Pacientai pas specialistus galės patekti paprasčiau

Siekdamas mažinti šeimos gydytojų darbo krūvį, taupyti pacientų ir medikų laiką bei mažinti eiles pas gydytojus ir biurokratinę naštą sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis patvirtino siuntimų konsultacijoms ir brangiems tyrimams tvarkos aprašo pakeitimus. Pakeitimai numato, kad šeimos gydytojas, siųsdamas pacientą konsultacijoms pas kelis specialistus į tą pačią įstaigą, gali rašyti vieną siuntimą, o ne kiekvienam specialistui atskirai, kaip buvo reikalaujama iki šiol.

Pagal Valstybinės ligonių kasos duomenis, per pastaruosius metus šeimos gydytojai išdavė beveik 900 tūkst. siuntimų. Siųsdamas pacientą konsultacijai pas kelis skirtingos profesinės kvalifikacijos gydytojus specialistus, šeimos gydytojas privalėjo pildyti atskiras siuntimo formas. Kiekvienos jų užpildymui reikia vidutiniškai 15 min. Ministro V. P. Andriukaičio inicijuoti pakeitimai numato, kad siunčiant pacientą pas skirtingus gydytojus specialistus konsultacijai ar atlikti brangiųjų tyrimų bei procedūrų į vieną gydymo įstaigą, kurioje pacientui užvedama viena Ambulatorinė asmens sveikatos istorija, išduodamas vienas siuntimas.

REKLAMA

Specialistai įsitikinę, kad taip pat biurokratiją mažins, pacientų ir gydytojų laiką taupys nuo lapkričio 1 d. įsigaliosianti Pacientų, sergančių lėtinėmis ligomis, ilgalaikio stebėjimo tvarka. Joje numatyta, kad lėtinėmis ligomis sergantys vaikai ir suaugę pas gydytoją pateks paprasčiau, be kas kartą rašomo šeimos gydytojo siuntimo. Tuo pačiu ilgalaikio stebėjimo tvarką nustatančiu sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintas ir sąrašas ligų, kuriomis sergantiems žmonėms reikalingas toks stebėjimas. Tai didelį šalies gyventojų mirtingumą sukeliančios lėtinės ligos: onkologiniai susirgimai, nervų, kraujotakos sistemų sutrikimai, tuberkuliozė, taip pat įvairūs endokrininiai, pulmonologiniai, alergologiniai susirgimai. Naujajame teisės akte pagal ligas numatyta stebėjimo trukmė, lankymosi pas specialistus periodiškumas.

Ateityje galimybę patekti pas gydytoją specialistą pacientams dar labiau palengvins rengiami Sveiktos sistemos įstatymo 49 straipsnio pakeitimai. Pagal juos, pacientas, susirgęs kai kuriomis ūmiomis ligomis, galės į specialistą kreiptis tiesiogiai, be šeimos gydytojo siuntimo.

Pasak ministro V. P. Andriukaičio, siuntimų išrašymo tvarką buvo būtina peržiūrėti.

Šeimos gydytojai, bepavirstantys raštininkais, buvo apkrauti nelogiškais reikalavimais tą patį rašyti į kelis siuntimus skirtingiems specialistams. Tačiau ties šiais sprendimais nesustosime, žingsnis po žingsnio mažinsime popierizmą tam, kad gydytojas kuo daugiau laiko skirtų pacientui“, – sako V. P. Andriukaitis.


Rašyti komentarą...
s
suspėjo
2014-06-15 20:50:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
puiku, nors kažką Andriukaitis suspėjo padaryti (žinoma, jei tai bus įgyvendinta). Nors kažkiek tvarkos į tą siaubingą chaosą įneštų. Bet jei neklystu, jį išvaro dirbti ES komisaru, nes labai jau didelius pinigus palietė - farmacininkų. Tų tai plikomis rankomis nepaimsi
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų