Vakar Seimo socialdemokratai ir „darbiečiai“ nesėkmingai bandė pasipriešinti valdančiosios koalicijos norui sunkmečiu dirbti, o ne tinginiauti.

Neeilinė sesija, sušaukta 49 parlamentarų parašais patvirtintu prašymu, kurį savo rezoliucija palaimino Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas, vakar buvo bandoma žlugdyti vos tautos išrinktiesiems baigus giedoti himną, rašo „Respublika“.

Bruko svetimas nuodėmes

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Valentinas Mazuronis pirmiausia reikalavo į darbotvarkę įtraukti reikalavimą, kad A. Valinskas asmeniškai atsakytų už Seimo turto švaistymą.

„Tvarkietis“ naujajai valdžiai bandė primesti buvusio Seimo užmojus leisti naujus milijonus Parlamento rūmų remontui ir naujų mersedesų įsigijimui.

Seimo vicepirmininkė Irena Degutienė turėjo kartoti jau įgrisusias, tačiau opozicijai dar nesuprantamas frazes, kad ir remontas, ir limuzinai - senosios valdžios užmačios.

I. Degutienei taip pat teko Parlamento senbuviui V. Mazuroniui aiškinti Seimo statuto subtilybes ir nuolat kartoti, kad savo siūlymus įtraukti į neeilinės sesijos darbotvarkę gali tik jos iniciatoriai.

Siūlė tinginiauti

Darbo partijos narys Kęstutis Daukšys vakar siūlė apskritai nutraukti neeilinės sesijos darbą, nes jis nežinantis, ko čia visi susirinko. Parlamentaro teigimu, sesijai visiškai nepasirengta, nes plenarinio posėdžio dalyviams pateikti kai kurie projektai, kurie dar nebaigti svarstyti net Seimo komitetuose.

REKLAMA

„Susirinkome nusiteikę dirbti, o darbo mums nėra“, - antrino socialdemokratė Birutė Vėsaitė. Ji kartu ėmėsi Seimą gąsdinti naujais neramumais: „Įstatymų projektų paketas nepilnas, reikia sėsti ir svarstyti, jei nenorime antros streikų bangos. Aukštojo mokslo įstatymas dar nebaigtas svarstyti komitete - ar norime pakelti studentus?“

Socialdemokratai vienas po kito kritikavo siūlomą neeilinės sesijos darbų programą, o Vytenis Andriukaitis kažkodėl vis minėjo per sausio 16-osios riaušes išdaužytus Seimo langus. Kiek vėliau paaiškėjo, kad ši aliuzija nėra atsitiktinė - socialdemokratas tiesiai užsiminė ir apie finansų ministro Algirdo Šemetos atsistatydinimo būtinybę, t.y. ir Permainų koalicijos sužlugdymą.

Premjeras numatė ateitį

Prognozes apie ekskomunistų nesusitaikymą su prarasta valdžia praėjusiąsavaitę išskirtiniame interviu „Respublikai“ išdėstė ir premjeras Andrius Kubilius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų