrodo, kad SD partiją sudaro kaplūnai ir puliardės. O didysis kaplūnas Paluckas gali greitai mėgautis raudonuoju kečiupu.
Atsakyti
0

A
Andryla
2019-11-23 21:00:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai neteko oligarchu ir banditeliu pasitikejimo kuriems Paluckiokas su lenzberginiais slepetes nesioja....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų