• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Palanga pagerbė Nobelio premijos laureatą Josifą Brodskį – poeto vardu pavadintas tiltas per Rąžę, pranešė savivaldybė.

REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienio popietę ta proga surengta neįprasta ceremonija – ant tilto buvo padėtos keturios taurės su vandeniu iš poeto gyvenimą lydėjusių upių – Nevos, Tibro, Jordano ir Vilnios. Aidint specialiai renginiui sukurtai kompozicijai „Poetai visuomet pareina į vietas, kurias apdainavo“, keturių upių vanduo išpiltas į Rąžę.

REKLAMA

Ceremonijos dalyviai išgirdo ir pačio poeto balsą – per garsiakalbį buvo paleistas įrašas, kuriame J.Brodskis skaito eilėraštį „Kuo tik manęs nekaltino. Nebent...“. Nuskambėjus paskutiniam eilėraščio žodžiui, atidengta poeto atminimo lentelė.

„Gera ir džiugu, kad Palanga pamini vieno iš geriausių poetų, skyrusio jai savo eilėraščių, atminimą“, – sakė artimas J.Brodskio bičiulis ir bendražygis profesorius Tomas Venclova.

REKLAMA
REKLAMA

Jis atkreipė dėmesį, kad J.Brodskis Palangoje lankėsi dar nebūdamas Nobelio premijos laureatas.

„Lankėsi J. Brodskis ir šiose vietose, tai yra, dabartinėje J.Basanavičiaus gatvėje, viename iš savo eilėraščių mini skulptūrą „Jūratė ir Kastytis“. Savo kūryboje Palangai jis skyrė mažiausiai keletą eilėraščių“, – akcentavo T.Venclova.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Su siūlymu įamžinti Nobelio premijos laureato atminimą jo vardu pavadinant vieną iš tiltų per Rąžę į Palangos miesto savivaldybę kreipėsi keletas šaliai nusipelniusių asmenų: Lietuvos PEN centro prezidentas Herkus Kunčius, profesoriai Ramūnas Katilius bei Tomas Venclova, Lietuvos kinematografininkų sąjungos narys Pranas Morkus, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas.

REKLAMA

Iki tol buvęs bevardis tiltas per Rąžę J.Brodskio atminimui įamžinti pasirinktas ne atsitiktinai – viešėdamas Palangoje, šioje miesto dalyje poetas itin mėgo lankytis.

Žydų kilmės rusų poetas J.Brosdkis Lietuvoje lankėsi septynis kartus, pirmą kartą jis atvyko 1966-ųjų rugpjūtį. Tuo metu poetas maždaug savaitę praleido Palangoje. J.Brodskis gyveno grafų Tiškevičių rūmų pusrūsyje, kur buvo įrengtas bendrabutis kuriamo Gintaro muziejaus darbuotojams. Antrą kartą Palangoje jis lankėsi 1968-ųjų sausį.

REKLAMA

Šias viešnages mena J.Brodskio eilėraštis apie Palangą „Konjakas grafine – lyg gintaras tamsus“ (1967 m.), eilių ciklai „Lietuviškasis divertismentas“ (iš septynių eilėraščių – vienas apie Palangą).

J.Brodskis gimė 1940 m. gegužės 24 dieną tuometiniame Leningrade (Sankt Peterburge). 1987 metais jam Stokholme buvo įteikta Nobelio premija. Poetas mirė 1996 metų sausio 28 dieną. Jis palaidotas Venecijos San Mikelės kapinėse.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų