Šiandien (ketvirtadienį) Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras Saulius Striauša, teisme kaltinantis dabar jau buvusį Šakių rajono policijos patrulių būrio vadą Vytautą Demenių (55 m.) dėl padarytos avarijos, per kurią žuvo Šakių savivaldybės Lukšių miestelio nepilnametis gyventojas Jonas Š. (14 m.), vietos gimnazijos mokinys, prašė teismo pripažinti V. Demeniaus kaltę ir skirti jam aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Žurnalistai padarė poveikį?

Didžiausia bausmė, kokia pagal Lietuvos baudžiamąjį kodeksą gresia asmeniui, neblaiviam padariusiam avariją ir pražudžiusiam vieną ar kelis žmones, yra 10 metų gyvenimo už grotų.

Po teismo posėdžio prokuroras S. Striauša „Balsui.lt“ patikslino, kad jis siūlo siųsti V. Demenių, kai jis bus nuteistas, ne į Pravieniškių pataisos namus-atvirąją koloniją, kur dažniausiai bausmę atlieka mirtinus eismo įvykius sukėlę nuteistieji, bet į tikrus pataisos namus, iš kurių savaitgaliais neišleidžiama namo.

V. Demenių ginanti advokatė Aušra Ručienė, apibendrindama teismo darbą savo baigiamąja kalba, teigė, kad tokia griežta bausmė jos ginamajam siūloma tik dėl to, jog „įvykis nuo pat pradžių sukėlė ypatingą visuomenės susidomėjimą, o spaudos ir televizijos žurnalistai padarė poveikį tyrimui“. „Vien dėl to šioje byloje trūko objektyvaus tyrimo“, - sakė A. Ručienė.

REKLAMA

Promilės – nuo mikstūrų?

Advokatės teigimu, nei iki teismo, nei teismo posėdžiuose liko neįrodyta, kad V. Demenius avariją sukėlė sąmoningai, pažeisdamas Kelių eismo taisykles, nes vairuojant jam staiga sustreikavo sveikata, jis buvo laikinai praradęs sąmonę ir negali atsakyti už savo veiksmus, kurių negalėjo valdyti. Taip pat, advokatės teigimu, liko neįrodyta, kad policininkas tyčia pabėgo iš avarijos vietos - esą jis po susidūrimo su dviratininku buvo sustojęs ir išlipęs iš savo automobilio, bet sužaloto paauglio, nublokšto į pakelės žoles, nematė. Neįrodyta ir tai, kad policininkas vairavo būdamas neblaivus, o alkoholio promilių dalelės (0,25) V. Demeniaus šlapime likusios nuo spirito pagrindu pagamintų ir po avarijos jo vartotų mikstūrų.

„Prašau teismo skirti mano ginamajam bausmę, nesusijusią su laisvės atėmimu“, - teisme teigė A. Ručienė.

Prokuroras S. Striauša savo baigiamojoje kalboje teigė atvirkščiai: įrodymų, jog V. Demenius avariją padarė būdamas neblaivus ir pabėgo iš įvykio vietos, pakanka. Tai – ir liudininkų parodymai, ir toksikologinės ekspertizės išvados (alkoholio liekanos šlapime).

Ne recidyvistas

Advokatė A. Ručienė taip pat stebėjosi, kodėl V. Demenius, turintis rimtų širdies veiklos problemų, jau kone penkis mėnesius laikomas suimtas, lyg būtų koks recidyvistas. „Juk jis turi rūpestingą šeimą, namus, turi gydytis, bandyti atlyginti dalį nukentėjusiųjų pareikšto ieškinio, be to, yra teigiamai charakterizuojamas.

Advokatė savo kalboje nepriminė, kad 32 metus Šakių policijoje dirbęs ir po mirtinos avarijos šiemet gegužę iš tarnybos išmestas V. Demenius 1991 metais buvo nubaustas griežtu papeikimu už girtavimą tarnyboje, o namiškių ir pažįstamųjų liudijime (bylos medžiagoje) užfiksuota, kad stiklelio jis nevengdavo ir pastaruoju metu iki avarijos.

Diskusijų sukėlė ir nukentėjusiųjų civilinio ieškinio dydis. Šie žmonės (žuvusio berniuko tėvai turi dar tris vaikus, kurie iki šiol sunkiai išgyvena brolio, anot mamos, „gyvsidabrio, kurio dabar visiems labai trūksta“, netektį) pareiškė per 596 tūkstančių litų ieškinį turtinei ir moralinei žalai atlyginti. Advokatė A. Ručienė teigė, kad tai labai didelis ieškinys, sprendžiant pagal kitus pavyzdžius teismų praktikoje, o pats V. Demenius sakė galįs atlyginti tik maždaug 50 tūkstančių litų ieškinį.

REKLAMA

Nuosprendis – lapkričio 7-ąją

„Buvau tikrai blaivus, - tardamas paskutinį žodį, kartojo V. Demenius. – Sąmoningai avarijos nepadariau. Sąmoningai nepabėgau iš įvykio vietos. Jeigu būčiau tai daręs sąmoningai, šiandien šio teismo nebūtų. (Tai reikėtų suprasti kaip vyro užuominą apie savižudybę. – aut.) Labai gailiuosi, kad taip išėjo, bet pakeisti nieko nebeįmanoma. Tai skaudus smūgis ir žuvusiojo šeimai, ir mano šeimai, kuri dabar pasmerkta kęsti visa tai.“


Rašyti komentarą...
.
...
2012-10-19 10:24:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Subinen jusu visos tos rasliavos komentaruose, niekas ju nemato cia. Norit ka pasakyti - eikit ir reiskites matomoj vietoj, prie teismo, prie policijos, prie seimo ar dar kur..
Atsakyti
0

U
Username
2012-10-18 18:04:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
ko verta lietuvos teisesauga ,zudantis zmones ir nenasanti atsokomybes ,
Atsakyti
0

R
Romas
2012-10-18 21:32:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ei, o gal ta advokatė teisi? Gal tikrai žmogus sublogavo ir taip viskas nutiko. Tai būtų didelė klaida tokį ligonį uždaryti į zoną.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų