Tad daržininkų darbai stojo, o paskubėję šiltnamius ir daržus susodinti anksčiau, dėl šalnų padarytos žalos, dabar turi viską persodinti iš naujo.
Gražūs agurkų daigai jau turėjo augti kažkieno šiltnamyje ir džiuginti būsimu derliumi. Tačiau kol kas tįsta vazonėliuose. Jie paruošti prekybai.
„Neparaginsi, kad šiandien atvežiau ir jūs nupirkit. Visi bijo tų šalnų, laukia kada sušils orai, kada pasibaigs šalnos“, – sakė daržovių augintoja Regina.
Ir baiminasi žmonės ne be pagrindo. Net pas patyrusius augintojus šalnos padarė savo. Aplink Miežiškius gegužės pradžioje naktimis šalo net iki 7 laipsnių, kai kur ir daugiau.
Kaip sako ūkininkė, blogiausia, kad augalus suklaidino staiga, bet neilgam sušilęs oras anksti pavasarį. Tuomet ir šoktelėjo daigai.
„Baisus pavasaris. Tokio pavasario neatsimenam, kad taip sušildytų, atšaldytų, vėl pašildytų. Stresą gauna augalai ne tik gamtoje lauke augdami, bet ir šiltnamiuose“, – sakė Regina.
Ruošiasi persodinti antrą kartą
Žodžių į vatą nevynioja ir Panevėžio ūkininkų turguje savo užaugintais daigais prekiaujantis Alvydas. Sako, kad dėl šalto pavasario žmonės neskuba sodinti daržų ir šiltnamių.
„Pasimeldžiam ir vėl važiuojam į turgų. Parduodam, parduodam kažkiek, bet tikrai nedaug. O būdavo, kad prakaitas bėga, pats gazas būdavo“, – tikino vyras.
Ne visiems pavyko išsaugoti anksčiau pasodintus daigus. Pasak augintojų, kai kurie daržus ir šiltnamius ruošiasi persodinti antrą kartą.
„Agurkai numirė, pomidorai nušalo, nes tikrai, šalčiai buvo arktiniai, kaip mes sakom. Neatsimenam per 20 metų auginimo tokio pavasario šalto“, – sakė daržovių augintoja Vilma.
Pasak augintojų, dėl šalto pavasario šiltnamius teko šildyti, tad ir daigus užauginti atsiėjo brangiau. Kai kurie dėl to ir daigų kainas kilstelėjo iki pusės euro.
Pavyzdžiui, Panevėžio ūkininkų turguje pomidorų daigas kainuoja 2 eurus, agurkų daigai iki 3 eurų.
Augintojai viliasi, kad brangiai ir sunkiai užaugintų daigų neteks išmesti. Tad meldžia, kad pagaliau įsivyrautų tikrasis pavasaris ir leistų daržininkams imtis įprastų darbų.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:

































































































































































































































