• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liepa prasidėjo ne tik orų atvėsimu, tačiau ir ryškiais kritulių kiekio skirtumais, rašoma „Meteo.lt“ „Facebook“ paskyroje.

Liepa prasidėjo ne tik orų atvėsimu, tačiau ir ryškiais kritulių kiekio skirtumais, rašoma „Meteo.lt“ „Facebook“ paskyroje.

REKLAMA

Anot specialistų, Vakarų Lietuvoje lietaus debesys praėjusiomis dienomis lankėsi dažnai, o rytinėje šalies pusėje lietaus beveik nebuvo arba išmatuoti vos keli milimetrai.

„Remiantis šios dienos duomenimis, Lietuvoje vidutiniškai iškrito (13,1 mm) ~16 % liepos mėn. kritulių normos.

Liepos 1–4 d. (iki 9 val. ryto) laikotarpiu didžiausias kritulių kiekis išmatuotas:

  • Palangoje – 59,5 mm (74 % liepos mėn. normos)
  • Pagėgiuose – 49 mm (56 % mėnesio normos);
  • Leckavoje (Mažeikių r.) – 48 mm (59 %);
  • Šilutėje – 46 mm (54 %);
  • Kretingoje – 43,4 mm (59 %);

Mažiausiai kritulių iškrito:

  • Alytuje – 0,0 mm (0 % liepos mėn. normos);
  • Tabokinėje (Biržų r.) – 0,3 mm (<1 % mėnesio normos);
  • Elektrėnuose – 0,3 mm (<1 %);
  • Birštone – 0,3 mm (<1 %);
  • Marijampolėje – 0,3 mm (<1 %).

Remiantis dabartiniais skaičiavimais, iki pirmadienio, liepos 8 d., vakaro daug kur palis. Didesnė gausesnio lietaus tikimybė bus Rytų Lietuvoje, todėl šiuo metu susiformavę kritulių kiekio skirtumai tarp šalies rytų ir vakarų galop turėtų sumažėti“, – rašoma įraše.

Orai pažers siurprizų: Naglis Šulija įvardijo, kas laukia

Šiandien Lietuvoje buvo debesuoti su retais pragiedruliais orai, rytinėje šalies dalyje lijo.

„Artimiausią naktį daug kur palis neilgai trunkantis lietus, šį vakarą kur nors gali ir smarkokai. Diena bus debesuota, iš netvarkingai pasklidusių debesų daug kur palis. Perkūnija irgi galima.

Lietuvoje nusistovėjo vidutiniškai šilti orai. Artimiausią naktį atvės visur daugmaž vienodai, paryčiais bus apie 13–15 laipsnių šilumos. Rytoj oras šilti visai neskubės, įdienojus rytinėje šalies pusėje vyraus 20–22, vakarinėje pusėje – 18–20 laipsnių šilumos.

Kitaip tariant, orai bus drungni ir drėgni. Ir naktį, ir dieną daug kur palis, naktį kiek smarkiau, dieną dažniausiai lietus bus menkesnis, bet perkūnija vis tiek galima ir naktį, ir dieną. Naktį oras atvės iki 13–15, dieną rytinėje šalies pusėje šils iki 20–22, vakarinėje 18–20 laipsnių šilumos“, – sako N. Šulija.

Šeštadienį vietomis palis. Tos vietos bus daugiausia pajūryje ir šiaurės vakaruose. Kitur tikimybė menka. Naktį atvės iki 11–13, prie jūros bus 15–17, dieną šils iki 25–28 laipsnių šilumos.

„Sekmadienio naktį lietaus nenumatoma, bet ryte lietus prasidės prie jūros. Vėliau lietaus, vietomis smarkaus, su perkūnija, debesys nukeliaus per visą šalį ir kurį laiką lis visur. Naktis šilta, atvės iki 18–20 laipsnių, dieną rytinėje šalies pusėje prieš lietų dar spės įkaisti iki 28–30 laipsnių, bet vakarinėje dalyje iš karto bus gerokai vėsiau.

Ką gi, orai bus permainingi ir įvairūs, tačiau tikrai nenuobodūs. Planuojant savaitgalį į prognozes atsižvelgti tikrai pravers“, – sako sinoptikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų